Hashrate Bitcoinu dosahuje na nová maxima

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Hashrate Bitcoinu (BTC) i nadále roste, a to i přes cenový pokles této kryptoměny. V říjnu pak hashrate dosáhl nových maxim, což je známkou toho, že těžaři ignorují cenové poklesy a věří v růst ceny BTC v budoucnu.

Nové rekordy

Dne 23. října 2019 dosáhl hashrate Bitcoinu 114 trilionů hashů za sekundu. Uvedl to monitorovací zdroj blockchain.com a jedná se tak o nový rekord. Z grafu je patrné, že hashrate Bitcoinu dosahuje za posledních 12 měsíců průběžně neustálý růst.

graf
zdroj: blockchain.com

O něco nižší hodnotu hashrate uvádí druhý ze zdrojů, a to BitInfoCharts. Ten změřil hodnotu hashrate něco málo přes 110 trilionů hashů za sekundu. I v tomto případě se však jedná o nový rekord.

graf
zdroj: bitinfocharts.com

Třetí ze zdrojů, Coin Dance, naměřil 23. října hodnotu přesahující 128 trilionů hashů za sekundu.

graf
zdroj: coin.dance

V tomto případě se o rekord nejedná, neboť tento zdroj uvádí rekordní hodnotu dne 10. října, kdy byla naměřena hodnota přes 134 trilionů hashů za sekundu.

graf
zdroj: coin.dance

Protože není možné hashrate přesně změřit, jsou všechny grafy pouze odhadem. Spoléhají se na blokové časy z předchozích období. Hashrate se vztahuje na celkový výpočetní výkon, který je zapojen do ověřování transakcí na bitcoinovém blockchainu.

Čím je množství výpočetní síly vyšší, tím vyšší je zabezpečení sítě. Vyšší výkon rovněž naznačuje zájem o ziskovost těžby bitcoinů. Jinými slovy to znamená, že těžaři očekávají v budoucnu vyšší ceny bitcoinů.

Závěr

I když cena bitcoinů momentálně klesá, rostoucí míra hashrate vyjadřuje odhodlání těžařů investovat do kryptoprůmyslu a jeho budoucí ziskovosti. Například čínská společnost Bitmain, výrobce hardwaru a těžařský gigant, uvedla tento týden na trh „největší světovou“ těžební farmu v Rockdale v Texasu.

Na druhou stranu je třeba připomenout, že ziskovost těžby se blíží k 12 měsíčnímu minimu. Jak uvedl jeden z těžařů, minimální cena, za kterou je těžba zisková, je 6 500 USD. Poté hrozí snížení hashrate Bitcoinu, neboť někteří těžaři se mohou rozhodnout své soupravy vypnout.

Co číst dále?

Počet Američanů vlastnících kryptoměny se zdvojnásobil

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Qwerrr

Ahoj, obávám se že autor článku nepřevedl(nepřeložil) zmiňovaný kvintilión z krátkého systému do dlouhého.
Americký quintillion je evropský trilión, oba názvy znamenají deset na osmnáctou.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1tk%C3%A1_a_dlouh%C3%A1_%C5%A1k%C3%A1la

Denisa Falta

Děkujeme za upozornění, opraveno. Redakce

spot_img