Pět nejlepších rad pro nové kryptoinvestory

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud se o Bitcoinu a kryptoměnách obecně teprve učíte, může být začátek docela zastrašující. Ve skutečnosti je vstup do sféry kryptoměn stejně rizikový pro kohokoliv, ať už se zkušenostmi nebo bez nich. Co byste měli vědět, pokud chcete investovat do kryptoměn?

Průzkum

Kryptoměnový prostor existuje již pár let, což ale neznamená, že se od začátku nic nezměnilo. Udržovat povědomí o všech změnách je ale pro začátek dost náročné. Lepších investičních rozhodnutí dosáhnete, když pochopíte základní myšlenku a principy kryptoměn, do kterých se chystáte investovat.

Solidní povědomí o tom, co je vlastně blockchain, vám pomůže pochopit lépe zaměření jednotlivých kryptoměn. Kromě sebevzdělávání o technologii vám také pomohou diskusní skupiny a obecně kryptokomunita. V České republice i na Slovensku je kryptokomunita poměrně početná a pokud se nenecháte jako nováčci odradit prvním negativním komentářem, mohou vám zkušenější členové pomoci se zorientovat a poradit, pokud si nebudete vědět rady sami. Nebo si najděte pro začátek zkušeného obchodníka a zkuste studovat jeho investice a analýzy. Důležitou součástí je také ignorovat veškerý hype, FUD a FOMO, které ve světě kryptoměn vzniká velmi rychle.

Pomalé krůčky

Do světa kryptoměn musíte vstoupit opravdu pomalu a opatrně, protože digitální aktiva jsou stále v rané fázi vývoje. Začněte po malých částkách a postupně přidávejte. Zlaté pravidlo je nikdy neinvestovat více, než o kolik si můžete dovolit přijít. Rozhodně se nesnažte “pronásledovat” ceny na trhu, vyvarujete se tak FOMO.

Jakmile se rozhodnete pro vstupní bod, neměňte svůj názor jen proto, že vám někdo poradil jinak. Pokud se cena dostane na hodnotu, kam chcete, rozhodně neinvestujte veškerý kapitál. Jeden chybný krok a vše můžete ztratit.

Diverzifikace

Žádný investor by nikdy neměl investovat vše do jednoho aktiva. Také při investování v krypto prostoru je třeba efektivně rozložit investice. Diverzifikací smáznete případné ztráty. Kryptotrh umožňuje investovat do mnoha altcoinů. Rovnoměrné investování do různých digitálních aktiv udržuje rovnováhu. Pokud jeden klesne, druhý se může o podobnou částku zvýšit. Ale rozhodně to není pravidlo, proto zvažte investování i do jiných aktiv.

Bezpečnost

S kroptoměnami přichází také na řadu zajištění bezpečnosti kryptoměn. Kyberzločinci se nachází v všude na Internetu. Uchovávejte své digitální mince nejlépe v tzv. cold wallets  peněženkách a pro ty, které máte aktuálně například na burzách, si nastavte veškeré zabezpečení, které daná společnost nabízí.

Mnoho kryptoburz již bylo napadeno a do budoucna se situace pravděpodobně nezmění. Nejlepší volbou je nákup tzv. cold wallet peněženky, jako je například český Trezor.

Jako na horské dráze

Trh s kryptoměnami je velmi divoký. Jako nový investor potřebujete tržní strategii, která vám pomůže zvládnout masivní kolísání ceny. Kromě diverzifikace byste měli kryptoměny držet (HODL) delší dobu a odolat tak jakémukoliv pokušení, plynoucímu z prudkých výkyvů na trhu.

Závěr

Pokud jste nováček, rozhodně byste se měli informovat o kryptoměnách. V Kryptomagazinu najdete další články jak s radami pro nováčky, tak i popisy jednotlivých kryptoměn a spoustu dalších informací. A nezapomeňte na základní pravidlo – investujte jen tolik, kolik můžete ztratit.

Co číst dále

[Zprávy] • Justin Bieber „runs on Ripple“ • Huobi expanduje na Blízký Východ • a další novinky

Disclaimer: Tento článek neslouží jako návod k obchodování, veškerá rizika a rozhodnutí nesete vy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře