Evropa potřebuje EuroCoin

0
(0)
V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Francie vyzvala prostřednictvím svého ministra financí Bruna Le Maireho ostatní členské státy Evropy k vytvoření jednotné evropské kryptoměny. Mělo by se jednat o regulovanou a kontrolovanou měnu, která by přímo konkurovala komerčním projektům jako je například Libra od Facebooku.

EuroCoin

Bruno Le Maire uvedl během setkání ministrů financí Evropské unie novinářům, že během příštího měsíce bude s ostatními kolegy z evropského kontinentu diskutovat o možné evropské veřejné digitální měně a jejím potenciálu.

Rovněž zde zopakoval své již dříve vyřčené obavy, že kryptoměna Libra od společnosti Facebook představuje určitá rizika nejen pro spotřebitele a finanční stabilitu, ale dokonce i pro „suverenitu evropských států“.

Kromě jiného Bruno Le Maire vyzval evropské společenství, aby pokračovalo ve své práci na snižování nákladů na přeshraniční platby.

Tyto platby jsou v eurozóně k dispozici již od roku 2017, ovšem tento systém využívá asi jen polovina bank na kontinentu. Nehledě na to, že projekt se v současné době zaměřuje spíše jen na platby tuzemské. Všechny tyto informace vyplývají ze zprávy agentury Reuters.

Quo Vadis, Evropo

Další věcí, kterou Bruno Le Maire navrhl, je ta, že unie musí změnit svou politiku vůči kryptoměnám. Znovu zopakoval, že spuštění Libry v Evropské unii musí být striktně zamítnuto. Evropě jednoznačně škodí současný stav „přešlapování“, který předvádí evropské regulační orgány. Neustále probíhají pouze plané debaty o tom, zda kryptoměny regulovat jako cenné papíry, platební služby nebo měny. Vše by měla řešit robustní a jednotná právní úprava v rámci celého evropského bloku.

Mluvčí Evropské komise se k projektu Libra vyjádřil agentuře Reuters slovy:

„S veřejně dostupnými informacemi o Libře není v současné době možné říci, která přesná pravidla EU by se měla použít.“

Blokace Libry

Francouzský ministr financí Bruno Le Maire se pro cointelegraph.com vyjádřil o projektu Libra od Facebooku velmi kriticky, když řekl:

„Za těchto podmínek nemůžeme povolit vývoj Libry na evropské půdě.“

Závěr

Bruno Le Maire již dříve ve sdělovacích prostředcích uvedl, že bude po Facebooku požadovat záruky, že Libra nebude zneužita k nezákonným činnostem.

Zatím tedy není velké množství regulačních a právních otázek stále zcela vyřešeno. Již od července roku 2018 je ovšem v platnosti směrnice Evropské unie o praní špinavých peněz. A právě tento právní rámec je možné využít ke zmírnění rizik praní špinavých peněz a financování terorismu pomocí kryptoměn v sektoru Evropské unie.

Co číst dále?

Převést v ČR Bitcoiny na bankovní účet? S Cryptopay můžete, a jak s tím souvisí Alza?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img