FinCEN chce proti kryptoměnám postupovat tvrdě

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Čínská státní digitální měna bude použita v Hongkongu • Uniswap přidal skoro 58 000 nových uživatelů za měsíc • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě.  TRHY Celková tržní kapitalizace kryptotrhů za...

[Večerní souhrn článků] • Důvod, proč byl John McAfee včera v Evropě zatčen • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Kenneth Blanco, ředitel americké sítě pro vymáhání finančních zločinů (FinCEN), zdůraznil, že zákony proti praní špinavých peněz (AML) budou ve světě kryptoměn velmi přísně prosazovány.

Kenneth Blanco

foto
zdroj: calvinayre.com

Jak 15. listopadu informovala Mezinárodní zpravodajská agentura Reuters, Kenneth Blanco uvedl, že vláda USA bude striktně prosazovat pravidlo, které přikazuje firmám poskytujícím kryptoměny zapojené do podnikání v oblasti peněžních služeb, kam patří kryptoburzy a poskytovatelé peněženek, sdílet informace o svých zákaznících.

Na konferenci, kterou uspořádala společnost Chainalysis, sdělil Kenneth Blanco publiku, že takzvané „cestovní pravidlo“ platí rovněž pro digitální měny. Vláda tak rovněž očekává, že kryptofirmy budou toto pravidlo dodržovat. Blanco publiku sdělil:

„Platí to (cestovní pravidlo) pro CVC (konvertibilní virtuální měny) a očekáváme, že to budete dodržovat…To je naše očekávání. Budete to dodržovat. Nevím, co by to mělo být za šok. Není to nic nového.“

„Cestovní pravidlo“

„Cestovní pravidlo“ bylo ze strany FinCEN vydáno poprvé v roce 1996 jako součást standardů proti praní špinavých peněz. Tyto standardy jsou platné pro všechny americké finanční instituce. Toto pravidlo bylo v roce 2013 ze strany FinCEN rozšířeno i na kryptoměny a v květnu letošního roku bylo potvrzeno ministerstvem financí.

Základním stavebním kamenem takzvaného „cestovního pravidla“ je směrnice Financial Action Task Force (FATF). Tato směrnice požaduje, aby regulátoři a poskytovatelé služeb virtuálního majetku (VASP) shromažďovali a sdíleli údaje o transakcích. Kryptoburza tak musí znát nejen osobní údaje svých zákazníků, ale musí rovněž sledovat všechny transakce, které z burzy odchází a také to, komu jsou tyto transakce určené.

Blanco dále zdůraznil, že FinCEN provádí vyšetřování, která zahrnují dodržování tohoto „cestovního pravidla“ od roku 2014. Zároveň dodal, že jde o nejčastěji uváděné porušení, co se týká podniků poskytujících peněžní služby ve virtuálních měnách.

Zákony platí pro všechny

Již v říjnu letošního roku řekl Blanco na univerzitě v Georgetownu, že zákony AML se vztahují bez rozdílu na všechny. Jak Blanco sdělil, je cílem politiky AML získávání informací o skutečnostech, kdo je zapojen do daných plateb. Při tomto vystoupení Blanco uvedl:

„Existují důvody, proč to chceme vědět… Osoba na druhé straně této transakce se může zabývat nějakou nelegální činností. Ať už jsou to drogy…nebo pašování lidí…chceme vědět, kdo to je.“

Závěr

Blanco na závěr publiku sdělil:

„Není těžké tyto informace získat. Žádáme pouze jméno, adresu, číslo účtu, transakci, příjemce a částku.

Pokud nám řeknete, že tyto údaje neznáte, máte velký problém. Protože vy jste povinni to vědět a my to od vás očekáváme.“

Otázkou také zůstává, jak se tato povinnost dotkne kryptoměn zaměřených na anonymitu. Rovněž lze očekávat, že toto opatření se nedotkne pouze burz na americkém kontinentu.

Co číst dále?

Samson Mow: Stablecoiny jsou krokem k hyperbitcoinizaci

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře