Vítězi budou ty vlády, které jsou přátelské k Bitcoinu

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Miliardář Tim Draper vyzdvihl roli Bitcoinu (BTC) jako globálního měnového systému a dále ocenil bitcoiny za boření světových hranic. Pro Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že technologie jako blockchain a umělá inteligence (AI) přetváří nejdůležitější průmyslová odvětví a samotné vlády.

Blockchain a AI jsou více než internet

Tim Draper, investor rizikového kapitálu, který zaujímá již tradičně na kryptotrhu býčí postoj, uvedl, že internet změnil pravidla hry při zábavě, médiích, komunikaci a v dalších oblastech.

To, co se týká blockchainu, AI, bitcoinů a inteligentních smluv, však bude ještě mnohem větší. Nejnovější technologie mění stále větší počet průmyslových odvětví na čele s financemi, bankovnictvím, zdravotnictvím a pojišťovnictvím. V konečném důsledku pak technologie transformují i samotné vlády. Tim Draper k tomu uvádí:

„Myslím, že v příštích pěti až deseti letech uvidíte úžasné změny. Pokud se podíváte 20 let do budoucnosti, nemyslím si, že byste tento svět poznali.“

Draper dále poznamenává, že decentralizované technologie, jako je například blockchain, jsou přímou výzvou pro vlády, které se cítí být v ohrožení. Svět se vyvíjí od tribalismu (kmenové společenství) ke globálnímu společenství bez hranic.

Celá řada vlád pochopila tuto příležitost a tyto nové technologie přijímá, i když se ještě zcela nezbavila tribalismu. Vlády, jako jsou ty v Estonsku, Kazachstánu nebo Malajsii se velmi rády stávají lídrem v oblasti adopce smart kontraktů či bitcoinů.

Vedle vlád, které budou mít díky využívání blockchainu a decentralizovaných technologií obrovský vliv, uvidíme i ty, které se stanou nedůležitými, protože se samy regulují, uvedl dále Tim Draper. V této poslední větě pak naznačoval možný případ USA.

O Bitcoinu

Na dresu Bitcoinu, jako případu prvního použití blockchainu, Draper uvedl:

„Bitcoin je decentralizovaný, otevřený, globální, transparentní a bezproblémový … Nemusíte platit 2,5 % až 4% pokaždé, když provedete platbu vaší kreditní kartou do nějaké banky; transakce může být bez problémů a bez poplatků. To znamená vzít svět, který byl vždy kmenový a učinit ho globálním. A svět měl vždycky všechny takové hranice. A najednou tyto hranice znamenají v průběhu času stále méně a méně.“

Závěr

Draper předpovídá, že Bitcoin způsobí velký rozruch a pro podnikatele to bude oblast mnoha příležitostí.

Draper tak dospěl k následujícímu závěru. Vlády, které jsou otevřeny blockchainu, Bitcoinu a AI, spolu s virtuálními vládami, budou velkými vítězi v následujících 4 desetiletích. Na druhé straně země, které se příliš zaměřují na regulaci, skončí nakonec v poli poražených.

Co číst dále?

ShapeShift představuje token pro obchodování bez provizí

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img