Decentraland – virtuální ráj, kde se budete bavit i vydělávat 1. díl

5
(6)
Petr Sanetrník
Petr Sanetrník
Jsem zakladatelem digitální agentury webfusion.cz zaměřenou na tvorbu webových stránek a online marketing. Dále jsem také spoluzakladatelem vreducation.cz, kde digitalizujeme firemní vzdělávání. Aktivně také vzděláváme firmy v rámci kmatrade.cz a natáčíme videa na míru v projektu vrmotion.cz

Pokud někdo z vás viděl film Stevena Spielberga Ready Player One:Hra začíná, bude okamžitě tušit, o čem bude řeč. Pokud někdo z vás tento film z roku 2018 neviděl, vřele doporučuji jeho zhlédnutí.

Tak tedy jen v krátkosti. Děj filmu se odehrává v roce 2045, kdy svět je na pokraji chaosu a zhroucení. Lidé nacházejí spásu v OASIS, což je rozsáhlý svět virtuální reality, který vytvořil vědec James Halliday. Když tento vědec zemře, odkáže veškerý svůj majetek prvnímu člověku, který někde v prostoru OASIS najde ukryté Velikonoční vajíčko. Startuje tak zběsilý závod, kterého se účastní i hlavní hrdina Wade Watts… Více však již prozrazovat nebudu, neboť film opravdu stojí za pozornost. A na podobném principu funguje i Decetraland.

Co je Decentraland

Stejně jako u her Skyrim či Fallout je Decentraland pohlcujícím virtuálním vesmírem, ve kterém se namísto hraní na dvojrozměrné obrazovce účastníte trojrozměrného světa. Nejlepšího zážitku tak dosáhnete s VR, mobilní telefon a PC jsou pouze okrajové vstupy. Můžete se zde potkávat s kamarády a provozovat svoje oblíbené aktivity, které jsou limitovány snad jen vůlí a kreativitou vývojářů. Můžete si zde zakoupit stavební parcely, stavět na nich například kasina, golfová hřiště nebo restaurace a jejich obsah pak snadno monetizovat pomocí kryptoměn.

Důležité je, že v Decentralandu  bude úplná svoboda, vše poběží decentralizovaně na blockchainu a smart kontraktech a nikdo nebude moci vaše nové stavby jakkoliv vypnout. Do budoucna lze tedy očekávat, že se v Decentralandu vytvoří vlastní ekonomika, stejně jako v klasickém světě.

Pro lepší představu můžete zhlédnout promo video Decentralandu.

Obchodování s pozemky

V současné době probíhá v Decentralandu obchodování s parcelami (LAND) v Genesis city, kde se ceny pozemků pohybují od několika tisíc až po miliony MANA, což je ERC20 token Decentralandu, který používáte pro nákup parcel, služeb nebo zboží. MANA je uvedena na CoinMarketCap a lze ji zakoupit např. na burzách Binance či OKEX. V Decentralandu je dále vytvořena funkce LAND Estate, která vám umožní snadněji spravovat vaše LAND přidružením sousedních pozemků.

Pokud tedy otevřete marketplace Decentralandu a kliknete na ikonu ATLAS, přenese vás aplikace na mapě na nejatraktivnější místo kolem Genesis Plaza, kde jsou také nejdražší pozemky, neboť je zde největší kumulace uživatelů. Princip je tedy úplně stejný jako v reálném světě. Zde uvidíte šedé pozemky, které již mají svého majitele, modré pozemky, které jsou určeny k prodeji a fialové pozemky, které znázorňují veřejná místa.

marketplace-decentraland

market.decentraland.org

Parcela funguje jako ERC 721 token a můžete si ji uložit na svoji HW peněženku. Na nákup parcel nebo nemovitostí si můžete vzít decentralizovanou kryptohypotéku, abyste zvýšili svoji nákupní sílu.

decentraland-hypoteka

Jak jsem psal výše, fialové pozemky znázorňují veřejná místa. Najdeme zde např. Dragon city, Vegas city, Festival Land, Museum, MusicHub, Crypto Valley a mnoho dalších. Tyto lokality jsou bez majitele a v budoucnu bude možné si tyto objekty pronajmout a provozovat je.

A pokud to někomu stále připadá jako hloupý vtip, tak vězte, že poměrně nedávno zakoupila burza Bittrex velký pozemek, na kterém hodlá provozovat obří VR kryptoburzu.

O tom, jaká jména stojí za tvorbou tohoto projektu, jaké jsou jeho výhody a nevýhody a jaká je jeho budoucnost, si přečtete ve druhé části tohoto seriálu…

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Decentmana

Je i na coinbase…

Spaik

Trefne! Ja jsem MANA nakoupil prave po shlednuti filmu asi pred ctvrt rokem . Je to unikatni projekt se svete blockchainu .Second life roky tahne miliony lidi ,tohle muze mit daleko vetsi dosah prave diky relane ekonomice uvnitr sveta ktera prave vznika…

spot_img