USD selhává jako „technologie úspor“, na řadě je Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin zpátky pod 12 000 USD • Vyhledávání termínu Ethereum na Googlu na ročním maximu • a další novinky

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního dne v kryptosvětě. TRHY Bitcoin v současné době čelí...

[Večerní souhrn článků] • Náklady na transakce na Bitcoin blockchainu minulý týden prudce poklesly • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

To že se fiatové měny v čele s dolarem stávají neúčinnými prostředky k udržení hodnoty, je holý fakt. Známý obhájce Bitcoinu (BTC) Pierre Rochard založil na Twitteru diskuzi o tom, že americký dolar selhává jako „technologie úspor“. Diskuze pak vyvolala výzvy na podporu kryptoměn.

Pierre Rochard

foto
zdroj: linkedin.com

  • září 2013 – červenec 2014 poradce pro sekuritizaci ve společnosti Deloitte
  • červenec 2014 – září 2015 účetní ve společnosti BitPay, Inc.
  • říjen 2015 – listopad 2016 hlavní účetní a programátor ve společnosti Hudson River Trading
  • listopad 2016 – únor 2018 softwarový inženýr ve společnosti Axial
  • březen 2014 – současnost Co-Founder ve společnosti Satoshi Nakamoto Institute
  • říjen 2017 – současnost Co-Host ve společnosti Noded Bitcoin Podcast
  • květen 2018 – současnost zakladatel společnosti Bitcoin Advisory – nezávislé poradenství o bitcoinech pro institucionální investory

Twitter

Pierre Rochard publikoval na Twitteru svůj příspěvek, ve kterém uvedl:

„Z důvodu inflace se stal USD zcela nepoužitelný jako technologie úspor. Každý je musí okamžitě investovat nebo spotřebovat.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Protože je stále více lidí zklamaných ze státem podporovaných forem měn, setkal se příspěvek se souhlasem většiny členů z bitcoinové komunity. Komunita se shodla na tom, že investice do kryptoměn, mimo tradiční fiat, je lukrativní možností.

Uživatel @JoeyTweeets v reakci na tweet Pierra Rocharda napsal:

„Ještě lepší: V zásadě je nařízeno, abyste přijímali vaši mzdu ve spotřebních žetonech. Cokoli jiného se považuje za „nechutné“ nebo „nezákonné“.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Uživatelka @BitcoinTina v diskuzi na Twitteru uvedla:

„Jak často lidé slýchají frázi „musíte své peníze (FIAT) zaměstnat! Je to proto, že pokud to tak neuděláte, budete mít časem peněz méně.

Každý to ví. – To nejsou novinky!“

Twitter
zdroj: twitter.com

Ztráta hodnoty

Není tedy divu, že při ztrátě hodnoty fiat měn se stále více lidí obrací k jiným způsobům investice. A jednou z možností jsou právě kryptoměny.

Pravdou je, že americký dolar ztratil převážnou část své hodnoty v posledních 100 letech a tento pokles pokračuje až dodnes. Tento fakt je možné prezentovat ztrátou kupní síly dolaru, zaznamenanou v minulém století.

graf
zdroj: beincrypto.com

A co že je vlastně tou příčinou? Je to samozřejmě inflace. Federální rezervní systém Spojených států každoročně vytiskne více USD, což je skutečnost, kterou zhruba před čtyřmi týdny komentoval Cameron Winklevoss v článku „20 bilionů důvodů k vlastnictví bitcoinů“. Vzhledem k inherentní deflační povaze bitcoinů se má za to, že BTC má dokonalou pozici, aby působil jako zajištění proti budoucí globální recesi.

Závěr

Chybou možná je to, že tyto myšlenky jsou více méně šířeny pouze v rámci kryptokomunity. Proto je velmi důležité rozšířit tyto informace mezi širší publikum, neboť stále značné množství lidí drží své úspory v hotovosti ve fiat měnách.

A pokud by jen část těchto lidí vložila třeba jen zlomek svých úspor do digitálních aktiv, mohlo by to pomoci nejen jim samotných, ale také celému trhu s kryptoměnami.

Co číst dále?

25 000 USD / BTC – Srovnejte to s technologickými titány Silicon Valley: Tom Lee

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře