Rusko plánuje zákon, který by umožnil zabavení bitcoinů

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] Bitcoin neudržel 9 000 USD, trhy klesají • Jižní Korea zvažuje 20% daň na krypto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Polední zprávy] • TRON zpět v top 10 • Gemini spouští pojišťovnu pod jménem Nakamoto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...

[Polední zprávy] • Na trhy míří další USDC za 20 mil. USD • eToro plánuje vydat vlastní debetní kartu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Rusko údajně připravuje návrh nových právních předpisů, které by umožňovaly takřka nemožné – zabavení bitcoinů (BTC). Tento zákon by měl vejít v platnost roku 2021.

Zákon

O tomto kroku informovala 7. listopadu místní finanční zpravodajská služba RBC. Ruské ministerstvo vnitra má při tomto kroku spolupracovat s dalšími státními orgány.

V návrhu se nemluví přímo o Bitcoinu, ale ten také není nijak vyloučen. Státní orgány mají připravit právní mechanismus, který by umožňoval zabavení digitálních aktiv, mezi které patří především kryptoměny.

Tento zákon má být připraven do 31. prosince 2021 ministerstvem vnitra ve spolupráci s Rosfinmonitoringem, úřadem generálního prokurátora, vyšetřovacím výborem, ministerstvem spravedlnosti, FSB, Federální celní službou a Federální bezpečnostní službou za účasti Nejvyššího soudu.

Nikita Kulikov a Alena Zelenskaya

Nikita Kulikov, člen odborné rady Státní dumy, zakladatel a generální ředitel společnosti ANO „Pravo Robotov“, sdělil, že by se na digitální aktiva měl vztahovat obvyklý postup zabavování majetku.

Alena Zelenovskaya, vedoucí trestní a správní praxe NSA Amuleks k této věci uvedla:

„Trend neustálého zvyšování počtu trestných činů využívajících virtuální majetek a nedostatek ochrany spotřebitele před tímto druhem trestných činů přirozeně diktují potřebu vyvinout mechanismy právní regulace a kontroly oběhu digitálních aktiv.“

Hackeři, kteří pronikají do počítačů uživatelů a systémů velkých společností často vyžadují výkupné v kryptoměně, nejčastěji v bitcoinech. Ke zvažovaným možnostem patří například vytvoření vládní kryptoměnové peněženky pro převod finančních prostředků.

Legalizace kryptoměn

Kryptoměny jsou však v Rusku v současné době na černé listině. Aby mohly být zabavovány, musí být uznány na legislativní úrovni buď jako zboží nebo jako peníze.

„Pokud orgány činné v trestním řízení začnou diskutovat o propadnutí kryptoměny, pak ve skutečnosti zahajují mechanismus legalizace kryptoměny na území Ruska. Podle mého názoru bude Ruská banka vážně proti tomu,“

řekl k danému tématu Konstantin Golikov, spolumajitel a generální ředitel platformy Dailyrich.ru.

Golikov dále uvedl, že v mezinárodní praxi již existuje mnoho precedentů pro zabavení kryptoměny soudním rozhodnutím. A to vše navzdory skutečnosti, že regulace kryptoměn není zavedena v zákoně.

Zabavení kryptoměn

V Rusku však dlouho očekávaný balíček zákonů, týkajících se kryptoměn, zaznamenal značná zpoždění. Podle mnoha stran by však tento krok zabavování kryptoměn vyžadoval jejich právní uznání ještě dříve, než o nich bude rozhodováno v rámci soudních řízení.

Otázkou ale zůstává, a není to pouze problém Ruska, jakým způsobem chtějí orgány převzít kontrolu nad majetkem investorů. Pokud by se jednalo o kryptoměny, umístěné na burzách a směnárnách, bylo by to teoreticky možné v případě, že by burzy a směnárny respektovaly ruské zákony. Pokud by se ovšem jednalo o mince, držené v soukromých peněženkách, ke kterým má majitel soukromé klíče, je způsob jejich získání záhadou.

Závěr

Prvotní reakce na tento krok tak tedy spíše hovoří o tom, že ruské orgány nechápou princip fungování decentralizovaných kryptoměn. Je to jako by se Rusko snažilo efektivně ovládat neovladatelné.

Na druhou stranu však Rusko vnímá kryptoměny i z jiného úhlu pohledu. Jeden z blízkých spolupracovníků prezidenta Vladimíra Putina sdělil, že Rusko má v plánu ovládat 20 % těžby Bitcoinu z nové farmy na severozápadě země.

Co číst dále?

Velká část aktiv na Binance přišla z čínské kryptoburzy Huobi

8 KOMENTÁŘE

8
Komentujte

avatar
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SalamEmanRob Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Salam
Host
Salam

Putin má kouzelnou hůlku tu použije aby mohl zabavovat bitcoiny v soukromých peněženkách jde vidět že tito jelita vědí opravdu hodně o fungování bitcoinu , akorát jsou pro smích !

Rob
Host
Rob

Zabavování kryptoměn není zase až takové sci-fi a za určitých okolností je možné. Co je k tomu potřeba? Především vědomí, že daná entita kryptoměnu vlastní. Toho lze v zásadě dosáhnout spoluprací s burzami, které mají KYC, v kombinaci s následným proskenováním pohybu mincí na blockchainu, pokud to lze. U některých kryptoměn to nejde, takže… Ale dejme tomu, že jde třeba o Bitcoin. Dále entita může získat kryptoměnu ve výplatě. Tam není co řešit. Co následuje dál? Člověka, o kterém víme, že má kryptoměnu, navštíví vykonavatel zákona, udělá ťuky ťuk a řekne “Dobrý den, jdeme vám zabavit privátní klíče”. Pak jsou… Číst vice »

Eman
Host
Eman

No,pokud jim clovek ty privatni klice neda,tak se k jeho majetku asi tezko dostanou.Takze si dovedu predstavit ze u nas by to clovek vydal jedine pokud by mu hrozil soud/vezeni anebo si spocita,ze se radsi necha zavrit,ale nic vydavat nebude – potom to z nej nikdo v podstate (zakonnyma metodama) nemuze dostat.
Ale v zemich jako je Rusko,ten natlak muze asi vypadat i jinak 🙂

Salam
Host
Salam

Prober se , ze strachu se můžeš podělat maximálně ty .Už vidím Velrybu jak odevzdává Putinovy klíče k ke svému mnoha milionovému účtu ze strachu .Kolik zlodějů co okradlo státy na daních či jiných tunelech ve fiatu a stát nic nezmohl natož aby zabavil v kryptu . Co udělá taková velryba ? než mu něco dokážou zabalí si fidlátka a zdrhne na Bahamy či jinde .Za druhé jak dokážou kolik vlastní BTC když většina obchodu probíhá na OTC to že nějaká velryba protočí zlomek na burze ze svého jmění nemá ani burza šanci zjistit kolik dotyčná osoba vlastní a takový… Číst vice »

Eman
Host
Eman

Asi tak no,ale prece jen v tom Rusku,kdyz ti da nekdo pistoli k hlave tak to asi vysypes ne ? I to se stalo.Ale jasne,ze tohle se stane jen nejakymu joudovi,ti opravdu bohati a mocni to maji pojisteno jinak,maji to treba nakoupene pres prostredniky a nikdo ani nevi ze neco maji.

Salam
Host
Salam

Eman Tu jde o tu hlavní myšlenku jak můžou zabavit někomu něco když vlastně ani neví kolik má ve skutečnosti těch bitcoinu. Bitcoiny zjistí jednině burza na kterou pošleš své btc ale z peněženky kde nikdy nebyl poslán ani jeden btc nikdo nemůže zjistit skutečného majitele a o to tu jde .Plno takových velryb btc má peněženek plných btc které nikdy nebyli na burze či poslaný z burzy do čisté peněženky (vždy to mají nějak částečně rozdělené ) .Tak že tu jde o ten fakt že pokud nechceš tak nikdo nemá šanci zjistit kolik ve skutečnosti vlastníš bitcoinu ani vláda… Číst vice »

Eman
Host
Eman

Tak to samozrejme,jenze ja jsem to myslel tak jako ze kdyz se o nekom bude vedet ze ma treba nejake kryptomeny,treba nejaky jouda youtuber nebo se tim bude nejaky Franta chlubit treba v hospode tak se ty privatni klice od neho daji ziskat nasilim a predstav si ze ti vyderaci to z nej dostanou prevedou si to nekam na svoje penezenky a v podstate jeho majetek je v prdeli.Takze ano,statni moc na to v podstate nedosahne,coz muze byt ale dvojsecna zbran.
Takze ono to ma dve strany ta mince.

Salam
Host
Salam

Tak to je jasný mafii asi těžko odoláš a proto je pravidlo jasně daný nikdy se nikomu nechlub kolik vlastníš btc .

Nejnovější články

38 ze 100 největších bank integruje, testuje nebo investuje do Ripple – platební technologie

Nejméně 38 ze 100 největších bank na světě je údajně spojeno s Ripple. Největším klientem je pak pátá největší...

[Hot news] Kryptominery na Monero využívají zranitelnost Windows 7

Bezpečnostní technici v Guardicore Labs objevili chybu v systému Windows 7, kdy kryptotěžaři Monera zaútočili na obchod s lékařskými technologiemi pomocí zvukového souboru WAV...

Generální ředitel Binance reagoval na obvinění společnosti Chainalysis

Changpeng Zhao, generální ředitel společnosti Binance, na svém tweeteru zpochybnil nedávné zprávy od analytické společnosti Blockchain Chainalysis. CZ reaguje na obvinění Ve zprávě z 15. ledna...

20.01.20 Technická analýza ETH/USD – Pravdědpoboná hladina pro odraz

Tak tu máme od 18. prosince první velkou korekci a trh s Ethereem (ETH) není výjimkou. Tedy, korekce je to jen za předpokladu, že...

[Video] Petr Mára o kryptoměnách ale i čínské síti TikTok, kterou válcuje svět náctiletých

Žraločí moderátor Vašek navštívil nové centrum WCA v Praze, o kterém vám brzy povíme více, ale určitě je na co se těšit. Tyto prostory...

Doporučujeme

[Hot news] Kryptominery na Monero využívají zranitelnost Windows 7

Bezpečnostní technici v Guardicore Labs objevili chybu v systému Windows 7, kdy kryptotěžaři Monera zaútočili na obchod s lékařskými technologiemi pomocí zvukového souboru WAV...

[Polední zprávy] Bitcoin neudržel 9 000 USD, trhy klesají • Jižní Korea zvažuje 20% daň na krypto • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných poledních zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledních 24 hodin v kryptosvětě. Trhy Bitcoinu se nepovedlo udržet nad...

Co znamená být bohatý a jak se to pozná

Hodně lidí si přeje být bohatý, mít hodně peněz a žít si na vysoké noze. Mnozí to řeší tak, že si vezmou dlouhodobý úvěr,...

[Týdenní zprávy] Bitcoin v roce 2020 vystřelí vzhůru, ETC – HARD FORK, Craig Wright 1,1 mil BTC nemá!

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a potřebujete před novým týdnem přehled toho, co...