Neodmítáte peníze? /2. část

5
penize-dolary

V první části jsme skončili tím, že jsou i důležitější věci než peníze. Ano, ale to přece ještě neznamená, že je budeme odmítat. Jistě jsou také důležitější věci než dnešní oběd, ale je tohle opravdu rozumný důvod se nenajíst? Věřím, že ne. Abychom lépe porozuměli důležitosti peněz, vyjmenuji nyní několik věcí, které jsou mnohem důležitější.

Rodina a přátelé

Důvěra a láska v rodině je k nezaplacení. Avšak pokud máte svoji rodinu skutečně rádi, jistě budete souhlasit s tím, že jim peníze přejete. Nechcete, aby byli chudí. Rádi byste jim koupili krásný dům, dobré jídlo a cokoliv dalšího, co jim udělá radost. Když máte dost peněz, můžete je vzít třeba na dovolenou, zkrátka zajistit jim spokojený život.

Zdraví

Starší lidé často říkají, že zdraví je vůbec to nejdůležitější, a mají asi pravdu. Co vám ale možná neřeknou, je suma na jejich účtech utracená za léky a jiné nezbytné vybavení či lékařské zákroky. Udržet si zdraví není jen otázkou peněz, ale peníze se určitě můžou hodit. Kvalitní zdravotní péče i prevence prostě něco stojí.

Vzdělání

Někteří lidé nemají rádi peníze, ale nutí své děti se dobře učit, aby si jednou našly dobré zaměstnání. Je těžko pochopitelné, že stejní lidé na jednu stranu odmítají peníze, ale zároveň vlastním dětem vštěpují, že budou muset celý život dělat práci, která je často ani nebaví, pro peníze. Přál bych si, abychom svým dětem místo toho ukázali, jak si vydělat hodně peněz něčím, co je skutečně bude bavit.

Vzdělání je otázkou času. Je to volba učit se, abychom mohli v budoucnu vydělat více peněz. Samozřejmě se můžeme také učit, jak být šťastní nebo třeba jak si na zahradě postavit pergolu a jiné zábavné věci. Zde zpravidla platí, že kdo má finanční svobodu, ten se může svým koníčkům věnovat častěji a naplno.

Vyšší dobro a pomoc ostatním

Někteří skutečně výjimeční lidé mají odpor k penězům, což je veliká škoda. Kdo má skutečně dobré a upřímné úmysly pomáhat, ten si přece zaslouží zbohatnout nejvíc, a taky své bohatství použije pravděpodobně nejlépe.

Řekněme, že se vám například protiví kácení deštných pralesů. Máte tedy na výběr. Buď neuděláte nic, nebo se rozhodnete na protest přivázat k prvnímu stromu a budete tam trčet, zatímco okolní stromy popadají, anebo se zamyslíte co byste mohli udělat, kdybyste nemuseli řešit peníze. Jakmile to vymyslíte, sežeňte ty peníze a udělejte to. Nebude to snadné, ale jestliže se pevně rozhodnete, tak jste na nejlepší cestě uspět.

Závěr

Věřím, že pokud jste dosud považovali peníze za nedůležité, tak teď už o tom jistě pochybujete. Peníze sice nejsou v životě to úplně nejdůležitější, ale přesto jsou velmi potřebné a byla by hloupost se jim bránit. Daleko lepším nápadem je používat peníze správně, ale o tom už si řekneme třeba zase někdy příště.

5
Komentujte

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
MonestooRobpietroKytkaKlobouk Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Klobouk
Host
Klobouk

K čemu to jako všechno bylo? Od 1. části jsem čekal, kam se dostaneme, ale – nikam. Hm. Možná tak dětem na základce v prvním stupni to dát opatrně ke čtení, aby věděli, že je dobré si sem tam korunku uspořit… Jinak – odpad.

Monestoo
Host
Monestoo

Naopak. Je dobře ze článek vyšel. Sice tam nejsou rady jak začít přijímat peníze ale hrubej základ je. Pokud článek zapůsobil a chtěl by někdo víc zjistit proč je dobré peníze přijímat a psychicky se jim nestranit doporučují knihu jak myslí milionáři od ekera. opravdu nás od malička učily něco jiného než měli, tedy přístup k penězům.

pietro
Host
pietro

Díky za další skvělý článek! 🙂

Rob
Host
Rob

Prodávám se ke kladným ohlasům. Moc hezkej článek! 🙂