Top 10 investorů předpovídá vývoj ceny Bitcoinu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Obrovský pokles a nestálost ceny Bitcoinu z prosincové špičky čítající 20 000 dolarů až na přibližně 6 000 dolarů s mírným nárůstem na nynější hodnoty kolem 8 000 dolarů vzbudil řadu spekulací ohledně budoucího vývoje ceny BTC. Na toto téma vyjádřilo několik investorů své názory a jejich pohledy se razantně liší. 

Nestálost ceny je jedním z poznávacích znaků Bitcoinu a již mnohokrát jsme slyšeli, že právě to je z hlediska investování největším rizikem. Proměnlivost ceny Bitcoinu a kryptoměn obecně značně ztěžuje jakékoliv predikce jeho budoucího vývoje. To je znát i na názorech několika předních kryptoinvestorů. Někteří zůstávají optimističtí a věští Bitcoinu až miliónové hodnoty, jiní bývají pesimističtí a nedávají Bitcoinu příliš velkou šanci.

Chcete-li se více dozvědět o investování do kryptoměn, navštivte náš nový portál TRADING11.

Klesne BTC pod 100$..?

Pesimismus (nebo možná realismus, to však uvidíme až v následujících několika letech) přetrvává například u Kennetha Rogoffa. Tento ekonom z Harvardu říká, že současná situace zahrnuje vysokou volatilitu, podvody a nelegální činnosti, jako je například praní peněz a daňové uniky, ale také nejisté, blížící se regulace. Tyto okolnosti Bitcoin ohrožují. Předpokládá, že do budoucna se jeho cena bude blížit spíše hodnotě čítající pouhé stovky dolarů. Zároveň však říká, že je spíše nereálné, aby v globálním měřítku byly regulace ke kryptoměnám a bitcoinu nepříznivé. Jako příklad uvádí Maltu, která se stává pionýrem v oblasti regulace Blockchainu.

Ve spojených státech jsme ještě nejméně několik měsíců od jasného regulačního stanoviska. Avšak obecně vzato je situace o mnoho jasnější než byla dříve,“ prohlásil Rogoff.

…nebo bude dosahovat hodnoty až 1 000 000$?

Naopak velmi pozitivní zůstává například tvůrce známého antivirového programu John McAfee. Ten si stále stojí za svým výrokem z minulého roku, že hodnota BTC dosáhne v roce 2020 až na 1 milión dolarů. Stojí si za ním i za cenu svého „mužského nástroje“. Slíbil totiž, že jej sní, pokud se jeho predikce nesplní.

S podobným názorem je však těžké se setkat, avšak to neznamená, že se nějaké pozitivní nenajdou. Například známý vyznavač HODLování Tim Draper prohlásil, že se Bitcoin do čtyř let vyšplhá na čtvrt miliónu dolarů.

Větší zabezpečení bude mít za následek příliv vládních peněz

To bychom tedy měli pesimistické a optimistické názory. Jak však vypadá ona zlatá střední cesta? Například CEO spolešnosti Abra, za kterou stojí americká banka American Express, vidí problém v nedostatku vládních a institucionálních investic. To je podle něj způsobeno nedůvěrou v současné technologické možnosti a také díky možným rizikům hackerských útoků.

Podle Abry by překonání těchto zábran mělo za následek obrovský příval institucionálních peněz, což by mohlo mít na vývoj ceny Bitcoinu pozitivní vliv. Podobný názor má i CEO společnosti Zilqa, Xinshu Dong, podle nějž je klíčová kontrola zabezpečení smart-contract protokolů na veřejných blockchainech, čímž dojde ke snížení bezpečnostních rizik.

Pro jakoukoliv společnost, která vede jakkoliv sebemenší část svého podnikání na veřejných řetězcích, je klíčové mít systém, který sníží bezpečnostní rizika na minimum a zamezí vzniku incidentů podobným tomu, jaký se stal DAO (chyba v kódu vedla ke ztrátě 60 miliónů dolarů, pozn. red.). Jakmile budou vyřešeny tyto bezpečnostní otázky a rizika budou snížena na minimum, začnou větší společnosti více podporovat blockchain, což povede k větším institucionálním investicím,“ prohlásil Dong.

Největší problém představuje snaha, neohrozit při vývoji některé ze základů této technologie, tedy decentralizaci, škálovatelnost a především bezpečnost. Avšak tyto zábrany již umíme pomalu překonat. Bezpečnost a ochrana před útoky má být zajištěna díky ověřování smart-contract protokolů, přesněji řečeno k prověření kódu, zda neobsahuje chyby a není možné se do něj nabourat.

Dalším krokem vpřed může být například proces sharding, jehož použití zkoumá například Ethereum a Zilqa. Výsledkem má být větší počet transakcí za vteřinu, než jakého v současné době dosahuje například Visa nebo MasterCard. Zilqa již tento proces otestovala.

Postupný pokles

Podle názoru známého bloggera, vystupujícího na Twitteru pod jménem Super Crypto, mohou cenu BTC výrazně ovlivňovat velké investiční firmy. Ty mohou cenu Bitcoinu rapidně posouvat nahoru i dolů, pokud se rozhodnou pro prodej či nákup velkého množství BTC. Podobně tomu je i u ropy, stříbra nebo zlata, jejichž množství je rovněž omezeno. Cena BTC bude podle něj postupně klesat i v důsledku spuštění CME a CBOE futures s občasným mírným nárůstem.

Závěr

Jak lze vidět, pohledy na možný vývoj ceny Bitcoinu se rapidně liší a většina z nich nebývá úplně optimistická. Zcela určitě je však pravda, že bezpečnostní rizika a nejistý postoj institucí a vlád představují veliké překážky. Na druhou stranu vývoj blockchainu jde stále dopředu a je vyvíjena celá řada technologií a procesů, které mají za cíl zvýšit celkové zabezpečení. Rovněž nás v nynějším roce čeká celá řada regulací kryptoměn a blockchainu, jejichž dopad by měl být v globálním měřítku více než pozitivní a mohl by přilákat velké množství vládních a institucionálních peněz.

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: