Tweetování o Bitcoinu je na dvouletém minimu – komunita klesá na duchu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ať ho milujete nebo nenávidíte, tak Twitter je nedílnou součástí kryptoscény. Sentiment se často měří reakcí analytiků na Bitcoin a zasvěcených odborníků, kteří tráví svůj čas na této platformě. Nedávné grafy ukazují, že celková angažovanost je na dvouletém minimu.

Tweetování o Bitcoinu na dvouletém minimu

Ironií je, že spousta toho, co se děje v kryptosvětě, se točí kolem příspěvků na centralizované platformě, některé sociální sítí. Přitom všichni chceme to samé, a to je růst ekosystému pro decentralizovanou finanční budoucnost (nebo snad jen to Lambo?).

Podle „Skew Markets“ aktivita na Twitteru u Bitcoinu poklesla na minimum, jaké nebylo vidět už poslední 2 roky.

To nemusí platit pro jiné kryptoměny, ale vše nasvědčuje tomu, že Bitcoin na sociálních sítích již tolik netáhne. Nejvyšší peak sledovanosti přišel souběžně s vrcholící cenou na začátku roku 2018, kdy denně tweety překročovaly hranici 150 000. Momentální statistika ukazuje čísla pod úrovní 20 000.

S rostoucí cenou se začaly na Twitter tlačit různé produkty, rušivé reklamy a nespočetně mnoho zpráv, rozesílaných uživatelům, které ve většině případů byly podvody.

Influenceři se často zajímají pouze o podporu své vybrané kryptoměny, ať už jde o BTC, BCH, BSV, ETH, XRP nebo cokoli jiného. To znamená, že existuje hned několik profesionálních analytiků a zasvěcených odborníků, které stojí za to sledovat.

Je Bear Market opět na scéně?

V době psaní článku se cena Bitcoinu propadla pod 8 000 USD a pořád klesá. Analytici tweetovali, že se dotkneme hranice 5 000 USD, a poté možná i tato hranice bude probořena.

TIP: Jak se určuje cena Bitcoinu?

Existuje také mnoho FUD o rezignaci těžařů, protože se blíží halving, to nasvědčuje možnost nástupu bear marketu. Jeden z nejuznávanějších uživatelů na Twitteru, „PlanB“, poznamenal, že se to stalo i dříve.

FUD popisuje šíření „Strachu, nejistoty a pochybností“ (obvykle prostřednictvím médií)

“Faktem je, že 6 měsíců před halvingem 2012 jsme byli nad hodnotou obtížnosti těžby, v roce 2016 pod touto hodnotou a nyní jsme přímo uprostřed.”

Závěr

Sentiment je součást toho, co ovlivňuje cenu. Názory několika lidí dokáží hnout s cenou i o pár procent. Kdo z uživatelů na Twitteru je Váš oblíbený a koho sledujete vy?

Co číst dál?

40% všech BTC je pod kontrolou 2 000 lidí – velryb

 

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
KryptoJelito

Buuu,ja chci bullrun budou prece Vanoce..

péro

Pojďte ovce prodávejte bitcoin ve velkém potřebuji koupit bitcoin aspoň za 3K minimálně do konce roku , to zvládnete pojďte ovce to dáte prodávejte k*rva všechno potřebuji nakoupit splňte mi sen prosím dejte mi dárek k vánocům bitcoin na 3K když ne tak aspoň 4K.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: