[Osobnost] Bill Gates – Jak se stát multimiliardářem ve 3 krocích (1/2)

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Americký dolar jsou směšné peníze – tvrdí Winklevossovi • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Winklevossovi předpovídají zajímavý týden pro BTC • Goldman Sachs zvažuje vývoj vlastního stablecoinu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v posledních 24 hodinách...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Tématem dnešního článku bude příběh jednoho z nejbohatších lidí naší planety Billa Gatese. Jako obvykle si položíme několik otázek. Zejména nás bude zajímat, jak to ten Gates udělal? A jak velký vlastně jeho majetek je? Samozřejmě se zmíníme i o firmě Microsoft a o tom, co tento poněkud nenápadný chlapík zanechal celému světu. V závěru si nemůžeme odpustit alespoň jednu „konspirační teorii“.

Kolik čítá Gatesův majetek?

To je pravděpodobně první otázka, která většinu lidí napadne. Nebudeme tedy chodit okolo horké kaše, nebo předstírat, že peníze nikoho nezajímají. Opak je samozřejmě pravdou. Bill Gates byl dlouho považován za nejbohatšího člověka planety.

Kolik Gatesovi jeho investice vydělávají? Odhaduje se, že zatímco průměrný občan ČR vydělává okolo 30 tisíc korun měsíčně, Bill Gates vydělává asi 170 tisíc korun za minutu, aniž by musel pohnout jediným prstem. O příjmy se totiž starají jeho aktiva.

Softwarový gigant – Microsoft

Jak jistě víte, Bill Gates je spoluzakladatelem společnosti Micro-Soft, ze které se později stala Microsoft Corporation. Tuto společnost založili s kamarádem Paulem Allanem poté, co vytvořili program pro počítač Altair 8800 a dostali svou první obchodní nabídku. Dnes je Microsoft spojován především s operačním systémem Windows, který je tu s námi již přes 30 let a po většinu tohoto času vládne počítačovému světu.

Jak se stát miliardářem

V následující části vám shrneme 3 pozoruhodné věci, které možná stojí za tím, co mu (samozřejmě kromě štěstí, talentu a tvrdé práce) přineslo takový úspěch. Miliardářem se nestanete přes noc, něco tomu muselo předcházet.

Ale co bylo tím předpokladem úspěchu. Měl podle vás opravdu pouze štěstí? Zkusme najít některé faktory, které má společné dalšími úspěšnými lidmi, kteří se sami vypracovali a získali nemalé bohatství.

Nedodělal školu

Říkávali vám v dětství vaši rodiče, abyste usilovali o dobré známky a dodělali školu, pokud chcete být úspěšní? Omyl. Není úplně jisté, jestli jde o náhodu nebo náznak toho, jak školy odpuzují skutečné velikány, ale Bill Gates není zdaleka jediný, kdo školu nedodělal.

Těžko to zdůvodňovat tím, že nebyl dobrý student. Vždyť už od dětství četl tolik knížek, že mu jeho otec musel zakazovat číst u jídla.

V jednom článku jsme se věnovali géniovi Nikolu Teslovi, jemuž otec rovněž zakazoval čtení. A proto Tesla četl tajně, často i celou noc při svíčce (tehdy ještě elektřinu nikdo doma neměl). Gates odešel z Harvardu ve 3. ročníku, Tesla se pohádal s významným profesorem při přednášce o elektrické energii a byl vyloučen.

Podobně dopadla i celá řada dalších průkopníků. Zdá se, že tito lidé zkrátka přerostli své učitele. Pakliže to tedy dokážete taky, vaše šance na úspěch a bohatství se o něco zvýší.

Závěr

Není přinejmenším pozoruhodné, že Bill Gates, jeden z nebohatších lidí na planetě, opustil vysokoškolská studia a nedodělal školu? V dalším díle si představíme další dva tipy, chcete li kroky, jak se stát miliardářem.

Ještě nekončíme, další dva tipy přineseme příště v pokračování!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře