Blockchain a novodobý vesmírný závod

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Technologie blockchain zasahuje do mnoha segmentů jako transparentnost plateb, kontrola kvality nebo majetkové záznamy. Pomalu vstupuje do dalších odvětví a ani vesmír tak není příliš vzdálený k použití této technologie.

Vzhůru do vesmíru

Gwynne Shotwell, prezident vesmírné společnosti SpaceX, minulý týden uvedl, že chce do 3 let přistát na Měsící a provést na něm misi s posádkou. Znamenalo by to první přistání od soukromé vesmírné společnosti.

Jak roste vesmírný průmysl, někteří vidí příležitost v technologii blockchain a jeho využití. Minulý měsíc získala společnost SpaceChain finanční grant od Evropské kosmické agenty na vybudování satelitní sítě založené na blockchainu.

Consensys oznámil začátkem tohoto měsíce, že plánuje sledovat vesmírné trosky pomocí blockchainu na síti Ethereum. Společnosti uvádějí, že chtějí decentralizovat vesmír stejně tak, jako planetu Zemi.

Sledování vesmíru

Příliš mnoho satelitů obíhá kolem naší planety a příliš mnoho jich je v provozu a stále přibývá. Vědci se obávají, že satelity do sebe narazí, nebo bude znemožněno vstupu kosmických lodí do vesmíru. Nový projekt pojmenovaný TruSat by měl vytvořit globální přístup a důvěryhodnost záznamu ze všech satelitních stanic. Zástupce projektu TruSat řekl:

„Ačkoliv umístění vesmírných objektů je sledováno, v současné době neexistuje žádný nezávislý subjekt, který by monitoroval vesmírný provoz. Národní agentury poskytují pouze málo informací, které shromažďují pro veřejnost.“

Spacebit, decentralizovaná kosmická společnost, plánuje demokratizovat přístup do vesmíru tokenizací všech jejich misí kolem Země a Měsíce. Spacebit dokonce slibuje, že bude dělat lépe za zlomek ceny, pomocí blockchainu.

Závěr

Novodobý vesmírný závod je ve využití blockchainu jako převratné technologie pro sledování satelitů či shromažďování dat. Odvětví soukromých vesmírných společností bude po zmírnění nákladů a zlepšení dostupnosti pro běžnou populaci stále populárnější.

Co číst dále

Dejte na své pocity, pomůže vám to při tradingu i v životě

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lakatoshi

Zase nejaka pohadka o blbchainu,kterej ma zachranit svet nebo dokonce vesmir ? Nahodou jsem cetl debatu softwarovych inzenyru (lidi co tomu na rozdil od vas rozumi) a ti se tomu blbchainu vesmes vysmali.Tady se z ty distrubuovany databaze dela pomalu vynalez tisicileti,kterej spasi celej svet,tak jak to ze se ten blbchain jeste poradne neuplatnil ? (nepocitam 3000+ shitcoinu,ktery jsou uplne k hovnu) Chapu je to oblibene tema medii pisicich o kryptomenach,proste kdyz neni o cem psat (ceny jdou doprdele),tak se dokola omyla jak je ten blockchain uzasna technologie.

Fini

První telefon byl taky super? Viděl si jak vypadali první počítače? Jak byl pomalý první internet? Ty zase nerozumíš technologiím obecně. Jsme teprve na začátku a chvíli to potrvá

Lakatoshi

Aha,BTC vznikl pred 10 lety a porad jsme na zacatku tenhle argument slysim porad.To ze blockchain nalezl uplatneni jen jako ucetni kniha nejakych pochybnych shitcoińu za to ja nemuzu.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: