Rusko plánuje zákon, který by umožnil zabavení bitcoinů

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Spící bitcoinové adresy se opět probouzejí • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Kryptovelryba tvrdí, že altcoiny v dalším cyklu býčího trhu propadnou • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Ethereu se podařilo dosáhnout vytoužené...
Profilový obrázek
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Rusko údajně připravuje návrh nových právních předpisů, které by umožňovaly takřka nemožné – zabavení bitcoinů (BTC). Tento zákon by měl vejít v platnost roku 2021.

Zákon

O tomto kroku informovala 7. listopadu místní finanční zpravodajská služba RBC. Ruské ministerstvo vnitra má při tomto kroku spolupracovat s dalšími státními orgány.

V návrhu se nemluví přímo o Bitcoinu, ale ten také není nijak vyloučen. Státní orgány mají připravit právní mechanismus, který by umožňoval zabavení digitálních aktiv, mezi které patří především kryptoměny.

Tento zákon má být připraven do 31. prosince 2021 ministerstvem vnitra ve spolupráci s Rosfinmonitoringem, úřadem generálního prokurátora, vyšetřovacím výborem, ministerstvem spravedlnosti, FSB, Federální celní službou a Federální bezpečnostní službou za účasti Nejvyššího soudu.

Nikita Kulikov a Alena Zelenskaya

Nikita Kulikov, člen odborné rady Státní dumy, zakladatel a generální ředitel společnosti ANO „Pravo Robotov“, sdělil, že by se na digitální aktiva měl vztahovat obvyklý postup zabavování majetku.

Alena Zelenovskaya, vedoucí trestní a správní praxe NSA Amuleks k této věci uvedla:

„Trend neustálého zvyšování počtu trestných činů využívajících virtuální majetek a nedostatek ochrany spotřebitele před tímto druhem trestných činů přirozeně diktují potřebu vyvinout mechanismy právní regulace a kontroly oběhu digitálních aktiv.“

Hackeři, kteří pronikají do počítačů uživatelů a systémů velkých společností často vyžadují výkupné v kryptoměně, nejčastěji v bitcoinech. Ke zvažovaným možnostem patří například vytvoření vládní kryptoměnové peněženky pro převod finančních prostředků.

Legalizace kryptoměn

Kryptoměny jsou však v Rusku v současné době na černé listině. Aby mohly být zabavovány, musí být uznány na legislativní úrovni buď jako zboží nebo jako peníze.

„Pokud orgány činné v trestním řízení začnou diskutovat o propadnutí kryptoměny, pak ve skutečnosti zahajují mechanismus legalizace kryptoměny na území Ruska. Podle mého názoru bude Ruská banka vážně proti tomu,“

řekl k danému tématu Konstantin Golikov, spolumajitel a generální ředitel platformy Dailyrich.ru.

Golikov dále uvedl, že v mezinárodní praxi již existuje mnoho precedentů pro zabavení kryptoměny soudním rozhodnutím. A to vše navzdory skutečnosti, že regulace kryptoměn není zavedena v zákoně.

Zabavení kryptoměn

V Rusku však dlouho očekávaný balíček zákonů, týkajících se kryptoměn, zaznamenal značná zpoždění. Podle mnoha stran by však tento krok zabavování kryptoměn vyžadoval jejich právní uznání ještě dříve, než o nich bude rozhodováno v rámci soudních řízení.

Otázkou ale zůstává, a není to pouze problém Ruska, jakým způsobem chtějí orgány převzít kontrolu nad majetkem investorů. Pokud by se jednalo o kryptoměny, umístěné na burzách a směnárnách, bylo by to teoreticky možné v případě, že by burzy a směnárny respektovaly ruské zákony. Pokud by se ovšem jednalo o mince, držené v soukromých peněženkách, ke kterým má majitel soukromé klíče, je způsob jejich získání záhadou.

Závěr

Prvotní reakce na tento krok tak tedy spíše hovoří o tom, že ruské orgány nechápou princip fungování decentralizovaných kryptoměn. Je to jako by se Rusko snažilo efektivně ovládat neovladatelné.

Na druhou stranu však Rusko vnímá kryptoměny i z jiného úhlu pohledu. Jeden z blízkých spolupracovníků prezidenta Vladimíra Putina sdělil, že Rusko má v plánu ovládat 20 % těžby Bitcoinu z nové farmy na severozápadě země.

Co číst dále?

Velká část aktiv na Binance přišla z čínské kryptoburzy Huobi

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře