Jediná velryba stála za bull runem Bitcoinu v roce 2017, tvrdí badatelé

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Badatelé přišli s novým tvrzením o manipulaci s trhem v roce 2017, kdy Bitcoin zaznamenal historický nárůst ceny. Dle jejich zprávy stojí za růstem pouze jediná velryba, která nastartovala masivní bull run kryptoměn na konci roku 2017.

Velryba a načasování, nebo manipulace?

Dle prvotní verze, vydané v červnu 2018, vše naznačovalo tomu, že Tether byl použit k poskytování cenové podpory s manipulací BTC. Griffin a Shama, tvůrci analýzy, řekli:

„Nákup Tetheru je načasován vždy při poklesu trhu a má za následek značné zvýšení hodnoty Bitcoinu na trhu.“

V nové aktualizaci svého předchozího výzkumu analytici zintenzivňují argument, že transakce mezi Tetherem a Bitcoinem od začátku roku 2017 do března 2018 způsobila velryba. Za manipulací s cenou tak stojí pouze jediná entita, která převáděla kryptoměny prostřednictvím směnárny Bitfinex.

Badatelé Griffin a Shama dále tvrdí:

„Simulace nám jasně ukazují, že je velmi nepravděpodobné, aby tyto vzorce transakcí byly způsobeny náhodně. Tento jeden velký hráč nebo subjekt buď vykazoval perfektní předpověď trhu, nebo měl extrémně velký cenový dopad na Bitcoin. Tento jev není obvyklý v souhrnných tocích od jiných menších obchodníků.“

Prohlášení Bitfinexu o manipulaci

Na naléhání analytiků generální ředitelka Bitfinexu, Stuart Hoegnerová, vydala prohlášení, že jejich výzkum je chybný a vychází z nedostatečného souboru dat. Dále tvrdila, že výzkum byl motivován k posílení parazitování na stablecoinu Tether.

Společnosti Bitfinex a jeho provozovatel iFinex odmítly, že by jakkoli ovlivnily nebo dopomohly k manipulaci s cenou Bitcoinu a ostatních kryptoměn v roce 2017.

Závěr

Existuje mnoho spekulací, co způsobilo historické maximum BTC v roce 2017. Velryby mají na cenu velký vliv, jak ukázaly nedávné průzkumy. Co opravdu stojí za bull runem krypta pravděpodobně odhalí další analýzy.

Co číst dále

ČNB má monopol na komerční použití slova „mince!“ Paralelní Polis hrozí pokuta

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře