Italové preferují Bitcoin před Visou nebo Mastercardem při nákupech online

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Bitmain uvolňuje levnější miner • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • McAfee: Jaký idiot by mohl věřit tomu, že Bitcoin bude za 1 mil. USD • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin uzavřel...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Dle nejnovějšího průzkumu marketingové agentury SEMRush se stal Bitcoin třetím nejvýhodnějším způsobem platby online v Itálii. Předběhl tak globálně známé platební karty Visa a Mastercard.

Bronzové místo pro Bitcoin

Zpravodajský kanál La Stampa včera informoval, že marketingová agentura SEMRush sídlící v Bostonu vydala seznam nejpoužívanějších platebních systému v Itálii. Bitcoin se umístil na třetí příčce, hned po americkém platebním gigantu PayPal a domácí předplacené kartě PostePay.

Data agentury odhalila, že Italové používají Bitcoin pro online nakupování více než tradiční platební karty jako Visa, Mastercard, nebo American Express. Bitcoin je používán více než 215 800krát měsíčně, zatímco platební karty American Express pouze 189 000krát měsíčně.

Visa a Mastercard v Itálii zaostávají pouze s 33 950 transakcemi online za měsíc. V tabulce se umístily na sedmém a osmém místě. Nejvyšší počet bitcoinových plateb v Itálii byl zaznamenán v červnu letošního roku s 368 000 transakcemi.

Italové a nákupy přes internet

Platební služba Paypal zůstává na první příčce pro online platby s přibližně 1,3 milionu platebních transakcí za měsíc. Domovský zpracovatel dobíjecí předplacené karty PostePay se nachází hned za Paypalem s téměř 1,2 milionu online transakcí měsíčně.

La Stampa dále napsala, že v roce 2018 činily celkové online nákupy mezi zákazníky více než 40 miliard EUR. V letošním roce 62% Italů uskutečnilo alespoň jeden online nákup. Meziročně tak popularita nákupů pohodlně z domova stoupá o několik procent.

Závěr

Ačkoliv mnoho lidí stále neporozumělo významu Bitcoinu, obliba meziročně stoupá. Zajímavostí je, že se matka všech kryptoměn dostala na první místo, přestože většina webových stánek způsob platby BTC nepřijímá. Masová adopce kryptoměn pomalu startuje.

Co číst dále

Pět nejlepších rad pro nové kryptoinvestory

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře