Decentraland – decentralizovaná zábava a teď i možnost vyhrát v Game Jam soutěži

1
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Snili jste o světě, kde si budete moci dělat a vytvářet, co chcete? Ambiciózní projekt Decentraland je hra, která vám vaše přání splní. Nyní navíc spouští tzv. Decentraland Game Jam, soutěž, ve které můžete vyhrát nemalé částky.

O co vlastně jde?

Podrobnější informace o tom, jak hra funguje, naleznete v našem dvoudílném seriálu. Zde jen krátké připomenutí.

Před začátkem vašeho budování je nutné si vytvořit vlastní postavu. Máte mnoho možností, jak svoji postavu upravit a obléct. Poté stačí jen vložit vlastní jméno. Upozornění – jméno lze registrovat po zaplacení 100 Many, což je speciálně pro tuto hru vytvořená kryptoměna.

YouTube video

Vytváření vašeho světa

Poté můžete začít budovat. Začít můžete v Genesis city, což je město, skládající se z 90 000 parcel, na kterých můžete budovat svůj vlastní svět. Pozemek si koupíte na Marketplace, kde se cena jednoho pozemku může vyšplhat až na několik tisíc dolarů.

Platby jsou přijímány v kryptoměně MANA, přičemž 1 Mana stojí okolo 30 centů. Lidé se tak stávají investory do hry. Důležité je také říct, že brány vašeho světa se vám otevírají nejlépe ve virtuální realitě. V ten okamžik uvidíte velmi pestrý svět, kde každý má na něm podíl.

Kreativní umělci mohou v Decentralandu ukázat vlastní výtvory a ještě za ně dostat zaplaceno. Hra má tedy vlastní ekonomiku, která se už nyní pohybuje okolo pár desítek milionů amerických dolarů a autoři jsou přesvědčeni, že toto číslo se dostane ještě daleko výše.

Decentraland Game Jam

Pro hráče právě probíhá soutěž v hodnotě několika tisíců dolarů. Jak bylo oznámeno na blogu Decentraland.org, soutěž byla spuštěna 16.9. a stále je možnost se zapojit. Ve hře jsou ceny ve výši 250 000 USD. Soutěž končí 30.9. Pravidla a podmínky jsou k dispozici na odkazu výše.

Plusy

  • můžete si dělat, co chcete
  • možnost výdělku
  • opravdová decentralizovaná zábava

Mínusy

  • hra pouze v angličtině, španělštině a čínštině
  • nutnost virtuální reality
  • zpočátku nepřehledné a nákladné

Závěr

Zajímavý nápad na využití decentralizované technologie byl nyní podpořen ještě soutěží o ceny. Takový Minecraft na blockchainu a ve virtualitě s možností výhry.

Hrajete někdo tuto hru? Jaké jsou Vaše dojmy? A pokusíte se také soutěžit? Podělte se s ostatními v komentářích pod článkem.

Co číst dále?

Evropa potřebuje EuroCoin

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 1 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: