Rok 2019 je pro masternode kryptoměny katastrofou

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Ceny digitálních aktiv, které jsou postaveny na tzv. masternode, zaznamenaly v roce 2019 rapidní pokles. Děje se tak i přes motivaci získání pasivního příjmu pouhým dlouhodobým držením dané kryptoměny. Jejich tržní ceny zaznamenaly pokles i vůči Bitcoinu (BTC).

Messari

Jak ukázal nedávný výzkum portálu Messari zveřejněný na Twitteru, sliby o pasivních příjmech z různých forem masternode se nenaplnily. Pokud si roztřídíme kryptoměny podle jejich funkce masternode, je zde naprosto zřejmé, že jejich držení vedlo ještě k větším ztrátám. Tyto ztráty potom často nejsou kompenzovány ani odměnami, které z masternode plynou.

Dash a Blocknet

twitter
zdroj: twitter

Dash  Dash (DASH)

Kryptoměna Dash zaznamenala za poslední rok ztrátu 70,66 %. To je poměrně citelná rána pro ty, kteří si zakoupili masternode ve výši 1 000 DASH. A pokud tak učili koncem roku 2017, kdy probíhal poslední bull run kryptoměn, bolí tato ztráta dvojnásob. Zatímco současná cena Dash se pohybuje kolem 97 USD, na konci roku 2017 byl 1 DASH za cenu 1 542 USD.

graf
zdroj: CoinMarketCap

Blocknet Blocknet (BLOCK)

Tato kryptoměna utrpěla jednu z největších ztrát – přes 80 %. Masternode Blocknet vyžaduje celkem 5 000 BLOCK mincí, což je při jeho současné ceně 1,02 USD relativně přijatelná částka. Zcela jiná situace byla ale na počátku roku 2018, kdy cena tohoto aktiva přesahovala částku 50 USD.

graf
zdroj: CoinMarketCap

Extrémní riziko

V dnešní době existují stovky mincí s různými formami stakingu nebo masternode. Tyto kryptoměny mají jednu věc společnou – jejich mince jsou v určitém objemu uzamčeny. Jak je ale vidět, nutnost držení určitého množství uzamčených mincí nepodpořilo tržní cenu.

Masternode vytvořily v minulosti kolem svých projektů humbuk a ceny se zvyšovaly. Až poté, co toto prvotní nadšení opadlo, došlo k poklesu cen.

Podvody

Bohužel ani projektům masternode se nevyhýbají podvody. Některé startupy zavedly tento pojem pouze ve snaze podpořit nákup. U některých projektů se setkáváme s naprosto nesmyslnými ročními výnosy. Například projekt Soverain (SOVE) deklaruje návratnost 1 078,58 %.

Toto aktivum se začalo obchodovat teprve v září letošního roku a jeho cena je vysoce volatilní. Maximální ceny se dostávají nad 3 USD a pak klesají k 2,70 USD. Vzhledem k nízkým objemům a omezeným výpisům na burzách je toto aktivum s masternodem vyžadujícím 3 000  SOVE velmi rizikovou investicí.

Mezi masternody však najdeme i takové borce, kteří návratnost uvádí na hranici 8 992,54 %. V tomto případě se jedná o kryptoměnu Chancebet Coin (CHANC). K dalším patří například Ad Node (ADD) s návratností 5 886,72 % nebo MNEX (MNEX) s návratností 4 146,40 %.

Závěr

K těm lepším volbám patří bezesporu kryptoměna EOS (EOS). Toto aktivum nevyžaduje zakoupení minimálního objemu mincí, jako je to u jiných masternodů.

Pokud byste drželi 1 000 EOS, získali byste v letošním roce na odměnách 74 dolarů. Krom toto se také zvýšila cena tohoto aktiva z lednových 2,67 USD na současných 3,89 USD. I tato skutečnost zvyšuje zisk, pokud budou mince prodány.

Takže při výběru vhodné masternode mince mějte šťastnou ruku a nevěřte přehnaným a nereálným slibům v podobě tisíců procent zisku.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik.

Co číst dále?

Decentraland – decentralizovaná zábava a teď i možnost vyhrát v Game Jam soutěži

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img