Hahn Air vydává letenky na blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cena Bitcoinu dosahuje nejvyšší úrovně oproti turecké liře • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitcoin konsoliduje • Počet aktivních bitcoinových adres dosáhl 2letého maxima • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin za poslední dva týdny...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Jak dnešního dne oznámila ve své tiskové zprávě německá letecká společnost Hahn Air, stává se první leteckou společností na světě, která vydává letenky pomocí technologie blockchain.

Spolupráce s Winding Tree

Prodej letenek pomocí technologie blockchain je umožněn díky spolupráci společnosti Hahn Air s decentralizovanou platformou pro cestovní ruch Winding Tree.

Vůbec prvními cestujícími, kteří využili tyto letenky, se stali vedoucí oddělení prodeje v Hahn Air Frederick Nowotny, zakladatel Winding Tree Maksim Izmaylov a CIO ve Winding Tree Davide Montali.

foto
zdroj: hahnair.com

Frederick Nowotny uvedl, že ve společnosti Hahn Air neustále zkoumají nové technologie, a proto jsou hrdí na to, že nyní mohou prokázat svou technickou schopnost vydávat letenky Hahn Air pomocí technologie blockchain. Rovněž pak vyzdvihl spolupráci s Winding Tree, která je nejuznávanější společností, pokud jde o distribuci cestovního inventáře v blockchainu. Frederick Nowotny dále k technologii blockchain dodal:

„Naším cílem je prozkoumat a sledovat příležitosti, které tato technologie nabízí pro distribuci cestovního ruchu, i když rozšířené přijetí je stále vizí budoucnosti.“

Maksim Izmaylov

Maksim Izmailov pak dále sdělil, že i když technologie blockchainu je v současné době takřka výhradně spojována s Bitcoinem a ostatními kryptoměnami, má i velký potenciál pro všechna průmyslová odvětví.

Dále na adresu blockchainu uvedl, že vůbec nepochybuje o tom, že tato technologie bude mít v příštích desetiletích obrovský dopad na všechny oblasti hospodářství a obchodu.

K technologii blockchain a ke spolupráci se společností Hanh Air následně Maksim Izmaylov dodal:

„My ve Winding Tree věříme, že blockchain bude mít schopnost, stejně jako NDC, zásadně změnit tvář distribuce cestování. Díky širokým znalostem, inovativnímu přístupu a bezkonkurenční síti je Hahn Air pro nás ideálním partnerem.“

Výhody blockchainu

Společnost Hahn Air je tak díky platformě Winding Tree schopna evidovat cestovní inventáře, spravovat žádosti o rezervaci a samozřejmě i přijímat platby, jakmile je proces rezervace dokončen.

Za letenky pak můžete zaplatit v hotovosti, kreditní kartou nebo případně i v kryptoměně. Přijímáno je Ethereum nebo token LIF.

LIF
zdroj: coinmarketcap.com

K výhodám blockchainu při procesu rezervace letenky patří:

  • letecké společnosti, cestovní společnosti a distribuční systémy se mohou snadno připojit a vyměňovat si transakce
  • všichni účastníci trhu mohou mezi sebou přímo interagovat a provádět transakce bez zprostředkovatelů, čímž se snižují náklady
  • je 100% bezpečný
  • všechny potřebné informace jsou uloženy v decentralizované účetní knize, která je ověřena miliony zdrojů, a proto ji nelze změnit ani s ní manipulovat.

Závěr

Technologie blockchainu v poslední době stále častěji promlouvá do oblasti cestovního ruchu. V říjnu získala společnost Zamna 5 milionů dolarů na zprovoznění automatizace letištních bezpečnostních kontrol pomocí technologie blockchain a biometrie.

Začátkem listopadu se zase anglická cestovní kancelář Alternative Airlines spojila se společností Utrust za účelem usnadnění plateb pomocí kryptoměn. V tomto konkrétním případě se jedná o Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dash (DASH), DigiByte (DGB) a nativní token Utrust (UTK).

Co číst dále?

Kolik BTC je potřeba na odchod do důchodu do 5 let?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře