BitBox: Hledáte hardwarovou peněženku? Máme pro vás tip

0
(0)
V souvislosti s nedávnými útoky na uživatele Myetherwallet.com, kdy došlo k odcizení až 25 000 ETH, vám přinášíme tip, jak si svá cenná kryptoaktiva zabezpečit. Je k tomu třeba pouze malé zařízení velikosti flashdisku. Váš majetek však bude několikanásobně bezpečnější.

 

Co je to hardwarová kryptopeněženka?

Jedná se o zařízení, podobné flashdisku, které uchovává informace, sloužící k přístupu k vašim záznamům v blockchainu. Oproti klasickým online peněženkám nejsou přístupové údaje nikde v oběhu a jsou tedy o mnoho bezpečnější. Jednoduše, jedná se o bezpečnější cestu k vašim kryptoměnám, než pomocí běžné online peněženky. Jeho ekvivalentem je například elektronický trezor.

BitBox: Švýcarská kvalita od profesionálů

Přichází tedy na řadu otázka, jakou hardwarovou peněženku si pořídit, chcete-li uchovávat své digitální majetky v bezpečí a dopřát si v době hackerských útoků trochu klidu. Zde přichází na řadu právě BitBox. Jedná se o švýcarskou kryptopeněženku disponující tou nejvyšší úrovní zabezpečení. Vyrábí ji společnost Shift Devices ve Švýcarsku, která se specializuje právě na zabezpečení a autentizaci digitálních dat pomocí hardwarových zařízení, na kterých jsou uloženy soukromé klíče a kritické bezpečnostní algoritmy. Vysoké úrovně zabezpečení dosahuje tak, že jsou data uchovávána na fyzických tzv. Plug-and-Play nosičích. Údaje o transakcích a účtech nejsou s nikým a nikde sdíleny. Soukromé klíče jsou uchovávány na čipech s padesátiletou životností a jsou opatřeny tím nejvyšším zabezpečením, které brání jakémukoliv vytěžení. Klíče jsou tedy pod vaší kontrolou a nehrozí, že by k nim měl přístup i někdo další, vyjma držitele této peněženky.

V případě ztráty je možné peněženku obnovit a to v plném rozsahu. Použití BitBoxu je vskutku jednoduché. Pro její používání stačí aplikace, která slouží k vytvoření vaší peněženky. Automaticky provede zálohu dat, tudíž je možno provést kdykoliv jejich obnovu a to pomocí karty microSD, na kterou je záloha na začátku uložena. Pro přístup je třeba heslo a dvoufázové ověření pomocí vašeho mobilního telefonu (podpora iOS a Androidu). V případě, že dojde ke ztrátě microSD karty, nemusíte se ničeho bát. Oproti konkurenčním HW peněženkám totiž nebude mít případný nálezce dostatek informací pro obnovení dat.

BTC, ETH a další coiny v nedobytné peněžence

BitBox podporuje kryptoměny Bitcoin a Ethereum (tedy ETH, ETC a ERC20) a postupně jsou přidávány další mince a tokeny. Rovněž je zajištěna podpora s prohlížeči Tor a Tails. Vyžadujete-li tu nejvyšší úroveň zabezpečení, BitBox by mohl být právě pro vás. Cena Digital BitBoxu je 1499,- Kč vč. DPH a pořídit jej můžete u na www.dotshop.cz a vybraných partnerů společnosti AGORA DMT.

Disclaimer: Tento článek je sponzorován firmou AGORA DMT.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka

Ahoj mel bych dotaz (prosbu). Zrovna vybiram hardwarovou penezenku a cely den si s tim lamu hlavu a pak mi prijde na mobil tenhle clanek ?dik za nej!
Premyslel jsem nad hardwarovou penezenkou ledger nano s, vystrasil me ale komentar jednoho cloveka, ktery k teto penezence psal :
“Peněženku mám, je dobrá. Na diskusích se ale ozývají majitelé této peněženky, kteří přišli o své mince, protože jim peněženka jednoho dne přiřadila jiný veřejný klíč a původní zapomněla.Diskuse jsou možné dohledat na reddit nebo github.
Lze se proti tomu pojistit stažením soukromých klíčů (které normálně peněženka nedává k dispozici) ještě před převodem prostředků.
Apak dal autor popisuje jak u ruznych men to lze provest”…
Prirazuje tato pezenka taky ruzne verejne klice a je potreba ji zalohovat nebo je to tady jinak?? Mel jsem hardwarove penezenky za nejlepsi volbu ale tohle me docela odradilo, abych musel takto slozite provadet zalohy a bat se o coiny.
Predem moc dekuji pokud se nekdo najde za odpoved!!
Jirka

Petr

Zdravím.

Do paměti BitBoxu se šifrovaně ukládá pouze privátní klíč, který není nikdy sdílen.

Peněženku (peněženky) – tedy privátní klíče – uložené v BitBoxu je nutné zazálohovat. Bez zálohy se totiž v případě ztráty či zničení hardwarové peněženky k jejímu obsahu už nedostanete. Bez zálohy ani nemůžete svou peněženku přenést jinam. BitBox se zálohuje na kartu micro SD. První záloha se vytvoří při incializaci. K záloze si volíte heslo. pomocí něhož můžete obsah své peněženky Digital BitBox v případě potřeby ze zálohy obnovit. Bez něj ne. Kartu se zálohou je nutno uložit odděleně od BitBoxu. Karet se zálohou můžete mít pro jistotu víc (ale pozor na hesla!)

Historie transakcí a zůstatek bitcoinů se neukládají do BitBoxu, jsou uloženy v blockchainu. Peněženka je váš autorizační prostředek (přístupový klíč k nim). BitBox nemusí být pro příjem bitcoinu připojen.

Záznamy transakcí můžete sledovat v desktopové aplikaci. Důležité je vložit správnou veřejnou adresu při odesílání / předat správnou veřejnou adresu pro příjem. Jinak by mohlo při transakci dojít ke ztrátě převáděných bitcoinů. To je předpokládám ta situace, které se obáváte. Ale k tomu by při správném postupu nemělo dojít.

V záložce “Receive” příslušné desktopové aplikace se vygeneruje unikátní adresa přidružená k vaší peněžence. BitBox automaticky generuje novou adresu poté, co daná adresa obdrží coiny. Každá transakce je pak přidružena k jedinečné adrese. Použití téže adresy však netvoří bezpečnostní problém – je to spíše otázka zachování soukromí. Vždy můžete také ručně vygenerovat novou adresu.

Petr

spot_img