[Osobní rozvoj] Motivace (3. díl) – Už víte, co vás nejvíc motivuje?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Největší velryba? Grayscale vzbuzuje obavy o centralizaci Bitcoinu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin prolomil...

[Večerní souhrn článků] • Roger Ver chce koupit Bitcoin.org • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V posledním díle naší třídílné série o motivaci dokončíme povídání o jednotlivých motivech. Během čtení se opět prosím zamyslete také nad svými vlastními motivy, důvody, sny a cíli. Zaměřte se přitom na to, proč a pro koho to všechno děláte, nebo chcete dělat. Najděte si svoji vnitřní motivaci a dovolte nám, vás jakoby mimochodem provést jednotlivými druhy motivů, zatímco si sami ujasníte ty své. To celé opět zakončíme motivačním videem, které jsme pro vás pečlivě vybrali.

Předchozí díly:

Strachy, bolesti a pudy

Do této kategorie patří především negativní forma motivace. Nemusí se nutně jednat pouze o strach z nějakého trestu či špatného výsledku, ale jedná se také o obavy o své zdraví, různé bolesti a špatné věci obecně. Ve výsledku vás však i tato forma motivace může přinutit něco dobrého udělat. Třeba přestat kouřit, nebo se více starat o své zdraví.

Co se týče pudů, ty jsme sem zařadili proto, že vás k určitému konání mohou přinutit právě tak silně, třeba jako náhlá nemoc. Někteří lidé popisují, jak po prodělání nemoci od základu změnili svůj život. Vyléčili se a vlastně své nemoci byli později tak trochu vděční. Pudy jsou také vnitřní formou motivace. Patří sem třeba pud sebezáchovy, sexuální pud, nebo pud agresivity. Některé pudy jsme se naučili ovládat.

Uznání a respekt

Velmi silnou motivací pro vás může být také uznání a respekt ostatních lidí. Ať už vás k lepším výsledkům motivují lidé, kteří vám věří a vzhlíží k vám, nebo vaše přání, aby vás respektovali, v obou případech to do značné míry ovlivní vaši osobnost. Zpravidla by vás to mělo motivovat k tomu, abyste se stali lepším člověkem. Nebo, abyste odváděli kvalitní práci, díky které si získáte uznání kolegů a dalších lidí, apod.

Peníze a bohatství

Tento druh motivace vám jistě nemusím představovat, protože ho již velmi dobře znáte. Nejen, že je tomuto motivu de facto věnována celá jedna rubrika na Kryptomagazínu, ale kdyby vás tento druh motivace nepřivedl ke kryptoměnám, zřejmě byste se o ně nezajímali a Kryptomagazín by nikdy nevznikl.

Samozřejmě mezi vámi existují také lidé, kteří v kryptoměnách nevidí jenom peníze, ale také potenciál něco změnit k lepšímu, pomoci lidem apod., což je určitě dobře. Ostatně, bohatství přece nespočívá pouze v penězích a materiálních věcech, které jsou samozřejmě fajn, ale i v určitých hodnotách, o kterých bude řeč v posledních dvou kategoriích motivů.

Rodina a přátelé

Kdo by nechtěl něco udělat pro svoji rodinu, přátele a další lidi, nebo také zvířata? V této části motivace je opravdová síla. Samozřejmě není vůbec nic špatného na tom, když děláte něco pro sebe. Právě naopak, myslet na sebe a starat se především o sebe není ani trochu sobecké a občas by některým lidem vůbec neškodilo, kdyby se starali víc o sebe a méně se pletli do životů druhých lidí.

To vše je sice pravda, přesto věřím, že nemůžete získat opravdovou sílu ani štěstí, a už vůbec ne bohatství, pokud budete myslet pouze na sebe.

Vyšší cíle a ideály

Nejvyšší kategorií motivace jsou ideály a vyšší cíle, o tom není pochyb. To je ten druh motivace, díky kterému se svět stává lepším místem. Každý dobrý učitel či učitelka, který respektuje pocity a přání dětí. Nebo poctivý politik, právník, který raději odstoupí, než by hájil vraha. Kvalitní lékař a další slušní a nenahraditelní lidé jsou motivováni určitými vyššími cíli.

Tito lidé jsou pro mě skutečnou motivací. Bez vás by byl svět chladný a temný, a proto při psaní tohoto článku myslím především na vás, aby lidi jako vy vždy našli dostatek motivace k tomu, aby na své cestě vytrvali a nikdy to nevzdali.

Motivační video na závěr

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře