Švýcarsko se chce stát “kryptonárodem” a podporovat ICO

0
(0)

Švýcarsko, na rozdíl od jiných zemí, nechce kryptoměny zásadně regulovat, nýbrž podporovat. Podpora se již v zemi projevuje – a to vznikem mnoha nových ICO. V kantonu Zug se nachází tzv. Crypto Valley, tedy švýcarská verze Sillicon Valley, jen s rozdílem, že v tom švýcarském „Valley“ se nachází mnoho blockchainových společností. Hlavním zájmem Švýcarska do budoucna je podpora nových ICO.

Švýcarský ministr ekonomiky Johann Schneider-Ammann řekl na krypto-finanční konferenci pro soukromé a institucionální investory, že se Švýcarsko chce stát „kryptonárodem“. Tato konference proběhla ve švýcarských Alpách na začátku ledna a byla první svého druhu. Nadšení, které začalo díky Crypto Valley, tak pokračuje.

Švýcarsko je vzhledem k jeho přívětivým finančním regulacím a transparentnosti atraktivním sídlem pro firmy a hlavně pro začínající blockchainové projekty. Náchylnost k daňovým únikům mezi bohatými klienty je však v této alpské zemi častá, což poskvrňuje její reputaci. Politici tedy musejí s touto reputací bojovat, a to hlavně hlavně při nastavování norem digitální revoluce, kterou chtějí podporovat.

V Bernu se vytvořila skupina zabývající se ICO a podobající se komandu US SEC, aby studovala roli regulací, jak to již dělá švýcarská “FINMA”. Švýcarský ministr financí Jörg Gasser uvedl, že trh není tak “disciplinovaný”, jak by země chtěla. Země usiluje o „vzkvétající“ trh ICO, jehož růst nesmí být na úkor norem a celistvosti finančních trhů.

Co se týče regulací, existují dva názory. Richard Olsen, zakladatel blockchainové směnárny Lykee, naznačuje, že co není vyloženě zlomeno, není třeba opravovat. Podle něj by se ICO mohly „samokontrolovat“ podobně jako sdílená ekonomika. Ale Švýcarsko pravděpodobně takovéto názory nedovolí, kvůli regulačním protokolům KYL a AML.

Podle agentury FT přilákaly ICO se sídlem ve Švýcarsku 550 milionů dolarů – a to jen mezi lednem a řijnem 2017. Ve spojených státech to činilo 580 milionů dolarů. To dělá z USA a Švýcarska dvě nejvýznamnější země pro prodej tokenů. Dohromady se v loňském roce na ICO vybraly asi 4 miliardy dolarů.

Švýcarsko klade důraz na ICO

Výzva Švýcarska je jasná, o čemž svědčí bohatí místní investoři spolu s vysoce kvalitními a technicky talentovanými společnostmi. Poptávka po nadcházejících ICO přetrvává i v roce 2018, kdy Crypto Valley denně dostává desítky dotazů ohledně švýcarského ICO.

Chtějí využít úspěchu některých dalších blockchainových trháků, včetně Sirin Labs, švýcarsko-izraelského startupu, který v ICO vybral více než 157 milionů dolarů. Největší konkurencí Švýcarska může být Gibraltar, jehož akciová burza dělá ICO.

Ne, že by nebyli žádní poražení, například debakl Tezos, který se rozvinul poté, co Tezos v ICO získal 232 milionů dolarů. Johann Gevers, šéf švýcarské nadace, se zapletl do boje s zakladateli společnosti Tezos a údajně se zavázal k odstoupení, jakmile bude projekt pokračovat.

Podle FT pochází 4 z 10ti nejlepších nadcházejících ICO právě ze Švýcarska.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img