Bitcoin vs. zlato – věční rivalové

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Zlato je v poslední době velmi často porovnáváno s Bitcoinem (BTC), kterému se také jinak říká digitální zlato. Jak je to ale s jejich skutečnou cenovou diferenciací? Pro srovnání se stačí podívat například na rok 2011 a na rok letošní. Zatímco v roce 2011 měla jedna unce zlata hodnotu 584 BTC, v současné době za jednu unci zlata dostanete cca 0,15 BTC.

Zlato

Zlato je velmi často chápáno a nabízeno jako zajištění proti globálním pohromám. Investoři tedy běžně zlato považují za „nejbezpečnější sázku“ v době krize. A průběh let jim dal určitě za pravdu.

Zlato totiž ukázalo, že je odolné a má schopnost růstu a udržení hodnoty. Zlatu však začíná šlapat významně na paty Bitcoin, kterému řada lidí vyčítá jeho volatilitu. Jeho růstové schopnosti jsou ovšem nepopiratelné.

Bitcoin vs. unce zlata

Pokud porovnáváme cenu Bitcoinu s cenou unce zlata, je naprosto zřejmé, jakým způsobem za osm let dokázal Bitcoin vyrůst.

  • rok 2011 584 BTC = unce zlata
  • rok 2012 159 BTC = unce zlata
  • rok 2013 6 BTC = unce zlata
  • rok 2014 3,5 BTC = unce zlata
  • rok 2015 2,5 BTC = unce zlata
  • rok 2016 1,6 BTC = unce zlata
  • rok 2017  0,18 BTC = unce zlata
  • rok 2018 0,16 BTC = unce zlata
  • rok 2019 0,15 BTC = unce zlata

Z této tabulky je zřejmé, jak Bitcoin dokázal růst v porovnání s cenným kovem. Dlužno ještě poznamenat, že ceny vycházejí z průměrů za dané roky.

Prostor pro růst

I přes tento zřejmý růst ceny Bitcoinu ve vztahu k unci zlata, představuje Bitcoin stále jen zlomek tržní hodnoty zlata. Pokud by tedy Bitcoin získal pouze 10 % celkové tržní hodnoty zlata, pohybovala by se cena Bitcoinu u hranice 33 000 USD. Bitcoin tedy prostor pro růst rozhodně má. Na druhou stranu jej čeká ještě hodně dlouhá cesta, pokud chce být považován za řádný „obchod s hodnotou“ srovnatelný s konkurencí.

Závěr

Oba trhy se také často překrývají a zdá se, že korelují. Oba totiž v krátkodobém horizontu prokazují medvědí trendy. I když je cena Bitcoinu mnohem volatilnější, než cena zlata, analytici našli dostatečné argumenty pro jejich vzájemnou tržní korelaci. Tato korelace se zlatem ještě s největší pravděpodobností zesílí s tím, jak bitcoiny porostou v tržní kapitalizaci a ve svém významu.

Co číst dále?

Známý ekonomický komentátor tvrdí, že Čína spustí kryptoměnu krytou zlatem, která zničí dolar

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Xander

Už se zase sypou članky o tom jak je Bitcoin GOLD 2.0

Chtěl bych vědět jestli mi to někdo vysvětlí co se stane, když půjde svět do sraček a já budu mít tento užasný BTC někde na Flash disku a budu si chtít něco za něj koupit nikde žádný PC, mobil a síť.

Moje hlavní myšlenka teď je internet nebude fungovat pouze budou fungovat určité sítě třeba Rusko, Čína, USA, Evropa budou mít kompletně oddělené sítě, ale v každé síti bude běžet Bitcoin siť. Co se stane v tom případě?

Máme 18 miliónů BTC roztříštěných mezi 4 sítě a další 3 miliony co se budou těžit. Takže teď to bude jak?

Typuji že každá síť si pojede na svojem písečku a bude k dispozici 4x 3 miliony BTC na težbu, ale každá síť bude mít furt stejný strop 21 mega. Co se stane, když Rusko a Čína zase propojí svoje sítě dohromady? To bude už na trvalo Ruský Bitcoin a Čínský Bitcoin?

Během rozpadu společnosti vím jak se bude dát obchodovat se zlatem, ale co BTC?

Spaik

pokud pujde svet do sracek..jak pises nikde zadny mobil, sit , pc
asi te to nebude muset moc trapit protoze takova situace muze nastat pouze v pripade nejakeho masivniho kolapsu tehle planety a navratu do doby kamene…
A v tu chvili se bavime o kupecke forme obchodu formou vymeny…takze si za semena oblili a pod. koupis vic nez za zlato…

Xander

Zlato a stříbro bude fungovat jako medimu pro výměnu zboží. Když budu mít jen kozí mléko a budu chtít obilí, ale druhá strana nebude chtít kozí mléko tak to bude dost na prd. Hlavně během totálního rozpadu budou lidé co mají zbraně mít hlavní slovo.

Více reálná je druhá čás mého dotazu, když bude válka mezi USA a Čínou tak se internet rozpadne na více sítí co nebudou schopné mezi sebou komunikovat a jak bude pak Bitcoin fungovat?

Libor

věcní rivalové? no, psat o btc ve vztahu a věky je hodně odvážné, zlato znali už naši prapra…… předci před tisíci lety a budou i naši potomci, ovšem jak dopadne btc je ve hvězdách

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: