Další velryba vyplouvá – velké přesuny bitcoinů na OKEx

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Roger Ver chce koupit Bitcoin.org • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Novogratz: Je stále těžké si koupit Bitcoin • MoneyGram spolupracuje s Uberem • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Asijské trhy...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Kryptoměny patří do odvětví, které významně ovlivňují velryby, držitelé velkého množství dané kryptoměny. Proto lze za analýzu trhu částečně považovat i sledování velkých převodů z peněženek, ve kterých je velká kumulace mincí.

Pohled analytiků

Mnoho analytiků věří, že právě sledováním těchto pohybů lze nashromáždit důležité informace o tom, jakým směrem se bude trh pravděpodobně ubírat. Zejména pak když velryba provede převod velkého množství mincí na burzu, což může být předzvěst toho, že tento investor očekává pokles ceny a je připraven aktivum prodat.

Pokud tomu tak opravdu je, určitě se vyplatí sledovat ve čtvrtek objevenou bitcoinovou velrybu.

 

peněženka
zdroj: blockchair.com

OKEx

Ve čtvrtek byla tato velryba poprvé spatřena při převodu velkého množství Bitcoinu. Konkrétně se jednalo o převod 1 000 BTC v hodnotě cca 8 milionů USD na jednu z největších platforem pro výměnu kryptoměn, burzu OKEx. Poté následoval další převod 1 000 BTC z téže adresy a opět na burzu OKEx.

transakce
zdroj: blockchair.com

Poté bylo zjištěno, že tato adresa uskutečnila během několika posledních týdnů několik 1 000 BTC převodů na burzu OKEx. Jen za čtvrtek a pátek došlo k přesunu 4 000 BTC v ceně cca 32 milionů dolarů.

Za posledních několik měsíců byly z této adresy na burzu OKEx odeslány desítky tisíc bitcoinů. Za poslední čtyři roky, kdy byla adresa vytvořena, bylo z této peněženky odesláno celkem 356 000 BTC v hodnotě 2,8 miliardy dolarů. Na této adrese bylo provedeno více než 400 transakcí.

Zůstatek v peněžence

I přes odliv více než čtvrt milionu BTC obsahuje peněženka stále velké množství bitcoinů, a to přes 28 000, jejichž hodnota činí přes 220 milionů USD. Pokud bude zachována současná rychlost přenosu BTC z peněženky na burzu, dojde k její vyprázdnění během několika příštích týdnů.

peněženka
zdroj: blockchair.com

Pokud má tedy tato entita za bitcoinovou adresou nějaký významný vliv na současnou cenovou akci Bitcoinu, je více než pravděpodobné, že tento vliv bude dříve nebo později u konce.

Závěr

Do současné doby není známo, komu bitcoinová peněženka patří. Pokud se podíváme na velikosti transakcí a ještě stále gigantický zůstatek na peněžence, není zcela mimo úvahu možnost, že peněženka patří některému z hedgeových fondů.

Do úvahy ovšem připadá i ta možnost, že se jedná o dosud neznámou peněženku burzy OKEx, a že tyto velké pohyby kryptoměny představují jednoduše interní přenosy daného aktiva.

Co číst dále?

Automobilová značka Karma přijímá Bitcoin

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře