3 způsoby jak můžete zbohatnout na kryptoměnách

0
(0)

V dnešní konzumní společnosti chce každý vydělat spoustu peněz, aby si mohl koupit pěkné věci a měl se dobře. Kvůli (historicky) vysokému zájmu však není zas tak jednoduché k bohatství přijít. Kryptoměny představují jeden z nejjednoduších způsobů na zbohatnutí. Jde o nový, dynamický, prudce se rozvíjející trh do kterého přitékají miliardy dolarů.

Disclaimer: Kryptoměny jsou obecně považovány za velmi rizikové. Vždy se řiďte starým známým: “investujte pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.” Tento článek nelze považovat za finanční poradenství a neneseme žádnou zodpovědnost za případnou finanční či majetkovou újmu.

Jak jistě všichni dobře víme, v poslední době většina kryptoměn prochází masivní korekcí. Kapitalizace kryptotrhu v posledních měsících spadla na polovinu. Zvyšující se adopce coinů a technologií na kterých běží, však naznačuje, že by se klesající trend již brzy mohl otočit.

Na kryptoměnách je možné zbohatnout. Chce to však trpělivost, pevné nervy, nadání a příslovečný kousek štěstí.

1. Zbohatněte dlouhodobým HODLováním

Kryptoměny ve své historii zažily množství pádů. Neznámý kryptonadšenec již v roce 2013 napsal velmi moudrou větu: “I am hodling” (překlep slova hold – držet – znamená já držím – neprodávám). A dobře udělal. Pokud skutečně vydržel a své Bitcoiny neprodal, v roce 2017 je mohl na burze střelit za 20 000$.

Dlouhodobé držení kryptoměn se z historického hlediska zatím vždy vyplatilo. Pokud chcete vydělat a nikam zas tolik nespěcháte, nakupte perspektivní kryptoměny a na pár roků na ně zapomeňte.

A které kryptoměny doporučujeme na HODL?

2. Zbohatněte na kryptoměnách, které vyplácí dividendy

Existují perspektivní kryptoměny, které své majitele odměňují za dlouhodobé držení. Jedním z mechanismů, které umožňují vyplácení dividend, je Proof of Stake (POS) algoritmus. Více o něm a a celkově o kryptoměnách, které vytváří pasivní příjem se dozvíte v našem seriálu.

Držet tyto kryptoměny dlouhodobě se skutečně vyplatí. Pokud by se totiž takovýto perspektivní coin skutečně uchytil, jeho cena může růst rychleji, než hodnota Bitcoinu a navíc vám časem naroste počet mincí v peněžence. Vyděláte tak dvakrát.

Nakone, i Bitcoin je v podstatě kryptoměna, která vyplácí dividendy. Díky forkům často vyděláte víc než stakováním.

Tyto perspektivní kryptoměny vyplácí dividendy:

 • Bitcoin
 • Đash
 • NEO
 • PIVX
 • COSS
 • KuCoin
 • CEFS
 • Komodo
 • Ark
 • NavCoin
 • Neblio

3. Zbohatněte day tradingem

Samozřejmě že většina kryptonadšenců nezůstane jen u HODL-ování. Skoro každý nakonec podlehne volání burzy a začne obchodovat. Day trading je skvělý způsob, kterým lze výrazně navýšit vaše zisky. Vyděláváte totiž nejen na dlouhodobém růstu kryptoměn, ale i na krátkodobých výkyvech.

Dejte si ale pozor! Je třeba si uvědomit, že obchodování je s nulovou výsledovkou. Abyste vy vydělali, někdo jiný musí prodělat. Na akciovém trhu či na Forexu mají i profesionální obchodníci problém dlouhodobě vykazovat zisk. Problematické je hlavně obchodování s velkým kapitálem, při kterém reálně ovlivňujete trh.

V případě kryptoměn se v současnosti dá využít (z dlouhodobého hlediska) narůstající počet zájemců o tuto technologii a tím pádem i neustálý příliv penězí. I tak je však obchodování na denní bázi velmi nebezpečné a mnozí se již spálili.

Pokud budete chtít aktivně obchodovat, šikne se vám pomoc od profesionálů. Právě proto jsme spustili stránku trading11, na které najdete profesionální analýzy, signály a články o tradingu. Budeme rádi, když ji navštívíte a sami se přesvědčíte o kvalitě obsahu, který se na ní nachází. Všechno je samozřejmě zdarma a provoz se snažíme financovat z dobrovolných příspěvků.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Samuel Slavkovský

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Voki

Dobrý den, malinká oprava překlepu: POS je proof of stake, s hadem to nemá nic společného. Hezký den.

Hubert

Pokud nepůjde Bitcoinem zapálit pověstný investorský doutník .. je to pořád na houby. Pokud budete dodržovat základní pravidlo … „investujte pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit.“ … Bitcoiny Vám nikdo nevezme a užijete si i nějakou legraci a hlavně nic nepřepočítávejte pořád vše na dolary .. začíná svět Bitcoinů.

spot_img