Domů main title page Hackeři si z burzy Binance odnesli 7000 Bitcoinů – co se děje?

Hackeři si z burzy Binance odnesli 7000 Bitcoinů – co se děje?

4
binance-hack

Včera večer jsme psali na náš facebook, že se na Binance něco děje. Byla to ona údržba, která je strašákem snad pro všechny. Bohužel i v tomto případě došlo k údržbě následkem obrovského hacku, při němž se zlodějům povedlo ukrást 7000 BTC. K dnešnímu dni to činí zhruba 40 milionů dolarů!

Hackeři na Binance použili různé taktiky, včetně phishingu a virů. Získali nejen mnoho dat a dalších informací, ale také velký počet kódů 2FA (dvoufaktorová ochrana) a přístupů k API.

Podle burzy došlo k transakci, kdy hackeři mohli stáhnout prozatím 7 000 Bitcoinů.

binance-hack

Generální ředitel Changpeng Zhao ve své zprávě na webových stránkách Binance uvádí, že Bitcoiny byly staženy z hot peněženek, jež obsahují pouze 2 % Bitcoinů, které má burza k dispozici. Zhao uvádí, že další peněženky na Binance jsou v pořádku.

Binance pozastavila všechny vklady a výběry do doby, než provede bezpečnostní prověrku svých systémů. Zhao odhaduje, že potrvá asi týden, než bude obchodování nadále funkční. Zhao uvádí:

„Mějte prosím také na paměti, že hackeři mohou stále kontrolovat určité uživatelské účty a mohou je mezitím použít k ovlivnění cen na Trhu. Budeme situaci pozorně sledovat. Jsme však přesvědčeni, že se zakázanými výběry hackeři příliš podnětů pro ovlivňování trhu nemají.“

Binance využije svůj fond pro zabezpečení aktiv (SAFU), jimž pokryje tento nepříjemný incident. Burza vytvořila fond pro tyto účely v červenci 2018 a je dobře, že tak udělala. Binance do tohoto fondu odvádí 10 % z burzovních poplatků.

Závěr

Na nějaké závěry je ještě čas, během příštích dní jistě vyplynou na povrch další informace, budeme vás tedy průběžně informovat.

Co číst dále?

[Zprávy] Binance chce pomoci obětem Faketoshiho • Blockchain Tronu šlo napadnout jediným počítačem • Rostou poplatky, ale i zisky těžařů…

Zdroj:
cointelegraph.com

4
Komentujte

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MICAHPetrMichaelVienna Pinnda Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Vienna Pinnda
Host
Vienna Pinnda

A je to tady hack binance , BNB reaguje dumpem , to je to když někdo investuje do coinu který je vázaný na jedinou burzu a ovce panikaří ……..a BTC si nám krásně roste hack ne hack krásně si nám zvyšuje dominanci což je jasný ukazatel že BTC je nebezpečnější investice .

Petr
Host
Petr

Bnb z 5 usdt vylezla na 25 usdt což je 500 % bez korekce ,nemyslíš že už dávno na to měla právo?

Michael
Host
Michael

Můžete vysvětlit, jak se dá ukrást 2FA kódy?

MICAH
Host
MICAH

Jak 2FA kody, ale no tak, přeci i na serveru se to musí kontrolovat zda to sedí, pokud se tam dostanou tak ukradnou jedinečné kombinace toto kterého účtu. To je jedna možnost, další je ten phishing či sociální inženýrství, kdy vylákají i přihlašovací údaje, případně ten kód. Prostě jen další případ, že nic není neprůstřelný a udržovat BTC na burze je riziko. Ještě že aspoň dostanou postižení nějaké odškodnění, ovšem pokud bude uznané 🙂

PolandCzechSlovakia