Jak si splnit své sny a nebát se neúspěchu

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Milí čtenáři, odpočiňme si na chvíli od grafů i od kryptoměn a pojďme se společně zamyslet a zasnít. Sny jsou pro náš život velice důležité. Bez nich by byl život šedivý a beztvarý. Dodávají nám touhu a vytvářejí cíle. Aby byla hra zábavná, měla by mít nějaký cíl. Podobně je tomu i v životě.

Nečekám, že se po přečtení tohoto článku všichni seberete a okamžitě si půjdete plnit i ty nejtajnější sny. Člověk si zkrátka potřebuje na vše přijít sám a udělat krok až tehdy, když sám chce. Tímto článkem bych vám chtěl pouze dodat inspiraci. V ideálním případě si na tato slova vzpomenete, až budete příště něco opravdu chtít a budete váhat, jestli to můžete mít.

Najděte své sny

Ať už jde o vysněnou práci, lásku, rodinu, bohatství, či cokoli jiného, vždy je dobré své sny mít, znát je a něco pro ně taky udělat. Může to být překvapivé, ale není vždy snadné si uvědomit, co doopravdy chcete. Sny je třeba hledat. Když najdete své velké sny a začnete pracovat na jejich uskutečnění, dodá vám to smysl a motivaci, která vás požene vpřed. Ne vždy se však každý sen hned splní a někdy je třeba překonat desítky i stovky nezdarů a pádů. Pokud však vytrváte, úspěch se určitě dostaví.

Co můžete ztratit

Pokud si něco přejete, uděláte nejlépe, pokud pro to taky něco uděláte. Je to, jako když odbrzdíte jakousi vnitřní brzdu. Brzda jsou vaše pochybnosti a strach z neúspěchu. Můžete se dočkat neúspěchu či odmítnutí. To je pravda. V takovém případě si však ani nepolepšíte, ani nepohoršíte. Ve skutečnosti nemůžete prakticky nic ztratit, ale můžete hodně získat. V každém případě alespoň cennou zkušenost.

Pokud vytrváte a budete pokračovat i navzdory neúspěchům, budete mít rozhodně větší šanci na úspěch než ten, kdo neudělá nic a svých snů se vzdá. Je opravdu smutné, když se tohle někomu stane, proto doufám, že i tento nenápadný článek může třeba právě vám pomoct se svých snů nevzdat. Jde o to mít na paměti, že nic není hned a za úspěch je třeba bojovat.

„Úspěch životní závisí od množství nejrůznějších vědomostí a zkušeností v mnohém oboru. Znáti jednu věc dokonale ze všech stran, oblíbiti si jenom ji, věřit v ni a věnovat se jí mozkem a srdcem vytrvale bez výhrad, s myšlenkou jenom na ni uléhat, s myšlenkou na ni vstávat, poznat vše, co ji podrývá půdu, co ji škodí, krátce soustřediti se – to jest cesta k úspěchu.“

– Tomáš Baťa

Zažijte dobrodružství

Říká se, že člověk by měl denně udělat jednu věc jinak, aby zažil dobrodružství. Netvrdím, že je nutné udělat něco divokého každý den. Nicméně občas to není na škodu. Samozřejmě vám rozhodně nechci doporučovat, abyste dělali blbosti. Chci tím říct, udělejte to, co si doopravdy přejete. Vždyť o tom je přece bohatství. Plnit si své sny, tajná přání, ale i docela obyčejné drobnosti, které udělají radost vám, nebo vašim blízkým.

Dovolujeme si vám nabídnout: [Osobnost] Hippokratés – Antický lékař, který vnesl etiku do medicíny

Závěr

Každý by měl mít svůj sen. Nemít v životě cíl je mrzuté. Bez snů a cílů je život bezduchý, ponurý a nudný. Sny nám dávají motivaci a chuť do života, a proto stojí za to je hledat. Když víte, o čem sníte, můžete pro to začít něco dělat. S každým neúspěchem a pádem se člověk přibližuje ke svému cíli, proto je třeba vytrvat a nevzdat se u první překážky. Pokud vytrváte, nakonec se úspěch dostaví. Velké sny si splní ten, kdo překoná pochybnosti a strach a vytrvá. Každý z nás jednou odejde a byla by škoda, abychom svůj život zahodili a alespoň se o splnění svých snů nepokusili.

Co číst dále?

[Zprávy] • Trhy dnes prudce propadly během slyšení ohledně Libry • Winklevoss: Bitcoin je víc než digitální zlato • a další novinky dne

Zdroje:
http://azcitaty.cz/citaty/tomas-bata/
https://www.maxpixel.net/Sun-Shadows-Sunset-Girl-Play-2445458

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img