Čínská centrální banka vyvíjí vlastní kryptoměnu a chce vývoj urychlit

0
(0)

Čínská centrální banka, People s Bank of China (PBoc) druhého srpna oznámila, že urychlí vývoj své kryptoměny.

Na videokonferenci sdělovali zástupci banky priority Vrchního státního výboru ohledně ekonomiky a finančních nástrojů, které by měly skrze monetární politiku podporovat malé podniky. Banka uvedla, že zrychlí výzkum a vývoj své vlastní digitální měny. Oznámení také indikuje, že se PBoc začne více zajímat i o ostatní domácí a zahraniční kryptoměny.

Odpověď na Libra

PBoc zřejmě sleduje globální trend a momentální mediální bouři okolo projektu Libra, který vytváří společnost Facebook. Už dříve v červenci prohlásil ředitel PBoC Wang Xin  že “Libra může vytvořit scénář, ve kterém budou suverénní měny koexistovat s USD a Spojenými státy. Pokud by to tak bylo, přineslo by to ekonomické, politické i finanční následky.”

V červenci se vyjádřil také bývalý guvernér PBoc Zhou Xiaochuan v duchu varování před Librou. Zhou řídil banku mezi lety 2003 až 2018, v období, kdy vláda začala kryptobyznys omezovat.

Podle informací Cointelegraph.com z konce července je však možné, že Facebook kvůli množství regulací nebude moci Libru spustit. Varoval proto dopředu investory, neboť veřejný zájem je obrovský a případný neoznámený krach projektu by byl pro PR Facebooku kritický. Mezitím retailový obr Walmart nechává patentovat svou vlastní digitální měnu, podobnou principu fungování Libry.

Američané a blockchain

Tvůrci americké legislativy volají po rychlém zavedení blockchainu do fungování státní infrastruktury.  Senátor Michael Crapo ze státu Idaho začal slyšení v Kongresu prohlášením, že technologie blockchain je nezbytná a poukázal, že U.S. ze sebe může udělat globálního lídra v tomto sektoru. Také dodal: 

 „Chci aby USA zůstaly na špici této technologie, která má zároveň takový potenciál a takové riziko“

Pro mnoho zákonodárců se však tato debata stočila pouze k Libře a Facebooku. Senátor Sherrod Brown ze státu Ohio poznamenal, že společnost prokázala znovu a znovu, že je nedůvěryhodná. Také obvinil Facebook, že hodlá oslabit dolar a platební systémy, což nazývá ‘inovací’

Závěr

Výhodou Číny v tomto závodu je její centralizace a kontrola, kterou Američané nad svými společnostmi na volném trhu pozbývají a velké korporace mohou konat prakticky neomezeně. 

Jak myslíte, že čínský projekt dopadne? Podělte se s námi o názor do komentářů. 

Co číst dál?

[Zprávy] • Microsoft vyvíjí AI na ETH blockchainu • Litecoin halving zítra • a další novinky dne

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img