Největší americké kryptoburzy zavádí rating pro kryptoměny

0
(0)

Největší americké kryptoburzy – Coinbase, Kraken, Poloniex a Bittrex vyvinuly ratingový systém, který určuje, které kryptoměny budou s velkou pravděpodobností cennými papíry. 

Rating kryptoměn

Provozovatelé kryptoburz Coinbase, Kraken, Poloniex a Bittrex, se domluvili na spolupráci a vyvinuli systém, který hodnotí, jaké kryptoměny budou pravděpodobně “bezpečné”. Podle tiskové zprávy společnosti Coinbase a The Block pomůže systém provozovatelům rozhodnout, které kryptoměny zalistovat a které naopak vůbec na svých burzách neobchodovat.

Crypto Ratings Council

Pomocí nově vytvořené rady s názvem Crypto Ratings Council budou provozovatelé kryptoburz zveřejňovat online hodnocení kryptoměn ve škále od 1 do 5, přičemž nejvyšší hodnota znamená, že token představuje security (cenný papír). Vydavatelům tokenů nebudou před oficiálním uvedením hodnocení k dispozici.

Jak kryptoměny dopadly?

Bitcoin (BTC) je hodnocen jako 1, což naznačuje, že je velmi nízká pravděpodobnost, že bude cenným papírem. „Jakýkoli rating, zveřejněný Radou, je výsledkem faktické analýzy, provedené externími experty ve spojení s technickými odborníky v členských firmách,“ uvedla zpráva Coinbase. Je zajímavé, že XRP má skóre 4, zatímco EOS, Stellar a Tezos skórovali 3,75. Bitcoin, Litecoin, Monero a Dai zaznamenaly perfektní skóre 1.

Vstřícný krok vůči SEC

“Doufáme, že to SEC (Komise pro kontrolu cenných papírů Spojených států) bude považovat za pozitivní krok.” Předseda SEC Jay Clayton nedávno řekl, že jakýkoli prodej cenných papírů musí probíhat podle pravidel SEC. “Pokud máte ICO nebo akcie a chcete je prodat, postupujte podle pravidel…”

Závěr

Na Twitteru se už rozhořela debata na téma, jestli nejde náhodou o střet zájmů a co tím vlastně kryptoburzy sledují.

Jaký je Váš názor na podobný rating? Je to potřeba, nebo je to jen nástroj, s jehož pomocí kryptoburzy doufají, že se zalíbí SEC, která bude poté vstřícnější? Napište nám vaše názory do komentáře pod článkem.

Co číst dále?

Kryptoměny – bude to utopie či dystopie?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img