USD selhává jako „technologie úspor“, na řadě je Bitcoin

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

To že se fiatové měny v čele s dolarem stávají neúčinnými prostředky k udržení hodnoty, je holý fakt. Známý obhájce Bitcoinu (BTC) Pierre Rochard založil na Twitteru diskuzi o tom, že americký dolar selhává jako „technologie úspor“. Diskuze pak vyvolala výzvy na podporu kryptoměn.

Pierre Rochard

foto
zdroj: linkedin.com
  • září 2013 – červenec 2014 poradce pro sekuritizaci ve společnosti Deloitte
  • červenec 2014 – září 2015 účetní ve společnosti BitPay, Inc.
  • říjen 2015 – listopad 2016 hlavní účetní a programátor ve společnosti Hudson River Trading
  • listopad 2016 – únor 2018 softwarový inženýr ve společnosti Axial
  • březen 2014 – současnost Co-Founder ve společnosti Satoshi Nakamoto Institute
  • říjen 2017 – současnost Co-Host ve společnosti Noded Bitcoin Podcast
  • květen 2018 – současnost zakladatel společnosti Bitcoin Advisory – nezávislé poradenství o bitcoinech pro institucionální investory

Twitter

Pierre Rochard publikoval na Twitteru svůj příspěvek, ve kterém uvedl:

„Z důvodu inflace se stal USD zcela nepoužitelný jako technologie úspor. Každý je musí okamžitě investovat nebo spotřebovat.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Protože je stále více lidí zklamaných ze státem podporovaných forem měn, setkal se příspěvek se souhlasem většiny členů z bitcoinové komunity. Komunita se shodla na tom, že investice do kryptoměn, mimo tradiční fiat, je lukrativní možností.

Uživatel @JoeyTweeets v reakci na tweet Pierra Rocharda napsal:

„Ještě lepší: V zásadě je nařízeno, abyste přijímali vaši mzdu ve spotřebních žetonech. Cokoli jiného se považuje za „nechutné“ nebo „nezákonné“.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Uživatelka @BitcoinTina v diskuzi na Twitteru uvedla:

„Jak často lidé slýchají frázi „musíte své peníze (FIAT) zaměstnat! Je to proto, že pokud to tak neuděláte, budete mít časem peněz méně.

Každý to ví. – To nejsou novinky!“

Twitter
zdroj: twitter.com

Ztráta hodnoty

Není tedy divu, že při ztrátě hodnoty fiat měn se stále více lidí obrací k jiným způsobům investice. A jednou z možností jsou právě kryptoměny.

Pravdou je, že americký dolar ztratil převážnou část své hodnoty v posledních 100 letech a tento pokles pokračuje až dodnes. Tento fakt je možné prezentovat ztrátou kupní síly dolaru, zaznamenanou v minulém století.

graf
zdroj: beincrypto.com

A co že je vlastně tou příčinou? Je to samozřejmě inflace. Federální rezervní systém Spojených států každoročně vytiskne více USD, což je skutečnost, kterou zhruba před čtyřmi týdny komentoval Cameron Winklevoss v článku „20 bilionů důvodů k vlastnictví bitcoinů“. Vzhledem k inherentní deflační povaze bitcoinů se má za to, že BTC má dokonalou pozici, aby působil jako zajištění proti budoucí globální recesi.

Závěr

Chybou možná je to, že tyto myšlenky jsou více méně šířeny pouze v rámci kryptokomunity. Proto je velmi důležité rozšířit tyto informace mezi širší publikum, neboť stále značné množství lidí drží své úspory v hotovosti ve fiat měnách.

A pokud by jen část těchto lidí vložila třeba jen zlomek svých úspor do digitálních aktiv, mohlo by to pomoci nejen jim samotných, ale také celému trhu s kryptoměnami.

Co číst dále?

25 000 USD / BTC – Srovnejte to s technologickými titány Silicon Valley: Tom Lee

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vienna Pinnda

Bože tyhle žvásty jak Dolar selhává a na řadě je Bitcoin jako uchovatel hodnoty už mě serou , ať to vysvětlí těm co koupili letos BTC na hranici 12K ať to vysvětlí to těm co kupovali BTC v roce 2017 za 12k 14K 15k 16K jaký je to uchovatel hodnoty jak dolar ztrácí myslím že by vám do té prd*le narvali celý bitcoin kdyby to šlo jako uchovatel ve vaši prd*li .Uchovatel hodnoty to je pro lidi co koupili BTC pod 3K protože tu už mají jistotu že se BTC nikdy pravděpodobně nedostane .

Huhulak

Prostě z lidí vytáhli peníze. Ne jen ti co investovali, ale taky minery kteří nakoupili hw. Teď mají hw a mají oči pro pláč. A ti co to v 2017 vykroutili jsou ještě do dnes vysmáti.

pan.karel

Vzdyt ale o tom ten trading nebo spekulovani je,proste nekdo musi prohrat a zaplatit zisk tem ostatnim…

Lakatoshi

Boze,to je furt dokola omylany jak si staty tisknou penize,priste taky napiste jak je BTC v rukou spekulantu a kdo ma vetsinu hashpower (Cina).
A to ani nemluvim o shitcoinech,kde si kazdej muze vytvorit menu jakou chce a kolik chce.

Pavel

Lidi jsou slepý , hluchý . Až bude Btc stát 25 000 $ tak si zas budou trhat vlasy , že prodaly a nebo nekoupili. Není to pro ty co chtějí zbohatnout přes noc . A hlavně né pro ty co spekulují jen a jen na ceně. Cena Btc je vedlejší ,ale to pochopíme , až časem .

Pepík Vissarionovič Stalin

Bitcoin 25 000 $ stát nikdy nebude tyhle žvásty se tu píšou už od roku 2016 důvod je jasný .Proč predikují vysokou cenu bitcoinu jen lidi co jich vlastní tisíce jako je Draper , Novogratz a jim podobní ? co udělal Novogratz když letos bitcoin dosáhl svého maxima 14K ? co udělal ? ano správně prodal své bitcoiny a prohlásil že ho mrzí že jich nestihl prodat víc .Ty jsi ten blb co věří jeho predikcím a Novogratz je ten chytrý který ti predikuje vysokou částku na bitcoin aby on mohl prodat a ty držet jako hlupák a čekat na ty jeho nesmysli kterých bitcoin nikdy nedosáhne .Steve Woznika velmi chytrý pán prodal svých 20 tisíc bitcoinu za 20 tisíc dolarů proč to prodával ? protože on je ten chytrý a ty jsi ten blb který čeká na jejich predikce kde takzvaně ovcím slibují že bitcoin dosáhne 50K 100K 250K atd ale ty nevíš že tito pánové už budou prodávat když bitcoin sotva dosáhne hranice staronového All-Time-High tudíž opět bicoin nedosáhne svých cílů k 50K protože tyhle velryby to svými výprodeji opět pošlou ke dnu a ty jsi ta ovce která bude stále čekat na vysněných 50k které se nikdy nedočká .Novogratz zbohatl na ethereum kde prodal na vrcholu a vydělal tak 400 milionu usd , Charlie Lee prodal své Litecoiny na vrcholu vydělal na nich 40 milionu dolarů všichni tyhle chytří lidé mluvili před vrcholem svých kryptoměn že budou jejich kryptoměny stát tisíce desítky tisíc dolarů tohle tvrdili ovcím aby jim to vypumpovali a ovce jim to vypumpovali a oni rázem zbohatli protože prodali .

Lakatoshi

Presne tak,Charlie Lee vytvoril LTC kde komunita okolo Litecoinu se podoba sekte,kde tenhle shitcoin brani pomalu s nabozenskym fanatizmem (tak jako jini brani jine shitcoiny s podobnym nasazenim) a nekteri tihle joudove mu nemuzou prijit kvuli tomu na jmeno,kvuli tomu ze prodal sve LTC,pritom je to jejich blbost mohli prodat taky a pokud to jsou “kryptoanarchisti” tak jim to muze byt prece jedno,tem nejde o penize.
Takovi lidi jako Charles Lee nebo Roger Ver uz jsou davno za vodou (proste meli talent a prodavali nalestena hovna jinym blbcum),prachy co vydelali na kryptomenach uz davno reinvestovali jinam nebo to investovali do byznysu okolo kryptomen,nejsou to hlupaci,opravdovym hlupakum zbyva jen vira v ten jejich shitcoin a vira v to,ze to od nich jiny hlupak koupi.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: