Rady pro začínajícího obchodníka (část 3.)

0
(0)

Nedávno vyšla druhá část tohoto seriálu, v které jsme si řekli, čemu by měl věnovat investor svou pozornost dříve, než se vůbec rozhodne vložit peníze na burzu. Dnes vám přinášíme poslední část z této minisérie, která vám poradí, na co si dávat extrémní pozor v případě, že se nakonec rozhodnete převést finanční prostředky na kryptoměnovou burzu.

6. Pár těch úplně nejzákladnějších rad o burzách

Vždy používejte 2FA (Two-Factor Authentification – dvoufaktorové ověření). Vždy, vždy a ještě jednou vždy. Ne, nedělám si z vás srandu a ani si nehraji na zaseknutou gramofonovou desku, ale snažím se všemi myslitelnými prostředky zdůraznit důležitost tohoto bodu. Pokud totiž držíte své kryptoměny přímo na burze, vystavujete je tak nebezpečí (pokud obchodujete, tak jde samozřejmě o riziko, kterého si musíte být vědomi).

Právě proto byste si měli vytvořit portfolio na dlouhodobé držení (nebo mít takové kryptoměny, se kterými neobchodujete příliš často) a právě tyto kryptoměny byste si měli z burzy vybrat. Přesuňte je na bezpečnou hardwarovou peněženku a tu bezpečně uložte.

U 2FA ověření je třeba mít na paměti, že byste neměli používat ověření pomocí SMS, ale tzv. device-based autentizaci (například Google Authenticator). SMS ověření už totiž bylo v minulosti hacknuto, takže se nedá říct, že je úplně bezpečné. Stejně tak se snažte mít na různých burzách různá hesla. Jde o opatření, které vám sice může jít na nervy a je otravné, ale jde přece o vaše peníze.

Mohlo by vás zajímat: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

7. Nic jste nezmeškali

Zpomalte. Netlačte na pilu. Pokud jste se rozhodli obchodovat každý den (stát se day traderem), tak věřte, že přijde další raketa na Měsíc či další velká pumpa. To stejné platí i pro krátkodobé investory. Nebojte se, váš čas ještě určitě přijde. Nechtějte až příliš obchodovat a co nejdřív vydělat, může se vám to škaredě vymstít.

8. Nikdy neobchodujte sami

Pokud se rozhodnete, že začnete obchodovat s kryptoměnami sami, můžete se připravit o různé benefity a hlavně o obrovskou pomoc a vzdělání. I když se stále najdou lidé, kteří jsou proti placeným skupinám, dobře vybrané skupiny vám do života, ale hlavně do kryptosvěta mohou přinést skutečně mnoho.

Pochopitelně, že pokud se rozhodnete zaplatit si členství do skupiny pouze se signály, přidaná hodnota nemusí být velká. V dané skupině totiž pouze slepě posloucháte příkazy od adminů (nebo byste je měli poslouchat – což je většinou cíl dané skupiny). Nic sami nevytváříte a ani se žádným způsobem neposouváte vpřed. Pokud poslechnete jejich signál a ten skutečně vyjde, tak jediné, co se stalo je, že jste na něm něco vydělali. Pokud signál poslechnete a ten nevyjde, tak jste o peníze přišli. Vaše vzdělání o digitálních měnách se však nikam neposunulo.

Tip redakce: Návod, jak nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 dolarů za registraci na Coinbase

Druhou, o mnoho zajímavější a kvalitnější skupinou pro začínající investory a obchodníky, jsou vzdělávací skupiny. Tady je třeba si dát pozor, aby nešlo o signální skupiny převlečené za vzdělávací. U těchto vzdělávacích jde o to, že vám mohou (ale nemusí) poskytnout i signály, ale jejich primárním cílem je informovat o trhu a novinkách a na základě těchto informací se snaží lidem vysvětlit, co se právě děje a hlavně proč se to děje. Právě tyto informace a skupiny jsou pro nováčky klíčové a mohou jim velmi prospět a posunout je o notný kus dál.

Není nutné za kvalitní informace a skupiny vždy platit (ale může to pomoci, protože zpoplatněné skupiny si mnohem víc kontrolují svůj obsah). Pak je však třeba tyto skupiny vybírat ještě mnohem pečlivěji. Tím vás však nechceme odradit, protože pokud už najdete dobrou skupinu s kvalitními informacemi, tak váš život v kryptosvětě bude o mnoho plnější. Dozvíte se víc, získáte kontakty a hlavně se máte koho ptát. A to je vždy velká pomoc.

Jestli chcete pomoc při obchodování s kryptoměnami, jednoznačně doporučujeme navštívit web Trading11.com, kde naleznete profesionální technické analýzy, tipy na obchodování, rozbory projektů a kurzy obchodování.

Závěr

Tímto článkem naši sérii rad pro začínající investory a obchodníky uzavíráme. Rad a tipů je nepochybně ještě mnohem víc a vydalo by to tak na dalších 25 až 30 článků. Proto jsme vybrali jen ty úplně nejpodstatnější, které by vám měli pomoci ve vašich kryptoměnových začátcích.

Závěr 2.0

Klíčem ke štěstí, spokojenosti a možná i k finančnímu přilepšení je trpělivost. Dejte všemu čas. Pokud ve svých začátcích zariskujete a ztratíte peníze, je to zkušenost, ze které si něco odneste. Snažte se poučit z každého vašeho kroku. Pamatujte si, že v kryptosvětě není těžké peníze vydělat, ale neztratit je.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Zdroj:
hackernoon.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img