Kryptoměny znesnadňují boj proti praní špinavých peněz!

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Šéf globálního programu pro počítačovou kriminalitu Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu, Neil Wals, varoval, že kryptoměny výrazně znesnadnily boj proti praní špinavých peněz.

ABC

Tuto informaci potvrdil australský kanál ABC dne 29.8. 2019 s odvoláním na Neila Walse, který sdělil, že zločinci velmi často využívají kryptoměny k činnostem, které jsou v úzké souvislosti se sexuálním vykořisťováním dětí. Tento problém označil za mnohem vážnější a rozšířenější, než si široká veřejnost myslí.

Vrstva utajení navíc

Jak Neil Wals uvedl, na kryptoměnách ho nejvíce trápí to, že zločincům přidává vrstvu utajení navíc. A toto jim poté usnadňuje provedení trestného činu. Tato jeho zpráva přichází jen chvíli poté, kdy ministr financí Steven Mnuchin uvedl, že:

„vládní agentury udělají vše pro to, aby se Bitcoin a další kryptoměny nestaly ekvivalentem bankovních účtů ve Švýcarsku.“

S touto informací přišel ministr financí v červenci letošního roku.

Daniel Scott

Daniel Scott, generální ředitel CoinCorner, v červenci letošního roku naopak uvedl, že zatčení a odsouzení generálního ředitele darknetového tržiště Silk Road ukazuje, že používání Bitcoinu zločinci je již minulostí. Zároveň tato skutečnost naznačuje, že to není správný nástroj pro nelegální transakce.

Kdo je Daniel Scott?

foto
zdroj: weusecoins.com
  • spoluzakladatel a generální ředitel společnosti CoinCorner (založeno roku 2014)
    • vedoucí postava bitcoinové komunity na ostrově Man (Isle of Man)
      • člen představenstva sdružení MDCA (Manx Digital Currency Association), které bylo vytvořeno za účelem propagace všech aspektů stávající i vznikající digitální měny a souvisejících služeb

 

 

Co je CoinCorner?

CoinCorner

Je to britská burza se sídlem v Douglasu na ostrově Man. Společnost umožňuje ukládání Bitcoinu (a některých dalších kryptoměn – Ethereum, Litecoin, Ripple) a transakce jako je nákup, prodej a platby prostřednictvím svých bitcoinových peněženkových služeb. Společnost byla založena v červnu roku 2014 Danielem Scottem, Philem Collinsem, Charliem Woolnoughem a Davidem Brownem. V současné době působí ve  45 zemích světa.

Ostrov Man

mapa
zdroj: cs.wikipedia.org

znak

 

 

 

 

Tento ostrůvek leží v Irském moři mezi Anglií, Skotskem, Irskem a Walesem. Na rozloze 572 km² žije necelých 85 000 obyvatel. Je to samosprávné závislé území britské koruny. Ostrov má vlastní měnu (manská libra), zákony a parlament. Hlavou státu je Lord of Mann, kterým je od roku 1765 britský panovník. V současné době je jím královna Alžběta II. Panovníka na ostrově reprezentuje guvernér. Parlament ostrova (Tynwald) rozhoduje prakticky o všech domácích záležitostech. Za obranu ostrova a mezinárodní zastupování je zodpovědné Spojené království.

Závěr

Nejnovější výzkum, prováděný newyorskou společností Chainalysis, ukazuje, že pouze 8,1 % všech kryptoaktiv zaslaných do kryptoměničů je vázáno na nezákonnou činnost. Pouze 2,7 % pochází z darknet trhů.

Pokud Neil Wals hovoří o tom, že kryptoměny výrazně znesnadnily boj proti praní špinavých peněz, je potřeba si na druhou stranu připomenout fakt, že ani fiat měny nejsou bez poskvrnky. Například za zbraně a drogy se platí především v hotovosti. A stejné je to i v otázce podpory terorismu. Proto bych se spíše přikláněl k tomu, nehledat na kryptoměnách jen to nejhorší. Kryptoměny mají jistě i své přednosti, pane Walsi.

Co číst dále?

Na Samsung Galaxy S10 je již podporován Bitcoin a další kryptoměny

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hal

Keď už sme pri tom sexuálním vykořisťování dětí.Čo Epstein a jeho vysokopostavení fiat zákazníci?!Kryptom asi neplatili.

Reklama: