Drogoví dealeři, kteří používali také kryptoměny, poputují do vězení

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Celkem 5 obchodníků s drogami bylo v pondělí odsouzeno do vězení na 5 do 20 let. Při svých obchodech a prodeji drog používali tito dealeři kryptoměny.

Dealeři, kteří používali kryptoměny, si půjdou sednout do vězení

Vyšetřování mimo jiné ukázalo, že díky použití kryptoměn (a dark webu) „nejsou [pachatelé] v bezpečí, nejsou anonymní a nemohou se vyhnout spravedlnosti.” To uvedl ve své zprávě Doug Coleman, zvláštní agent z drogového oddělení. Drogoví dealeři byli v Arizoně odsouzeni na 5 – 20 let ve vězení.

„Obchodníci s drogami používají dark web a cítí pocit bezpečí s anonymitou, aby mohli prodávat své jedy po celém světě,“ uvedl také Coleman.

Zpráva koresponduje s nedávným vyjádřením Bílého domu. Tam stojí, že k nezákonným obchodům s drogami se používají kryptoměny – včetně BTC, BCH, ETH či Monera. Připojené pokyny pak radí, jak jak sledovat transakce pomocí peněženky, IP adres, apod.

K prodeji použili peer-to peer směnárny

Dealeři, kteří prodávali drogy na dark webu za kryptoměny, používali peer-to-peer směnárny k jejich prodeji. Následně nakupovali mimo jiné drahé kovy. Policie zabavila zlaté, stříbrné a platinové tyče, prsten Seat Bowl Seahawks Super Bowl, AK-47, brokovnici a další zbraně…

Wyatt Pasek, známý na online trzích jako „oxygod“ a „Yung10x“, byl odsouzen k 17,5 letům vězení za prodej padělaných opioidních pilulek. Dále převede „v hotovosti 21 000 dolarů, zlatý a diamantový bitcoinový náhrdelník, hodinky s diamantovým hrotem, dva zlaté pruty a tisíce dolarů v bitcoinu a další kryptoměny držené v peněžence Blockchain.” Ostatní dealeři pak byli odsouzeni k odnětí svobody za prodej heroinu, metamfetaminu a kokainu.

Závěr

Kryptoměny mohou být použity k nezákonným činnostem stejně tak dobře, jako hotovost či jakékoli jiné peněžní prostředky. Tento případ však ukazuje, že jejich použití není pro dealery o nic bezpečnější, než kdyby použili hotovost. V případě obchodu na dark webu však přece jen musíme uznat, že snižuje násilí na ulicích, ke kterému při jakékoli nelegální obchodní činnosti dochází. Bitcoin by díky své transparentnosti mohl naopak pomoct nelegální činnost rozkrývat. A jakmile úřady znají adresy peněženek dealerů, ví prakticky o každém jednom obchodu.

Co číst dále?

28.08.19 Technická analýza BCH/USD – Cena oslabuje třetí měsíc, kdy se to konečně zastaví?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img