V hardwarové peněžence Trezor můžete odteď nakupovat kryptoměny

0
trezor

SatoshiLabs, český výrobce Trezoru – populární hardwarové peněženky určené ukládání kryptoměn, umožnil uživatelům modelu T směňovat jejich aktiva za jiné kryptoměny přímo přes vestavěné rozhraní peněženky.

Integrovaná směnárna přímo ve vaší peněžence

Ve svém příspěvku, který SatoshiLabs zveřejnil toto pondělí, oznamuje novou funkci pro Trezor Model T. Ta umožňuje majitelům tohoto modelu směňovat své kryptoměny za pomoci třetí strany přímo v rozhraní tohoto zařízení.

V oznámení se můžeme dočíst:

„Od dnešního dne (22. října 2018) lze bez problémů směňovat své kryptoměny, aniž byste museli opustit stránku Trezor peněženky. Celý výměnný proces může být spuštěn a sledován přímo v jejím rozhraní. „

Integrovaná směnárna Trezoru bude na uskutečňování obchodů využívat služeb dvou externích společností, které se zaměřují na směnu digitálních měn – Changelly a Shapeshift.

Doporučujeme článek: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Know Your Customer – ano nebo ne?

Protože drtivá většina burz a směnáren vyžaduje dodržování KYC standardů (Know Your Customer), majitele T modelu bude určitě zajímat, jakým způsobem bude identifikace zákazníka prováděna. Výrobce Trezoru na svých stránkách potvrdil, že nemá v úmyslu vytvářet vlastní KYC. Zároveň však dodal, že používání funkce směňování kryptoměn závisí na pravidlech, která jsou vyžadována třetími stranami, tedy těmi, které samotnou službu směnárny poskytují.

Stanovisko SatoshiLabs pokračuje:

„Trezor bude vždy fungovat bez KYC … pokud se poskytovatelé směnáren rozhodnou zavést KYC, registrace a verifikace zákazníka bude probíhat v jejich režii. Trezor ani SatoshiLabs nebudou zpracovávat vaše osobní informace. „

Mohlo by vás zajímat: Máte kryptoměny na centralizovaných burzách? Pozor – nejsou vaše!

Changelly a Shapeshift

Česká kryptosměnárna Changelly, která byla založena v roce 2013, používá během KYC/AML systém hodnocení rizik, který dokáže zaznamenat nekalou aktivitu. Pokud transakce vykazuje podezřelé aspekty, tak je pozastavena a uživatel je vyzván, aby prošel standardním AML a KYС procesem. Podle slov směnárny společnost z bezpečnostních důvodů nezveřejňuje konkrétní kritéria systému, který potřeby KYC/AML monitoruje a vyhodnocuje.

V případě, že vám bude transakce zamítnuta, měli byste se připravit na nutnost poskytnutí fotografie vašeho občanského průkazu, pasu nebo řidičského průkazu. Zároveň budete muset doložit původ vašich finančních prostředků.

ShapeShift je švýcarská směnárna, která dosud nevyžadovala od svých zákazníků žádné osobní údaje. To se má ovšem v dohledné době změnit.

Tip redakce: Pokud chcete nakupovat kryptoměny bez poplatků a získat 10 USD za první registraci na Coinbase, podívejte se na tento návod.

Závěr

Podrobný a přehledný návod, jak postupovat, pokud byste si chtěli kryptoměny směňovat přímo ve svém T modelu, si můžete prostudovat na oficiální stránce výrobce zde.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro čtenáře Kryptomagazínu připravil Dalibor.

Zdroje:
blog.trezor.io
bitcoinist.com

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře