Další velryba vyplouvá – velké přesuny bitcoinů na OKEx

5
(1)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Kryptoměny patří do odvětví, které významně ovlivňují velryby, držitelé velkého množství dané kryptoměny. Proto lze za analýzu trhu částečně považovat i sledování velkých převodů z peněženek, ve kterých je velká kumulace mincí.

Pohled analytiků

Mnoho analytiků věří, že právě sledováním těchto pohybů lze nashromáždit důležité informace o tom, jakým směrem se bude trh pravděpodobně ubírat. Zejména pak když velryba provede převod velkého množství mincí na burzu, což může být předzvěst toho, že tento investor očekává pokles ceny a je připraven aktivum prodat.

Pokud tomu tak opravdu je, určitě se vyplatí sledovat ve čtvrtek objevenou bitcoinovou velrybu.

 

peněženka
zdroj: blockchair.com

OKEx

Ve čtvrtek byla tato velryba poprvé spatřena při převodu velkého množství Bitcoinu. Konkrétně se jednalo o převod 1 000 BTC v hodnotě cca 8 milionů USD na jednu z největších platforem pro výměnu kryptoměn, burzu OKEx. Poté následoval další převod 1 000 BTC z téže adresy a opět na burzu OKEx.

transakce
zdroj: blockchair.com

Poté bylo zjištěno, že tato adresa uskutečnila během několika posledních týdnů několik 1 000 BTC převodů na burzu OKEx. Jen za čtvrtek a pátek došlo k přesunu 4 000 BTC v ceně cca 32 milionů dolarů.

Za posledních několik měsíců byly z této adresy na burzu OKEx odeslány desítky tisíc bitcoinů. Za poslední čtyři roky, kdy byla adresa vytvořena, bylo z této peněženky odesláno celkem 356 000 BTC v hodnotě 2,8 miliardy dolarů. Na této adrese bylo provedeno více než 400 transakcí.

Zůstatek v peněžence

I přes odliv více než čtvrt milionu BTC obsahuje peněženka stále velké množství bitcoinů, a to přes 28 000, jejichž hodnota činí přes 220 milionů USD. Pokud bude zachována současná rychlost přenosu BTC z peněženky na burzu, dojde k její vyprázdnění během několika příštích týdnů.

peněženka
zdroj: blockchair.com

Pokud má tedy tato entita za bitcoinovou adresou nějaký významný vliv na současnou cenovou akci Bitcoinu, je více než pravděpodobné, že tento vliv bude dříve nebo později u konce.

Závěr

Do současné doby není známo, komu bitcoinová peněženka patří. Pokud se podíváme na velikosti transakcí a ještě stále gigantický zůstatek na peněžence, není zcela mimo úvahu možnost, že peněženka patří některému z hedgeových fondů.

Do úvahy ovšem připadá i ta možnost, že se jedná o dosud neznámou peněženku burzy OKEx, a že tyto velké pohyby kryptoměny představují jednoduše interní přenosy daného aktiva.

Co číst dále?

Automobilová značka Karma přijímá Bitcoin

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Honza

Co takle spíše jiná teorie, ty BTC neslouží k prodeji, ale k nákupu jiné měny 🙂 ETH, vzhledem k tomu, že nás čeká změna na Prof-of-Stake.

hovad

a co s toho bude mít že přejde z BTC do ETH a kdo to ETH naplní ? ETH je 108 milionu na trhu má nekonečný přísun což značí že vždy se bude těžit , kdo to ETH vypumpuje nahoru když retail investor ti na kryptoměny z vysoka sere , institucionální investor ti na kryptoměny z vysoka sere , ptám se znova kdo ti to vypumpuje na horu tu cenu ETH kde vzhledem velkému množství na trhu ETH potřebuješ vložit miliardy aby si pohnul z cenou , kdo je tam vloží institucionální investor out retail out .Trh z kryptem ovládají už jen spekulanti proto se cena pohybuje pomalu ale občas se tam vloží nějaká ta velryba která už nechce hodlovat a jde to prodat protože už nemá nervy čekat , to je vše , trh ovládají jen spekulanti proto to výrazně neklesá ani neroste protože v trhu chybí ti hlavní investoři jako retail a institucionální investor a velryby už o tom ví tak se budou snažit prodat ještě za dobrou cenu btc než to klesne na samé dno a pojde to jak potkan v kanále .Všechno má svůj začátek a konec a bitcoin ho bude mít taky a myslím si že jsme hodně blízko v roce 2030 se bude těžit bitcoin tak že se nevyplatí těžařům díky vysokým nákladům a menším odměnám a to bitcoin zabije jednou pro vždy .

hovad

a nebo je ještě jedná možnost že se najde nějaký ocas v komunitě a navrhne navýšení bitcoinu v roce 2030 aby se těžařům vyplatilo těžit ale to je stejně fuk protože to by sebemenší navýšení počtu by bitcoin stejně zničilo i kdyby se jednalo o pouhých pár set tisíc .

Petr

Očekává pokles ceny ? 😀 Nebo se někdo rozhodl cenu snížit ? 😀 OMG

Petr

Spíše se prodává, institucím a přes burzy se to míchá aby nebylo poznat kde to jde ale hlavně od koho .

Reklama: