John McAfee: Do konce roku 2020 bude BTC za 2 miliony USD

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Jak je vidět, John McAfee si nedá pokoj. Tento bývalý vývojář antivirového softwaru a jedna z nejkontroverznějších osobností v oblasti kryptoměn způsobil již nejeden rozruch svými komentáři k Bitcoinu (BTC) a jiným kryptoměnám. Největší pozdvižení však vždy vyvolávají jeho prognózy ceny Bitcoinu.

Predikce ceny BTC

První predikci směrem k BTC vyslovil John McAfee v červenci 2017. Tehdy tvrdil, že do konce roku 2020 bude mít BTC hodnotu 500 000 USD. Na Twitteru v té době uváděl, že je matematicky nemožné, aby měl BTC do konce roku 2020 hodnotu nižší.

Poté, co na konci roku 2017 dosáhl Bitcoin svého dosavadního maxima kolem 20 000 USD, zvýšil dokonce McAfee svoji původní predikci na 1 milion dolarů za Bitcoin. A navíc také prohlásil, že pokud se predikce nenaplní, sní svůj vlastní penis.

Tím to ovšem nekončí. John McAfee ke své předchozí předpovědi přihazuje další milion a nyní tvrdí, že do konce roku 2020 bude hodnota Bitcoinu 2 miliony USD.

AIBCsummit a Forbes

Tento odvážný výrok pronesl John McAfee během rozhovoru s Jessicou Walker z ABICsummit. Při tomto rozhovoru uvedl:

„Spočítejte si ty fu…ing čísla. Pokud bude Bitcoin do konce roku 2020 za méně než 2 miliony dolarů, pak bude matematika sama o sobě chybnou a zklamáním.“

Růst ceny pak McAfee podmiňuje omezenou celkovou nabídkou bitcoinů a výhodami Bitcoinu oproti fiat měnám. Již 30. září v rozhovoru pro Forbes John McAfee tvrdil, že omezená nabídka a rostoucí poptávka po Bitcoinu povedou k nárůstu ceny. Vyplývá to z ekonomického zákona o nedostatku. Těžba totiž nepřinese dostatek BTC k uspokojení poptávky. McAfee k tomu dodává:

„Reálně existuje jen 21 milionů bitcoinů. Sedm milionů z nich bylo navždy ztraceno a pokud je Satoshi mrtvý, přidejte ještě několik dalších milionů.“

Je otázkou, kde McAfee bere čísla, která ve svých komentářích prezentuje. Nechce se mi příliš věřit, že by bylo ztraceno až sedm milionů BTC. A rovněž pochybuji o tom, že by Satoshi Nakamoto vlastnil „několik“ milionů BTC, jak McAfee uvádí.

Je to reálné?

Pokud budeme hodnotit prognózy, které vyslovil John McAfee, musel by Bitcoin lineárně stoupat rychlostí cca 0,48 % každý den až k 31.12. 2020, aby dosáhl hodnoty 1 milion dolarů.

Pokud se podíváme na graf, červená čára nám znázorňuje aktuální úroveň, kde by se měla pohybovat cena, aby byla predikce naplněna. Již nyní by cena BTC měla být někde na úrovni 120 000 USD.

A pokud McAfee hovoří o 2 milionech dolarů, pak by se aktuální cena Bitcoinu měla pohybovat kolem 241 000 USD.

graf
zdroj: bircoin.top

Závěr

Protože je lineární růst u Bitcoinu více méně nereálný, neboť dochází k silným a náhlým vzestupům a poklesům ceny, jeví se prognóza Johna McAfeeho velmi nepravděpodobnou. Jednou, ne-li jedinou, z možností by byl snad jen úplný kolaps celého fiat systému a rychlé globální zavedení kryptoměn.

V rozhovoru nezaznělo, o co se John McAfee vsadil tentokrát. Já jen doufám, že o nic. Myslím, že ztráta jednoho orgánu by mohla bohatě stačit. I když při současných možnostech lékařské vědy a finančních možnostech, kterými John McAfee ještě stále disponuje, by si mohl hravě dovolit, aby mu byl nějaký ten orgán doplněn.

Co číst dále?

[Zprávy] • Zuckerberg před US kongresem kvůli Libře • ING Bank plánuje krypto do 5 let • a další zprávy

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pietro

Mc. Afee je borec, klterý se nebojí jít proti proudu. Líbí se mi! Minimálně se vždycky zasměju. Palec nahoru pro Afeeho!!! 🙂

Lukas

to neni zadnej borec, jen magor ktery kryptu v podstate skodi…

jožin

Teda čekal jsem že většího hlupáka než Craiga Wrighta v kryptokomunitě nenajdeš než ale McAfee se korunoval na krále hlupáků !

kryptoměnič

Kupovanim BTC podporujete silence a az tihle kryptofanatici, kteri to delaji hlavne pro svuj materialni zisk, chcipnou, zustane tu krypto prumysl, ktery bude dal drancovat zdroje planety …

pietro

Hmm.. a jakym zpusobem ma to drancování probíhat. Můžeš blíže popsat? Asi to úplně nechápu..

kryptoměnič

je to jednoducha trojclenka, ktera vyjadruje vztah rustu spotreby elektricke energie kryptomenami k mnozstvi realizovanych obchodu/hashrate …

Spaik

mno realne to asi nebude…ale je pravda ze kolik je skutecne ztraceno nikdo nevi…navic ,ztracet se budou i nadale… jsem toho pomerne nedavnym dukazem 😀

E15

Radši jdu už teď podrobně nastudovat http://www.lamborghini.com. Nechci být náhle zaskočen v případě, že by jeho predikce vyšla. 😀

Jan

Rika to i po dnesku?

Libor

tak proc je btc nyni za 7500, svisti nam dolu jak po skluzavce

Jan

Na to existuje jednoduchá odpověď verliby potřebují levně nakoupit můžeš i ty já přikupují a jsem v klidu v kryptu není problém jít hore nebo dole během dne i 100%

Libor

no, dolu 100% bych vazne nechtel

Brouk

Nic proti, ale každý rok tvrdí jak na konci toho dalšího bude bitcoin extrémně vysokou 😁 komik

spot_img