Rady pro začínajícího obchodníka (část 1.)

0
(0)

Každý, kdo začíná s obchodováním či investováním, by měl nejdříve věnovat dostatek času vzdělání, aby věděl, do čeho vlastně jde. Svět kryptoměn je stále poměrně nový a neprobádaný a tak se určitě každému novému investorovi bude hodit několik rad. Na internetu je různých materiálů pochopitelně více než dost, ale jak se říká: opakování je matka moudrosti, a tak se společně pojďme podívat na to, jaké rady by si měl každý začínající investor vzít k srdci.

1. Jakým typem obchodníka/investora jste a jakým opravdu chcete být?

Otázka trošku na zamyšlení a sebereflexi. Zkuste se upřímně zamyslet nad tím, jakým obchodníkemn jste a jakým se chcete stát. Pokud už v tuto chvíli přemýšlíte nad tím, že budete investoři jako z filmu Vlk z Wall Street, tak opatrně s takovýmito myšlenkami. Hned na začátek je třeba říct, že samotné obchodování je extrémně stresující a můžete rychle zjistit, že jste obchodováním reálně více prodělali, než vydělali (hlavně v případě že nevíte, co přesně děláte).

Nejprve se ale pojďme podívat na 3 nejzákladnější typy obchodníků: Day trader (Denní obchodník) obchoduje denně a provádí poměrně velký počet obchodů. Swing trader (Swingový obchodník) dělá obchody, které má otevřené několik dní. Pokud je třeba, mohou být otevřené i déle, ale ne o moc. Proto má pouze málokdy otevřené obchody více než pár týdnů. Třetím typem je dlouhodobý obchodník/investor, který obvykle kupuje během dipu (propadu ceny) a drží své portfolio dlouhodobě, klidně několik let.

Všechny tří kategorie mají své kouzlo a bezpochyby umí vydělat nemalé peníze. Rozdíl je však ve strategiích, které daní investoři musí dodržovat. Každý z nich se musí držet předem zvoleného plánu, a proto je pro vás velmi důležité si určit, jakým obchodníkem chcete být a držet se příslušné strategie.

Jestli chcete pomoc při obchodování s kryptoměnami, jednoznačně doporučujeme navštívit web Trading11.com, kde naleznete profesionální technické analýzy, tipy na obchodování, rozbory projektů a kurzy obchodování.

2. Kdy vlastně obchodovat

Ať už jste kterýkoli typ obchodníka, vždy mějte na paměti, že v některých případech je nejlepší ten obchod, který jste neuskutečnili. Takzvaný over trading (otevření příliš mnoha obchodů) je jednou z nejčastějších příčin, proč noví investoři přicházejí o své peníze.

Stejně tak se před každým obchodem zamyslete, proč ho vlastně děláte. Stačí opravdu jenom ta jedna jediná jednoduchá otázka, na kterou si musíte umět odpovědět. Proč? Pokud sami odpověď na tuto otázku nemáte, ve skutečnosti neobchodujete, ale pouze hazardujete.

Tip redakce: Závislost na obchodování kryptoměn – problém současné krypto-společnosti?

3. Sentiment investorů má obrovský vliv na trh

Technická analýza (TA) je velmi silný nástroj, který může pomoci mnohým obchodníkům a stejně tak i investorům. Je potřeba si ale hned na začátek říct, že technická analýza není křišťálová koule. Trh s kryptoměnami je totiž extrémně volatilní hlavně kvůli tomu, že je v něm zatím ještě poměrně málo peněz a dá se s ním celkem “lehce” manipulovat.

FUM a FOMO jsou zkratky, které by vám už měly něco říkat. Skrývá se za nimi však o mnoho víc, než se na první pohled zdá. Právě strach, nejistota a pochybnost (FUD), ale i strach z propásnutí a zmeškání příležitosti (FOMO) umí trh řádně zmást a mohou vést až k takzvané Black Swan (Černá Labuť) události. Jedná se o událost, během které dojde na trhu k poměrně nečekané změně, která má však velmi velký dopad.

Právě proto je třeba mít během obchodování nastavený Stop Loss. Ten vás může zachránit právě během takovýchto událostí a snížit vaše potencionální ztráty. Trh totiž umí být velmi nepředvídatelný a právě proto je třeba být i nadmíru opatrný.

Doporučujeme náš článek: Proč se vyplatí zajímat o kryptoměny

Závěr

Každý začínající obchodník/investor do kryptoměn by měl být extrémně opatrný. A právě proto jsme se rozhodli, že s radami určenými právě pro tyto lidi, určitě nekončíme. Vzhledem k tomu, že těch rad je poměrně hodně, připravili jsme pro vás novou minisérii článků na toto téma. Další z nich vyjde už brzy.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Zdroj:
hackernoon.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img