Neodmítáte peníze? /2. část

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V první části jsme skončili tím, že jsou i důležitější věci než peníze. Ano, ale to přece ještě neznamená, že je budeme odmítat. Jistě jsou také důležitější věci než dnešní oběd, ale je tohle opravdu rozumný důvod se nenajíst? Věřím, že ne. Abychom lépe porozuměli důležitosti peněz, vyjmenuji nyní několik věcí, které jsou mnohem důležitější.

Rodina a přátelé

Důvěra a láska v rodině je k nezaplacení. Avšak pokud máte svoji rodinu skutečně rádi, jistě budete souhlasit s tím, že jim peníze přejete. Nechcete, aby byli chudí. Rádi byste jim koupili krásný dům, dobré jídlo a cokoliv dalšího, co jim udělá radost. Když máte dost peněz, můžete je vzít třeba na dovolenou, zkrátka zajistit jim spokojený život.

Zdraví

Starší lidé často říkají, že zdraví je vůbec to nejdůležitější, a mají asi pravdu. Co vám ale možná neřeknou, je suma na jejich účtech utracená za léky a jiné nezbytné vybavení či lékařské zákroky. Udržet si zdraví není jen otázkou peněz, ale peníze se určitě můžou hodit. Kvalitní zdravotní péče i prevence prostě něco stojí.

Vzdělání

Někteří lidé nemají rádi peníze, ale nutí své děti se dobře učit, aby si jednou našly dobré zaměstnání. Je těžko pochopitelné, že stejní lidé na jednu stranu odmítají peníze, ale zároveň vlastním dětem vštěpují, že budou muset celý život dělat práci, která je často ani nebaví, pro peníze. Přál bych si, abychom svým dětem místo toho ukázali, jak si vydělat hodně peněz něčím, co je skutečně bude bavit.

Vzdělání je otázkou času. Je to volba učit se, abychom mohli v budoucnu vydělat více peněz. Samozřejmě se můžeme také učit, jak být šťastní nebo třeba jak si na zahradě postavit pergolu a jiné zábavné věci. Zde zpravidla platí, že kdo má finanční svobodu, ten se může svým koníčkům věnovat častěji a naplno.

Vyšší dobro a pomoc ostatním

Někteří skutečně výjimeční lidé mají odpor k penězům, což je veliká škoda. Kdo má skutečně dobré a upřímné úmysly pomáhat, ten si přece zaslouží zbohatnout nejvíc, a taky své bohatství použije pravděpodobně nejlépe.

Řekněme, že se vám například protiví kácení deštných pralesů. Máte tedy na výběr. Buď neuděláte nic, nebo se rozhodnete na protest přivázat k prvnímu stromu a budete tam trčet, zatímco okolní stromy popadají, anebo se zamyslíte co byste mohli udělat, kdybyste nemuseli řešit peníze. Jakmile to vymyslíte, sežeňte ty peníze a udělejte to. Nebude to snadné, ale jestliže se pevně rozhodnete, tak jste na nejlepší cestě uspět.

Závěr

Věřím, že pokud jste dosud považovali peníze za nedůležité, tak teď už o tom jistě pochybujete. Peníze sice nejsou v životě to úplně nejdůležitější, ale přesto jsou velmi potřebné a byla by hloupost se jim bránit. Daleko lepším nápadem je používat peníze správně, ale o tom už si řekneme třeba zase někdy příště.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře