Kryptoměny díky decentralizaci napomáhají míru – mír je nejcennějším bohatstvím

2
mír, náboj

Žádná věc na světě není horší než válka. Nerodíme se zlí, ale během života v tomto světě se umíme i zbláznit. Mír je asi tou nejcennější věcí na světě. Bez míru lidé nemají ani svobodu, ani bohatství, a navíc jim hrozí, že přijdou i o holý život. Kryptoměny nás učí spolupracovat. Spolupráce je pro život v míru prakticky nezbytná. Význam míru si však musíme co nejčastěji připomínat.

Kryptoměny nás učí spolupracovat

Na kryptoměnách je úžasné to, že vedou ke spolupráci. Spolupráce je totiž předpokladem míru. Jejich vedlejším produktem je, že vyřazují z čela hry elity a autority. Byť je pravdou, že kryptoměny i jejich uživatelé dosud podléhají zákonům, které tvoří centralizované vlády a parlamenty. Tato centra zaplavili lidé, jejichž touha po moci často hraničí s chorobou, a proto pro světový mír představují hrozbu.

Politici navíc nejsou placeni podle toho, jak dobře hájí naše zájmy a kolik problémů dokázali vyřešit. Možná za to ani nemůžou. Systém je chybně nastavený. Nutí je být součástí strany a mrhat časem na divadlo pro voliče, aby mohli být zvoleni. Jakmile se jim to podaří, čeká je politikaření a mocenské hry. Dobrý politik se chce soustředit na hledání řešení problémů a dělat něčeho prospěšného. Je zásadní chybou takového politika zaměstnávat soubojem o moc a ničit tak jeho potenciál.

Važme si míru

Važme si míru a vyžadujme od našich i světových politiků především mír. Naši zastupitelé, když už je musíme mít, mají dělat pro nás. Proč si ve vlastní zemi často připadáme jako cizinci a zvykli jsme si nadávat? Jako bychom měli splácet dluh, který nám vlastní stát přisoudil již ve chvíli, kdy jsme se narodili.

A co víc. Naše životy snad patří státu? Proč máme mít povinnost tzv. bránit vlast ve válce. My žádnou válku nechceme. Obyvatelé žádné země na světě si nepřejí s někým válčit. Do politických i ekonomických center moci se však dere spousta psychopatů a duševně nemocných lidí.

Není bohatství bez míru

Bez míru neexistuje bohatství. Můžete mít peněz kolik chcete, ale ve válce přestanou mít jakoukoli hodnotu a nic si za ně nekoupíte. Celý váš majetek byste ve válce mohli hodit za hlavu, byl by vám k ničemu. Bez míru by nic, až na pár potravin, základního vybavení, vody a léků, nemělo cenu. Z těchto věcí by byla pouze zbytečná zátěž. Utéct by se snad asi dalo pouze s kouskem zlata či Bitcoinu, ale význam by to získalo až tehdy, pokud by se vám skutečně podařilo najít mír.

Lidský život

Touha po moci vede k soupeřivosti. Když začnou o moc soupeřit státy, vede to k válkám. Stát jsme my. Tvoříme ho my všichni, včetně našich dětí. Někdo nás však zmanipuloval natolik, že nás naučil poslouchat a dělat, co se nám řekne. Naučil nás dokonce, že je naší úlohou, učit této poslušnosti i své vlastní děti.

Někdo se tu postavil nad všechny ostatní, ale prakticky ho není vidět. Kde je, abychom mu mohli říct, že chceme mír? Politici se střídají, ale moc zůstává mimo náš dosah. Vládne nám soubor pravidel a zákonů, které jsme si de facto upletli sami na sebe. Otázkou je, jak najít cestu ven z této podivné pasti? A jak zachovat mír?

Po přečtení tohoto článku vám doporučujeme: [Osobní rozvoj] Motivace (3. díl) – Už víte, co vás nejvíc motivuje?

Závěr

Kryptoměny díky decentralizaci vedou ke spolupráci. Spolupráce napomáhá k míru. Bolest plodí bolest a pomsta plodí pomstu, tak funguje válka. A válka je zlo, smrt a neštěstí. Važme si proto míru, jako ničeho jiného. Vyžadujme mír od našich naškrobených zastupitelů a šiřme tuto myšlenku do světa. Zapišme ji třeba do blockchainu, když to bude nutné.

Co číst dále?

CryptoMood – česká aplikace dobývající svět

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pietroLukáš Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lukáš
Host
Lukáš

tohleto s mirem nema nic spolecnyho, teda lidi, to je clanek…

pietro
Host
pietro

Skvělý článek. Díky Kytko! Jen bych dodal, že za mír a svovodu je třeba bojovat. 🙂