Cena zlata brzy prorazí 2 500 USD, závisí to na ekonomických údajích a krocích Fedu

Trh se zlatem zažil jeden z nejdramatičtějších pohybů v letošním roce. A to díky důležitým ekonomickým údajům a prohlášením Fedu.

Spotové ETF na Ethereum byla schválena – co bude dál?

Dnes v noci schválila Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) osm žádostí o spotové burzovně obchodovatelné fondy (ETF) na Ethereum. Kdy se začnou prodávat? Co můžeme očekávat dál? Kam se posune cena? Podle očekávání došlo včera ke schválení žádosti...

Kdy dosáhne cena zlata 2 500 dolarů?

Podle Jamese Stanleyho se ceny zlata vymanily z krátkodobé medvědí formace. Žlutý kov je připraven opět překonat svá historická maxima.

5 analytiků diskutuje o dalších krocích Fedu a Powella, Data o CPI vykazují známky ochlazení

Index spotřebitelských cen (CPI) ve Spojených státech za duben naznačil mírné zpomalení inflace. To je v souladu s tržními prognózami.

Američtí senátoři navrhují investovat 32 miliard dolarů do AI

Oboustranná skupina čtyř senátorů vyzvala 15. května Kongres, aby přijal odvážná a rozhodná opatření k zajištění vedoucího postavení USA v oblasti umělé inteligence.

Předsedkyně Dallaského Fedu: Americká měnová politika nemusí být dostatečně restriktivní

Prezidentka Federálního rezervního systému v Dallasu Lorie Loganová uvedla, že není přesvědčená o tom, že je měnová politika dostatečně přísná.

Americká inflace v dubnu klesla, ale snížení úrokových sazeb je zatím v nedohlednu

Inflace v USA se v dubnu mírně snížila, což spotřebitelům přineslo alespoň malou úlevu. Zároveň se ale stále drží nad úrovní, která by naznačovala brzké snížení úrokových sazeb. Index spotřebitelských cen (CPI) se oproti březnu zvýšil o 0,3 %. To...

Hlavní trendy pro současný býčí trh kryptoměn

Sice se vám může zrovna teď zdát, že cena bitcoinu klesá a altcoiny snad rovnou padají, ale býčí trh zatím neskončil. Z dlouhodobého hlediska se pohybujeme v poklesu kolem 20 %, který lze bez obav nazvat korekcí. Můžeme tedy...

Zlato a stříbro: Je nyní ten správný čas na nákup před dalším cenovým vzestupem?

Fed může snížit sazby ještě v tomto roce. Mezitím ceny zlata konsolidují poblíž 2300 USD a stříbro testuje důležitou úroveň podpory.

Standard Chartered: Vítězství Donalda Trumpa by pro bitcoin bylo přínosné

Ve Spojených státech máme volební rok. Na začátku listopadu si tak Američané zvolí nového prezidenta a média jsou plná velkých prohlášení, předvolebních slibů a aktualizovaných preferencí. Finální kandidátky sice oznámí až v létě, ale za demokraty kandiduje současný prezident...

Poslední novinky

Ethereum ETF je schváleno, jaký to bude mít vliv na jeho cenu?

Existují dva důvody, proč se cena etheru po schválení spotového Ethereum ETF nedostala na nová ATH. Brzy se tak možná ale stane.