Ethereum futures se blíží! – Způsobí chaos na trhu?

0
(0)

Bitcoin futures se již jistou dobu dá obchodovat například prostřednictvím CBOE nebo CME. Lidé tak mohou „spekulovat” o ceně Bitcoinu bez toho, aniž by jej reálně vlastnili. Po ohlášení oficiálního spuštění obchodování s Bitcoin futures, koncem minulého roku, cena vystřelila na ATH (nejen díky futures, ale určitě pomohlo zavedení tohoto finančního nástroje na trh). Poté cena následně padla opět k hranici 6000 dolarů. Je určitá skupina lidí. Ta se obává, že takový scénář by mohl postihnout i druhou největší kryptoměnu.

ETH futures dopadnou špatně

K tomu má co říci Tom Lee, jeden z hlavních představitelů společnosti Fundstrat Global Advisors. Ten si myslí, že uvedení Ethereum futures by nedopadlo pro tuto kryptoměnu dobře. Podle jeho slov by měla mít kryptoměna Ethereum před sebou stejný vývoj jako Bitcoin. I přesto, že by byl možný výrazný růst, dump by na sebe nenechal dlouho čekat. Není však pravděpodobné, že by přišlo až k ATH Etherea.

Opadne tlak z Bitcoinu?

Tom Lee věří, že Ethereum by kleslo na ceně zejména kvůli tomu, že “medvědi” by vůči této měně dostali jednoduchý nástroj na shortování Etherea. Navíc by však ETH futures velmi pomohly Bitcoinu. Tom Lee si myslí, že by z Bitcoinu opadl jakýsi tlak. Ten by se naopak otočil vůči kryptoměně Ethereum.

„Pokud byl někdo od konce prosince přesvědčen, že kryptoměny půjdou dolů na ceně, mohl shortovat Bitcoin. Nyní se však tito lidé budou moci obrátit i na Ethereum a shortovat tuto kryptoměnu.”

Podle všeho je oficiální spuštění ETH futures na spadnutí. CBOE čeká pouze na oficiální stanovisko od SEC, které jim umožní dané futures legálně nabízet.

Závěr

Samozřejmě, že nikdo neumí předpovědět budoucnost, ale Bitcoin futures nám již ukázaly, jaký umí být trh s kryptoměnami nevyzpytatelný. Čeká nás totéž i s Ethereum futures? Co si myslíte o tom vy? Přijde stejný „pump and dump”, nebo tentokrát se trh se zavedením futures vypořádá obstojněji a druhá největší kryptoměna přežije vstup na futures trhy lépe než Bitcoin?

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil Marek F.

Zdroj:
bitcoinist.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Rob

Mám návrh na výzkum a článek, pokud se u redakce Kryptomagazinu setká s úspěchem. Extrémně by mě zajímalo, jakým způsobem je zajištěna bezpečnost privátních klíčů v rámci fondu či instituce. Mám za to a myslím, že se nepletu, že kryptoměny jsou koncipované jako majetek jednotlivce. Tím mám na mysli, že PENĚŽENKA(Y) = MAJETEK JEDINÉHO ČLOVĚKA. Nikoliv tedy model PENĚŽENKA = MAJETEK SKUPINY LIDÍ, NEŘKULI INSTITUCE ČI STÁTU. Pokud chce někdo například zevnitř banky či instituce odcizit majetek ve formě tradičních financí, musí nejprve navštívit místní sejf či provést kybernetický útok zevnitř a teprve poté prchat. V případě kryptoměn tomu tak však není. Stačí odcizit privátní klíč či z povahy své funkce jej již mít k dispozici, poté uprchnout daleko za hory za doly do bezpečí a teprve až poté pomocí onoho klíče přes otevřený internet převést prostředky na novou, anonymní, peněženku. A to je podstatný rozdíl. Stačí jeden záškodník ve vysoké pozici s přístupem k privátním klíčům, který se toho nebojí a rázem je zaděláno třeba i na opravdu VELKÝ PROBLÉM. Proto mě toto téma enormně zajímá…

spot_img