Soustřeďte se na své sny a přání, peníze jsou pouhým prostředkem

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Peníze jsou někdy brány jako střed všeho. Vše má svůj trh, svou cenu… Proto je velice snadné, toužit po bohatství pouze v jeho finanční podobě. Peníze by však neměly být vaším cílem samy o sobě. V tomto článku se společně zamyslíme, jakou roli v tom všem peníze hrají a proč byste se na ně neměli příliš upínat. Nakonec možná zjistíte, že je můžete klidně někomu dát. Jen klid, samozřejmě že ne všechny!

Pravá přání

Na první pohled se to může zdát zvláštní, ale pravdou je, že hodně lidí má občas problém vzpomenout si, co skutečně chtějí. Snadno se může stát, že si vytyčíte za cíl pouze peníze a časem zapomenete, proč jste je vlastně původně chtěli. Neodmítejte peníze, ale zkuste zaměřit svou pozornost na své skutečné potřeby a přání. Zkuste se na chvíli zastavit, zamyslet se a dopřát si čas na odhalení svých snů. Po čem doopravdy toužíte? Už jste si splnili vše, co si od života slibujete, nebo to teprve plánujete?

Peníze nejsou cíl, ale prostředek

Je to tak, peníze jsou pouhým prostředkem, který slouží ke směně. Je skutečně velmi důležité, si čas od času připomenout, že peníze nejsou cíl. Možná zjistíte, že ke spoustě věcí, které si přejete, zas tak moc peněz nepotřebujete. Když svou pozornost zaměříte na tyto věci, ukáže se, že v mnoha případech můžete začít hned. Nemusíte tedy čekat a odkládat to na později. Třeba někdy příště, až budete mít více peněz.

Pravdou je, že ani ti nejbohatší lidé na světě se zpočátku nesoustředili na peníze. Mnohdy prostě začali dělat přesně to, co si nejvíce přáli a peníze se dostavily v podstatě samy. Bill Gates řekl, že ho nikdy nenapadlo, že vydělá tolik peněz. Začátky své firmy popsal slovy: „Prostě jsme jen rádi vymýšleli a psali software.“

Bohatství je třeba nechat růst

Máte již nyní dost peněz na to, abyste si některá svá přání splnili, ale raději tyto peníze investujete? To je naprosto v pořádku. Investovali jste svůj čas i peníze do kryptoměn, těžařského vybavení, vzdělání, nebo do tradingu. Anebo možná máte i jiné investiční prostředky, třeba akcie, vlastní podnikání… To vše by mělo sloužit k rozšiřování vašeho finančního bohatství. Když říkám, abyste se soustředili na to, co doopravdy chcete, tak tím v žádném případě nemyslím, že máte zavrhnout peníze. Nechte své peníze dělat pro vás. Rozmnožte je a následně si splňte své sny.

Často se necháváme inspirovat lidmi, kteří vlastní mnohem více peněz, než mohou kdy utratit. Ve skutečnosti však nevěřím, že by tolik peněz kdokoli z nás doopravdy chtěl. Tak obrovské množství peněz nikdo nepotřebuje. Nicméně budete asi souhlasit, že je jistě příjemné mít naprostou finanční svobodu, krásný dům, auto a možnost koupit si cokoli, po čem toužíte. Proto tvrdím, že bohatství je třeba umět nechat růst. Něco si odříkáte, přestože víte, že byste si spoustu věcí mohli koupit hned. Vy je ale nechcete hned, protože je vám jasné, že pak byste se už neměli na co těšit.

Pokud máte dostatek, darujte

Závěrem bych si dovolil vám navrhnout, abyste se zamysleli nad tím, zda máte co darovat. Můžete darovat část svých peněz? Udělejte to. Rozhlédněte se ve svém okolí, určitě najdete někoho, kdo by vaši pomoc opravdu potřeboval. Občas je třeba část peněz jen tak někomu dát. Možná zjistíte, že čím víc dáváte, tím víc peněz se k vám vrací. Říká se, že nejbohatší lidi světa si tohle uvědomují a možná na tom něco bude. Každý bohatý člověk by měl umět dávat.

Co číst dále?

[Večerní souhrn článků] • Bank of America zrušila i účet Justina Suna • Visa pracuje na blockchainovém systému

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mr. Nick Nicky

Potlesk! ¨

spot_img