Prezident Číny – měli bychom využít příležitost k přijetí blockchainu

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Prezident Čínské lidové republiky a tajemník Komunistické strany Číny, Xi Jinping, řekl na sjezdu strany, že země musí „využít příležitost,“ kterou poskytuje technologie blockchain.

Blockchain ve znamení budoucnosti

Technologie blockchain má v Číně širokou škálu aplikací a objevuje se u témat jako financování podniků, transakce nebo třeba zmírnění chudoby. Na sjezdu Politického úřadu Ústředního výboru v Pekingu prezident řekl:

„Musíme vzít blockchain jako důležitý průlom pro nezávislé inovace klíčových technologií. Musíme objastnit hlavní směr, zvýšit investice, zaměřit se na řadu klíčových technologí a urychlit vývoj blockchainu a průmyslové inovace.“

Projev prezidenta k blockchainu lze považovat za jeho první důkladné poznámky k této technologii. Poukazoval na to, že technologie není pouze součást kryptoměn, ale rozšířila se na inteligentní výrobu, řízení dodavatelského řetězce a internet věcí.

Xi dále uvedl, že by bylo nutné implementovat blockchain do právního systému a vzdělání. Poté vyzval k vytvoření platformy „blockchain +,“ který má za cíl zlepšit osobní rozvoj, vzdělání, zaměstnanost a bezpečnost potravit a léčiv ve státě.

Čína a kryptoměny

Od rozhodnutí Čínské lidové banky z roku 2017 jsou v zemi zakázány kryptoměny. Centrální banka však uvedla, že již má hotovou vlastní digitální měnu, která bude zastávat funkci fiat měny čínského jüanu.

Čína se také vyjádřila negativně k plánované kryptoměně od Facebooku, protože ji považuje za ohrožení finančních systému.

Závěr

Čína je inovativním státem, který bude chtít z technologie blockchain vytěžit maximum. Ostatní státy by měli pomalu začít přemýšlet o přijetí a využití této technologie. Důležité je také připomenout, že blockchain má sloužit ke zlepšení života, nikoliv k sledování a kontrole lidí.

Co číst dále

Komu se nelení, tomu se zelení

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatoshi

Mluvi o bl(o)bchainu,ale ne o kryptomenach ktery se aktualne obchodujou na burzach.Uz to bylo napsano 100x,ze obycejnej Cinan si krypto nekoupi.Takze tyhle zpravy ktery maji evidentne vyvolat nadeji ze cena kriplomen diky tomu pujde nahoru jsou zbytecny.

spot_img