Elon Musk a Vitalik Buterin diskutují na Twitteru – Jaká je budoucnost Etherea?

0
(0)

Miliardář a vizionář Elon Musk se nedávno začal zajímat o kryptoměny a jeho pozornost si získalo hlavně Ethereum. Nyní se pustil do twitterové diskuze s Vitalikem Buterinem a je to opravdu zajímavé.

Musk a krypto

Musk je znám svou schopností poznat, co bude novým trendem. Možná je to proto, že sám tyto trendy často udává. I tak se ovšem musí trefit do toho, co lidé chtějí. A v posledním roce je jasné, že se zajímá o kryptoměny. Čím dál tím více.

Informace o predikcích: Tento Bull run bude větší než v roce 2017, říká Delphi Digital

Jeden z jeho posledních tweetů si získal velkou pozornost. Začalo to nevinně, protože Musk tweetoval pouze jediné slovo, a tím bylo Ethereum. Následně si toho všiml Vitalik Buterin a pozval Muska na Devcon Etherea. Na to se Musk zeptal, jaké aplikace by se na Ethereu měly vyvinout a protože se Buterin v prostoru už nějakou dobu pohybuje, tak přišel hned s mnoha nápady, kam mají kryptoměny směřovat.

Vitalik Buterin představil 13 kategorií, kde je podle něj možné vytvořit lepší zítřky pomocí kryptoměn.

Co všechno krypto dovede?

  • Globální finanční systém, který bude přístupný pro každého. To bude zahrnovat systém plateb, držení hodnoty, ale také pokročilé funkce jako pojištění. Na tomto systému ve spojení s ETH pracuje např. také projekt OmiseGo.
  • Systém ověření identity (neboli také datové peněženky). V podstatě by se jednalo o to, že se na Facebook budete přihlašovat pomocí Dapp z ETH sítě. Veškerá data budete mít u sebe, a pokud k nim někdo bude chtít přístup, tak si je bude muset koupit. Opravdu mnoho nových projektů se zaměřuje na tvorbu právě takové peněženky.
  • Veřejné registry. Pokud máte veřejný registr, tak je možné data z něj publikovat na veřejný blockchain a podle toho bude následně možné ověřit pravost dat. Existují i hybridní možnosti, pokud nesmí být vše veřejné.
  • Experimentování s novými formami organizace lidské spolupráce. Sem spadají např. DAO (Decentralizované autonomní organizace). Zde Buterin zmínil projekt Moloch.
  • Mikroplatby přes otevřené platební kanály. Na síti ETH se jedná o plasma network a podobný systém je vidět i u BTC, kde je tato technologie známa jako Lighting network.
  • Vytvoření anonymizovaného trhu s daty pro machine learning. To je úzce spojeno s tvorbou datových peněženek. Pokud by byl vytvořen decentralizovaný trh, tak by měl zákazník možnost prodávat svá data na nezávislém trhu.

Možností je mnoho

  • Kryptoekonomické řešení jako prevence spamu. Na takovém plánu např. pracuje již IOTA. Jedná se o to, že např. u e-mailu budete muset zaplatit minimální částku v IOTA tokenu. Částka bude tak malá, že běžný uživatel ji nepocítí, ale pro šiřitele spamu to už budou podstatně větší náklady.
  • Kryptoekonomické řešení pro odměňování kvalitního žurnalismu. Jednalo by se o mikroplatby, které budou moci jednoduše odměnit tvůrce kvalitního novinářského obsahu. To umožňuje v širší podobě BAT.
  • Charitativní nálepky. Buterin dal jasně najevo, že kryptoměny jsou pro něj cestou k sociální rovnosti a podporuje charity. Dlouhodobě razí názor, že by se (podobně jako cryptokitties) měly uchytit nezcizitelné nálepky, které ukazují, že člověk přispívá na charitu.
  • P2P trh pro internetové připojení, kde si lidé budou moci přeprodávat nevyužitá data.
  • Systém identit, reputace a kreditu pro lidi v nouzi (např. pro uprchlíky).
  • Decentralizované alternativy nynějšího systému DNS. Zde Buterin zmínil možnost vytváření ETH domén.

Není to jen o ETH

Zajímavé je také to, že v rámci IOTA komunity se již na Muskovu teslu vyvinula testovací verze proměnlivého pojištění. Do své tesly si člen vývojářů z bIOTAsphere nainstaloval IOTA peněženku a software, který umožňuje autu účtovat pojištění dle jeho využívání.

Pokud jede tesla rychle, tak se zvýší cena, kterou platí mikrotransakcemi v průběhu jízdy. Pokud překročí povolenou rychlost, dostane penále navíc za nebezpečnou jízdu, a v případě, že auto stojí, tak se spustí pojištění proti krádeži, které je během jízdy logicky vypnuto.

Elon Musk má rozhodně o čem přemýšlet.

Co číst dále?

Bakkt koupil další společnost – blýská se na lepší časy?

Zdroj:
twitter.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Úžasné! Zejména následující entity považuji za velmi prospěšné a mohly by vést k posunu společnosti k lepšímu:
– Kryptoekonomické řešení jako prevence spamu
– Kryptoekonomické řešení pro odměňování kvalitního žurnalismu
– Charitativní nálepky
Těším se na to až se promění v realitu.
Díky autorovi za skvělý článek!

Blockchain rule us all

a jiné dost nebezpěčně fašizující.. jako zneužitelnost pro automatizované pokutování a ne jako pojištění ale napojení na policii… dá se udělat tolik skvělých věcí ale nakonec stejně s plnou hubou demokracie skončíme v policejní totalitě (nějak se nebezpečně rýsuje doba jež byla v 90tkových scifi jen cyberpunková budoucnost..)

Roman

Rovněž děkuji za tento článek, neboť ukazuje lidem využití kryptoekonomiky v reálném životě.

spot_img