Bitcoin jako záchrana německých klientů bank před zápornými úrokovými sazbami

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Centrální banky na celém světě snižují úrokové sazby a svět se tak pomalu dostává na hranici sazeb záporných. Dny, kdy vám banka zaplatila za uložení vašich úspor, jsou nenávratně pryč. Nyní naopak sami zaplatíte své bance za to, že si u ní své peníze uložíte.

Raiffeisen

Družstevní banka Raiffeisen ve Fuerstenfeldbrucku, který leží asi 30 km od Mnichova, bude vybírat sazbu -0,5 procenta i u nejmenších vkladů na svých spořících účtech. Banka, která má aktiva ve výši pouhých 1,8 miliardy euro, bude tento „vkladový poplatek“ vybírat již z vkladů od 1 euro.

Tato zpráva přichází i přes to, že se německé banky zavázaly, že tyto záporné sazby nebudou ukládány vkladatelům s méně než 100 000 euro na jejich spořícím účtu. Tato bariéra však byla zbořena poté, co banka v Magdeburgu začala vybírat poplatek z účtů nad 75 000 euro.

Nejen Německo

Německo však v tomto kroku nezůstalo osamoceno. Úrokové sazby se dostaly pod nulu už i ve Švýcarsku, Dánsku nebo ve Švédsku. Německé banky však patří mezi nejvíce postižené zápornými sazbami ECB. Důvody pak lze hledat u samotných střadatelů. Ti totiž na svých bankovních účtech raději nechávají hotovost, než by hledali výnosnější investice.

Myšlenka negativních úrokových sazeb je prostá. Má povzbuzovat vkladatele k tomu, aby se zbavili svých úspor a přesunuli se do investičního režimu. A právě zde se objevuje šance i pro Bitcoin (BTC).

Šance Bitcoinu

Twitter
zdroj: twitter.com

Jak napsal na Twitteru uživatel @pierre_rochard:

„Politici nechtějí, abyste ušetřili peníze. Chtějí, abyste je utratili tak, aby hodnota HDP vzrostla před jejich znovuzvolením. To je důvod, proč byl ochromen dolar (USD), aby byl nepoužitelný jako technologie úspor a nutil všechny do utrácení.

Bitcoiny to naravují!“

Myšlenka je, že jakmile investujete, začala by ekonomika růst. Ovšem nutit spotřebitele, aby investovali prostřednictvím účtu se záporným výnosem, nepomůže bankám ani ekonomice. Pokud se vklady snižují, budou banky nuceny poskytovat na trhu kvantitativní uvolňování, což vždy vede k devalvaci měny a inflaci.

Jakmile ekonomika utrpí inflaci a klesne kupní síla spotřebitelů, ti budou hledat zajištění ochrany. A zde právě Bitcoin může investorům, jejichž kupní síla je neustále narušována bezradností bank, poskytnout stabilitu a ochranu.

Bitcoin může působit jako uklidnění uprostřed bouře. Bitcoin se svojí pevnou zásobou mincí je aktivem, kterým nelze tak snadno manipulovat jako s fiat měnou.

Twitter
zdroj: twitter.com

Jak uvedl na Twitteru @pierre_rochard:

„Bitcoin je nejúčinnější technologie úspor na světě.“

Závěr

Bitcoin patří k jednomu z mála aktiv, který důsledně odměňuje hodlery i investory. Mezi dluhopisy se zápornými výnosy a zanedbatelným růstem tradičních aktiv je Bitcoin bezpochyby nejvýkonnějším aktivem roku. Dříve nebo později jej proto bude těžké ignorovat. Jak se svět přibližuje k záporným úrokovým sazbám, výkony Bitcoinu z něj činí vzrušující alternativu pro střadatele i investory.

Co číst dále?

[Polední zprávy] • Bitcoin nakonec hranici 8 000 USD neudržel • Justin Sun oznámil giveaway za 2 mil. USDT • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

co je lepší, zaporny maly urok garantovaneho vkladu nebo – 50% pres vikend bez garance ? nedelejte z krypta neco co neni. je to proste maximalne spekulativni investice s moznym brutalnim prodelkem, ale i vydelkem, i kdyz ted uz kdovi, mrtva kocka se uz naskakala dost

mattczsk

Pane, nechcete se na srovnání výnosů podívat běžnou optikou investičního horizontu – třeba 5 let? Umíte si ta čísla a grafy dohledat nebo potřebujete poradit, jak používat Google? Nepleťte do toho vaše emoce a dojmy, prozkoumejte čísla a až poté si udělejte fundovanější názor. Volatilita je standardní součástí vývoje investice a ztráta se realizuje pouze v případě, že prodáte, když jste v mínusu. To poučení investoři do krypta nedělají a nemají k tomu důvod – čísla mluví jasně.

Krypto-Jelito

Jenze prave vetsina “investoru” do krypta jsou idioti,kteri plati zisky tem “poucenym” jak rikate kteri v tom umi chodit.

Begy

mám tušení že si pleteš pojmy s dojmy.
Peníze v bance rozhodně nejsou investice. Tady se mluví spíše o běžném účtu nebo max provozním kapitálu.
Považovat peníze na účtu za investici by mohl opravdu maximálně diletant.

Libor

uz vidim, jak se starsi konzervatini nemec rozhoduje, banka s pojistenymi vklady nebo btc kde neni garantovano vubec ale vubec nic

mattczsk

A proč si vybíráte z celého spektra investičních profilů jako příklad zrovna jeden z těch největších extrémů?
Co se na to podívat jinak? Kdokoli pod 50 let věku (kdo míní ještě alespoň 5 let investovat třeba na předčasný důchod), ne profily 1 a 2 – ale 3-10.
Tedy většina aktivní populace má teď možnost pořídit si do svého investičního portfolia tuto alternativní investici v podílu max. 25 % z celkových investicí za velice příznivou cenu. Je docela možné, že tohle bude jeho hlavní výnosové aktivum – opakuji: výnosové – protože produkty s výnosem pod inflací jsou reálně ztrátové.

Libor

jake extremy, vzdyt o tomhle je snad tento clanek, ze zaporne uroky pretahnou klienty bank k btc. ale to se proste nestane, nemci jsou konzervy, ti az na vyjimky do krypta nepujdou, protoze je stale dost lidi, co tomu neveri, notabene ani nevi co to je. navic je stale dost ekonomu, co proste kryptu neveri a vesti mu zanik

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: