Co je úspěch a jak ho dosáhnout

1
(1)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Úspěšní lidé nemají magickou moc. Každý může být úspěšný. Všichni máme jisté předpoklady k tomu, abychom byli v životě úspěšní. Jde jen o to je hledat, rozvíjet a používat.

Každý jsme jiný

Toto pravidlo platí obecně a platí to také při investování do kryptoměn. Jednomu může naprosto vyhovovat dlouhodobé držení (hodlování), ale druhý typ lidí zkrátka nechce čekat dlouhé měsíce a proto si zvolí krátkodobý trading. Někdo si vše dělá sám, jiný raději přenechá své portfolio profíkům a rád jim za to i dobře zaplatí.

Stejně, jako si každý hledá vlastní způsoby investování, tak bychom si měli najít vlastní cestu k úspěchu. Samozřejmě se můžeme inspirovat od úspěšných lidí ve svém okolí, nebo si potřebné informace obstarat z knih, přednášek, článků na internetu a podobně. Přesto platí, že to co již někomu funguje, může, ale nemusí fungovat i vám a naopak.

Co znamená úspěch

To je relativní. Je jen na vás, co považujete za úspěch. Pro mě je to bohatství, pro vás třeba nové auto, lepší práce nebo zhubnout pár kil. Samozřejmě jsou i jiné důležité věci, o některých z nich si můžete něco přečíst v (druhé části) článku Neodmítáte peníze?

V zásadě je úspěchem už to, že jste si stanovili svůj cíl, zvedli pomyslné kotvy a vypluli za ním jako za majákem. To je totiž první krok a ten je často nejtěžší. Jestliže jste v tomto článku hledali nějakou radu, tak tady ji máte. Stanovte si svůj dlouhodobý cíl a ať je jakkoli vzdálený, začněte den za dnem dělat cokoli vás posune, byť třeba jen o kousíček, blíže k jeho naplnění.

Nic není ze dne na den, ale žádná cesta není příliš dlouhá, pokud se nevzdáte. Když půjdete stále dál, je víc než pravděpodobné, že nakonec uspějete.

Mohlo by vás zajímat: 3 způsoby jak zbohatnout na kryptoměnách   

Mít srdce

Jen málokomu spadne štěstí “do klína”. Většina lidí se nejdřív pořádně zapotí, než dosáhne úspěchů. Je třeba si otevřeně přiznat, že bude nutné čelit neúspěchu. Mít srdce v tomto kontextu znamená, že se nikdy nevzdáte a po každém neúspěchu, každém pádu se opět zvednete a bojujete dále.

Neúspěch je učitel

Na neúspěchy a chyby se můžeme dívat jako na skvělé učitele. Když do něčeho jdeme, chceme samozřejmě uspět, ale pokud uděláme chybu, tak se místo lamentování raději poučme a příště to udělejme lépe. Stejně tak se můžeme poučit i z neúspěchu druhých lidí, ale je pravda, že vlastní chyby více bolí a proto si je lépe zapamatujeme a je snadnější se z nich poučit.

Ať už pro vás úspěch znamená cokoli, vždy je dobré vytvořit si vizi, nastavit si kurz potřebným směrem, krůček po krůčku se blížit ke svému cíli a nenechat se odradit případnými neúspěchy, ale poučit se z nich. Taková je cesta k úspěchu.

Co si o tom myslíte vy? Napište mi do komentáře pod článkem, co pro vás znamená úspěch.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img