Americká CFTC vyšetřuje Bitstamp, Kraken, ItBit a Coinbase kvůli podezření z manipulace cen

0
USA kongres zákon

Nové vyšetřování americké CFTC proti čtyřem burzám – Bitstamp, Kraken, iBit a Coinbase, způsobilo neklid na trzích a přispělo k pádu cen na kryptotrzích. Bitcoin spadl pod hranici 7 000 USD, což je více než 7% během jedné noci a ostatní kryptoměny jako obvykle následovaly. 

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com.

Podezření z manipulace cen

Zatímco pro CFTC může jít o rutinní vyšetřování, podezření z manipulace s cenami je v případě kryptotrhů velmi ožehavou otázkou. Protože jsou tyto trhy neregulované, dochází k extrémně vysokým cenovým výkyvům, a také k tomu, co by bylo na tradičních trzích považováno za nezákonné obchodování. Spoofing a wash trading, stejně jako přímý dumping a vliv velryb jsou známy všem obchodníkům s kryptoměnami. Díky existenci futures se však tyto praktiky rozlévají i do světa tradičních finančních aktiv, a přitahují tak pozornost regulátorů.

Hack kryptoburzy Coinrail

O víkendu došlo k hacknutí relativně malé kryptoburzy Coinrail, což mohlo přispět k negativní náladě na trzích. Ale i John McAfee se domnívá, že hlavním důvodem je vyšetřování CFTC. Podle McAfeeho dojde ke zpoždění býčího trhu maximálně o 30 dní. Doporučení McAfeeho je nakoupit.

Změna PoW u BTC?

Bitcoin komunita také vedla o víkendu diskusi, která by mohla vyděsit každého – byla znovu vznesena otázka změny Proof-of-work. Pokud by k této změně došlo, zabránilo by to možnosti těžit BTC pomocí ASIC, nebo by se těžba s ASIC musela přeorientovat na jiné coiny. Myšlenka na radikální změnu pro Bitcoin přichází po kritice, že by mohl Bitmain ovládat mnohem vyšší podíl na hashrate a také jako reakce na čím dál častější 51% útoky.

Psali jsme také: Kryptoměny náchylné k 51% útoku

Závěr

Ať už přispělo k pádu cen cokoliv z výše uvedeného, je teď dobrý čas na to, připomenout pravidlo pro obchodování, buy the dip – čili teď by měla být vhodná doba k nákupu nebo k doplnění portfolia.

Mohlo by vás zajímat: Rady pro začínajícího obchodníka

Zdroj: Cryptovest.com

Naše poslední video:

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na