Včera večer jsme psali na náš facebook, že se na Binance něco děje. Byla to ona údržba, která je strašákem snad pro všechny. Bohužel i v tomto případě došlo k údržbě následkem obrovského hacku, při němž se zlodějům povedlo ukrást 7000 BTC. K dnešnímu dni to činí zhruba 40 milionů dolarů!

Hackeři na Binance použili různé taktiky, včetně phishingu a virů. Získali nejen mnoho dat a dalších informací, ale také velký počet kódů 2FA (dvoufaktorová ochrana) a přístupů k API.

Podle burzy došlo k transakci, kdy hackeři mohli stáhnout prozatím 7 000 Bitcoinů.

binance-hack

Generální ředitel Changpeng Zhao ve své zprávě na webových stránkách Binance uvádí, že Bitcoiny byly staženy z hot peněženek, jež obsahují pouze 2 % Bitcoinů, které má burza k dispozici. Zhao uvádí, že další peněženky na Binance jsou v pořádku.

Binance pozastavila všechny vklady a výběry do doby, než provede bezpečnostní prověrku svých systémů. Zhao odhaduje, že potrvá asi týden, než bude obchodování nadále funkční. Zhao uvádí:

„Mějte prosím také na paměti, že hackeři mohou stále kontrolovat určité uživatelské účty a mohou je mezitím použít k ovlivnění cen na Trhu. Budeme situaci pozorně sledovat. Jsme však přesvědčeni, že se zakázanými výběry hackeři příliš podnětů pro ovlivňování trhu nemají.“

Binance využije svůj fond pro zabezpečení aktiv (SAFU), jimž pokryje tento nepříjemný incident. Burza vytvořila fond pro tyto účely v červenci 2018 a je dobře, že tak udělala. Binance do tohoto fondu odvádí 10 % z burzovních poplatků.

Závěr

Na nějaké závěry je ještě čas, během příštích dní jistě vyplynou na povrch další informace, budeme vás tedy průběžně informovat.

Co číst dále?

[Zprávy] Binance chce pomoci obětem Faketoshiho • Blockchain Tronu šlo napadnout jediným počítačem • Rostou poplatky, ale i zisky těžařů…

Zdroj:
cointelegraph.com