Rady pro začínajícího obchodníka (část 2.)

0
(0)

V prvním článku jsme začali s těmi nejzákladnějšími radami. Řekli jsme si, co vše by si měl člověk ujasnit ještě před tím, než se rozhodne stát obchodníkem s kryptoměnami. Dnes se podíváme na to, jak souvisí celkový počet mincí s cenou kryptoměny, ale i na to jak mohou nesprávné informace způsobit chaos na trhu a jak umí tyto dva faktory ovlivnit investory.

4. Jakým způsobem vypočítat cenu jedné mince?

Tento “výpočet” je opravdu velmi jednoduchý (proto jsem ho dal do uvozovek, protože o žádnou těžkou matematiku opravdu nepůjde). Stačí jen udělat těchto pár kroků:

a) Otevřít si stránky coinmarketcap a najít kryptoměnu, jejíž hodnotu chcete spočítat
b) Podívat se na celkovou tržní kapitalizaci měny tu vydělit počtem mincí v oběhu
c) Zkontrolovat, že vám vyšla přesně ta samá cena, jako uvádí CMC či jiný podobný zdroj

Určitě si většina z vás nyní pokládá otázku, proč byste něco takového vlastně měli dělat, když je cena stanovená a můžete ji vidět i bez přepočtu. Odpověď je jednoduchá. Tento vzorec vám může posloužit jako dobrá pomůcka při obchodních či investičních rozhodnutích. Představte si například následující situaci.

Jste dlouhodobý investor, který má v plánu držet své kryptoměnové portfolio například do konce roku 2019. Dnes však čtete článek, že Ripple bude mít na konci roku 2019 hodnotu 10 dolarů. Řeknete si, že super, že to bude parádní několikanásobný zisk. Ale ještě předtím, než takové rozhodnutí uděláte, zkuste se podívat na náš vzorec.

Pokud by měl mít Ripple hodnotu 10 dolarů, tak při počtu mincí, které jsou v oběhu (takřka 40 miliard) a jejichž počet bude stále narůstat, by celková tržní kapitalizace této kryptoměny musela být až 400 miliard dolarů (dokonce ještě o něco více, záleží, jak moc se do té doby ještě zvýší počet mincí v oběhu). Jelikož celý trh s kryptoměnami má k dnešnímu dni hodnotu cca 350 miliard dolarů, tak by vám mělo být hned jasné, že jde pouze o pumpu, nesmyslný odhad či pokus, jak vás zmanipulovat.

Nabízíme článek: Jak se chránit proti pump and dump praktikám

Možná že vám tento příklad přišel přitažený za vlasy, ale sami si vzpomeňte, jak často vidíte, že právě “tato mince bude mít hodnotu 1 dolar do konce roku” nebo “10 dolarů do srpna” a podobně. V tu chvíli vám stačí se jednoduše podívat na přepočet a zjistíte, jestli se opravdu cena může dostat na uvedenou hodnotu, nebo to je nesmysl.

Jestli chcete pomoc při obchodování s kryptoměnami, jednoznačně doporučujeme navštívit web Trading11.com, kde naleznete profesionální technické analýzy, tipy na obchodování, rozbory projektů a kurzy obchodování.

5. Dezinformace všude, kam se podíváš

Není pochyb o tom, že informace jsou v dnešní době klíčem ke všemu. Média a sociální sítě mají velký vliv na mínění lidí. To ale může způsobovat i dosti problémů. Pojďme se podívat třeba na samotný Twitter, což je v oblasti kryptoměn, asi nejvíce využívaná sociální síť.

Twitter může být zdrojem velmi kvalitních informací z první ruky. Stejně tak ale může působit i jako obrovský manipulátor a někteří lidé jej takto umí poměrně lehce zneužít. Jako investor a obchodník musíte mít stále na paměti, že pokud někde najdete jakýkoli signál nebo pozitivní či negativní zprávu, tak člověk, který ji zveřejnil, se podle dané zprávy už dávno zařídil a na trhu uskutečnil obchod, který je pro něho úspěšný (koupil či prodal danou kryptoměnu). Platí to takřka vždy.

Tip redakce: Bail-in aneb další důvod proč investovat do kryptoměn

Právě proto se ptejte a zpochybňujte každý výrok. Mějte mnoho otázek. Proč si daný investor (skupina) myslí, že se cena pohne směrem, kam říká? Pokud poskytl technickou analýzu, proč použil právě dané indikátory? Najděte si informace o těchto indikátorech (například na naší stránce trading11.com). Nebojte se zeptat přímo autora technické analýzy. Už jen z jeho odpovědi a přístupu k vám se můžete dozvědět mnoho o něm samotném. A i toto vám konec konců může pomoci při konečném rozhodnutí, zdali (ne)investovat.

U každého finančního rozhodnutí, které uděláte, stále platí, že zodpovědnost za něj nesete jen a jen vy sami. A proto neváhejte a udělejte si dodatečný research sami (DYOR). Může vám totiž pomoci rozpoznat dobré rozhodnutí od toho zlého a zabránit tak ztrátě nemalých finančních prostředků.

Mohlo by vás zajímat: Návod, jak nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 dolarů za registraci na Coinbase

Závěr

Radami číslo 4 a 5 nekončíme. Takovýchto rad by se dalo napsat ještě několik desítek. V nejbližším článku vám přineseme ještě pár posledních a klíčových tipů, které by si měl každý začínající obchodník či investor, dobře přečíst a řídit se jimi.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu.

Zdroj:
hackernoon.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img