Prezident Číny – měli bychom využít příležitost k přijetí blockchainu

1
čína, blockchain, kryptoměny

Prezident Čínské lidové republiky a tajemník Komunistické strany Číny, Xi Jinping, řekl na sjezdu strany, že země musí „využít příležitost,“ kterou poskytuje technologie blockchain.

Blockchain ve znamení budoucnosti

Technologie blockchain má v Číně širokou škálu aplikací a objevuje se u témat jako financování podniků, transakce nebo třeba zmírnění chudoby. Na sjezdu Politického úřadu Ústředního výboru v Pekingu prezident řekl:

„Musíme vzít blockchain jako důležitý průlom pro nezávislé inovace klíčových technologií. Musíme objastnit hlavní směr, zvýšit investice, zaměřit se na řadu klíčových technologí a urychlit vývoj blockchainu a průmyslové inovace.“

Projev prezidenta k blockchainu lze považovat za jeho první důkladné poznámky k této technologii. Poukazoval na to, že technologie není pouze součást kryptoměn, ale rozšířila se na inteligentní výrobu, řízení dodavatelského řetězce a internet věcí.

Xi dále uvedl, že by bylo nutné implementovat blockchain do právního systému a vzdělání. Poté vyzval k vytvoření platformy „blockchain +,“ který má za cíl zlepšit osobní rozvoj, vzdělání, zaměstnanost a bezpečnost potravit a léčiv ve státě.

Čína a kryptoměny

Od rozhodnutí Čínské lidové banky z roku 2017 jsou v zemi zakázány kryptoměny. Centrální banka však uvedla, že již má hotovou vlastní digitální měnu, která bude zastávat funkci fiat měny čínského jüanu.

Čína se také vyjádřila negativně k plánované kryptoměně od Facebooku, protože ji považuje za ohrožení finančních systému.

Závěr

Čína je inovativním státem, který bude chtít z technologie blockchain vytěžit maximum. Ostatní státy by měli pomalu začít přemýšlet o přijetí a využití této technologie. Důležité je také připomenout, že blockchain má sloužit ke zlepšení života, nikoliv k sledování a kontrole lidí.

Co číst dále

Komu se nelení, tomu se zelení

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře