Pozor na falešné peněženky Trezor One!

0
(0)

Na trhu se vyskytly neautorizované peněženky Trezor One! Falešné kopie populární kryptoměnové HW peněženky Trezor nabízí zatím neznámý výrobce. Společnost před peněženkami varuje a odhaluje, jak rozeznat padělek od originálu.

O falešných peněženkách jsme již psali v tomto článku. Podvodníci však “nezaostávají” a hledají stále nový a lepší způsob, jak oklamat zákazníky falešnými zařízeními. Podle oficiálního postu společnosti tether jde tentokrát o falešné zařízení, které překvapuje více než ty ostatní. Dokonale napodobuje originál.

“V posledních týdnech jsme objevili něco mnohem překvapivější. Jde o identickou kopii Trezor One. Jinými slovy, falešné zařízení Trezoru, vyrobené jiným, neznámým dodavatelem. “

Mohlo by vás zajímat: Přehled nejčastěji používaných technik hackerů

Klon a falešné zařízení

Společnost uvádí jasný rozdíl mezi “klonem” a falešným zařízením. Klon bývá uváděn na trh pod jiným názvem a je vyráběn legitimními společnostmi. Narozdíl od něj se falešné zařízení pokouší napodobit originál tak, aby vypadalo nerozpoznatelné. Satosthi Labs, výrobce společnosti Trezor, tak nemůže garantovat funkčnost falešných zařízení.

Tip redakce: Jak si vybrat vhodnou kryptopeněženku

Jak je rozpoznat?

Už při koupi je třeba se mít na pozoru. Ta by měla probíhat přes oficiální Trezor obchod, oficiální Amazon obchod nebo přes oficiální distributory. Falešná zařízení jsou často nabízena s obrovskou slevou, už ta nám dává první varování.

Satoshi Labs uvádí, že v tomto případě je i obal falešné peněženky rozdílný. Speciální originální holografická pečeť je totiž odlišná od té, která se používá na obalech falešných peněženek. Navíc, na zadní straně falešného balení se nachází kód s informací “vyrobeno v Číně,” originální balení však místo výroby na nálepce s kódem neuvádí.

Falešný hologram vs. originální hologram na balení
Falešný obal (nalevo) vs. originální obal (napravo)

Společnost už údajně začala s právními a dalšími kroky, aby tak předešla zaplavení trhu nepravými kopiemi.

Nenechte si uniknout i náš další zajímavý článek: Kyberbezpečnostní předpověď na rok 2019

Pokud si nejste jisti, hlaste to!

Pokud si nejste jisti, zda vlastníte pravou nebo falešnou peněženku, hlaste to! Společnost naléhá na majitele peněženky Trezor, aby nepoužívali toto zařízení, pokud mají byť jen malé podezření, že jde o napodobeninu. Pokud máte podezření, že jste si koupili falešnou peněženku, okamžitě kontaktujte zákaznickou podporu.

Zdroje
blog.trezor.io
bitcoinist.com

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravila Katka S.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img