USA: „Ethereum futures deriváty jsou na obzoru“

0
ethereum futures, komodita

Kryptoměnová sféra USA se nově raduje z dobrých zpráv. Nový předseda CFTC (U.S. Commodities Futures Trading Commission) je očividným advokátem celé kryptoměnové sféry (včetně Bitcoinu) a podpůrcem technologie blockchain.

Během svého zahajovacího rozhovoru pro program „Yahoo Finance All Markets Summit“ v New Yorku se Heath Tarbert nechal slyšet, že jsou dle jeho názoru Ethereum futures na dobré cestě k realizaci.

Tarbert věří, že zrod Ethereum futures je součástí naturální evoluce druhé největší kryptoměny světa.

„Ohledně Bitcoinu jsme se již vyjádřili naprosto jasně: Bitcoin je pod zákonem Commodity Exchange Act považován za komoditu. Na téma Etherea jsme se prozatím nevyjádřili: až doteď. Můj pohled na věc jakožto předsedy CFTC zní následovně: Ethereum je komodita a jako taková bude regulována pod CEA (Commodity Exchange Act & Regulations)

USA by měla udávat směr vývoje digitálních peněz

Tarbert jakožto příznivec kryptoměn dále zmiňuje, že je v jeho prvotním zájmu, aby se v průběhu digitální transformace měn z USA stala vedoucí země. Tarbert je dle svých slov schopen udělat vše pro to, aby se tak stalo.

„Jedna z věcí, kterou bych během mého inauguračního rozhovoru moc rád zmínil je, že chci dát velký důraz na uznání významu blockchainové technologie a digitálních komodit. Správný přístup vůči těmto technologickým inovacím je pro USA naprosto zásadní. Je v mém zájmu, aby se ve vývoji této technologie z USA stala vedoucí země.

Nepřeji si, aby nás předběhla jiná země. Přeji si, aby ve vývoji blockchainu vedla USA, protože kterákoli země bude v této oblasti první bude nakonec také tou, jež bude psát konečná pravidla celé hry.

Zde se tedy dostáváme k otázce: ‚dobrá tedy, jaká je v tomto případě vlastně role CFTC?‘ Dle mého názoru je účelem CFTC zajišťovat integritu a bezpečnost celého trhu. Jako CFTC si tedy přejeme, aby se tyto nově vznikající trhy vyvíjely způsobem, který takovou integritou disponuje.“

Závěr

Vypadá to, že i USA si již konečně začíná uvědomovat význam digitální transformace a možné implikace dopadu technologie blockchain, a zejména situace, kdy USA zůstane ve vývoji pozadu.

Blockchain má potenciál stát se jednou z nejvíce transformačních inovací od vzniku internetu. Nyní máme unikátní možnost sledovat závod o to, která země ji dokáže ke svému prospěchu využít nejlépe.

Co číst dále

18miliontá mince BTC se má vytěžit dnes – zbývají pouze 3 miliony

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře