Jak zbohatnout díky kryptoměnám? Mít víru nestačí, musíte mít jistotu.

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Coinmate obnovil výběry EUR a CZK • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dogecoin pumpuje po videu na Tik Toku • Telegram ukončí provoz TON sítě v srpnu • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Trhy mají...
Profilový obrázek
Kytka
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Na kryptomarketu je zajímavé to, že nikdo z nás předem neví, jestli tu nějaký kryptomarket za několik let ještě vůbec bude, když investujeme a necháme své kryptoměny ležet. Můžeme tomu věřit, ale jistě to nevíme. Zejména dlouhodobí investoři proto podstupují riziko, že o své investice přijdou. Není tedy divu, že jsme si osvojili radu: „investuj jen tolik, kolik můžeš ztratit.” Existuje zde vůbec nějaká jistota?

Hodl?

Každý, kdo dlouhodobě drží kryptoměny, se musel naučit žít s možností, že o tyto své investice přijde. Tak vysoké riziko je pro mnohé nepřijatelné. Podobá se to sázce, buď vyhrajete pořádný balík, nebo prohrajete vše. Neexistuje prakticky nic uprostřed.

Ve chvíli, kdy jsme se rozhodli pro hodl, jsme investovaným penězům řekli sbohem. Od této chvíle je považujeme za postradatelné. Nemáme tedy co ztratit, ale můžeme hodně získat. Překročili jsme práh, za který většina lidí nejde. Přijali jsme riziko, které většina lidí prijmout nedokáže. Je pro ně příliš vysoké.

Mohlo by vás zajímat: Hodl – deník hamižného hodlera

Jít proti proudu, nebo se stádem?

Slýcháme hodně o manipulacích na trhu. O tom, že je tento svět ošidný a nebezpečný. Jako retailový klient jste jen velmi malá rybka, která pluje ve velkém moři za svitem měsíce. Nikdo z nás, ani žraloci a velryby ve skutečnosti neví, jestli kryptoměny čeká úspěch a jaká bude jejich skutečná úloha ve světě.

Někteří lidé se nechávají ovlivnit krátkodobými trendy a chybí jim odstup. Stačí, aby jedna mince krátkodobě posílila a hned dělají ukvapené závěry. Když například vidí, že to roste, nakupují a věří v potenciál. Když to pak padá, hodně z nich svou víru ztrácí a najednou věří, že to bylo špatné rozhodnutí, protože ten projekt nestál za nic.

Chovají se jako stádo. Jakmile vidí, že někam jdou ostatní, přidají se. Bojí se vystoupit z davu a dělat vlastní rozhodnutí, protože je to příliš riskantní. Vy však takoví pravděpodobně nejste. Přišli jste do kryptomarketu stát se jeho součástí, i když je to stále jen velmi okrajová záležitost s nejistou budoucností. Jste tu dokonce i v těchto časech, kdy jsou kryptoměny v hlubokých ztrátách oproti loňskému ATH.

Budoucnost

Možná jste patřili k těm, kteří v minulém roce přišli proto, že se o kryptoměnách tak hodně mluvilo jako o ekonomickém zázraku a úžasné příležitosti. Pak přišla studená sprcha a stádo uteklo. Vy jste však stále tady, takže asi patříte k těm, kteří se nevzdávají tak snadno.

Spousta z nás má velké sny a kryptoměny vidí jako příležitost k jejich uskutečnění. Banka vám nedá ani tolik, aby to pokrylo inflaci. Pokud jste však před pár lety nakoupili Bitcoin, pravděpodobně jste teď již za vodou. Může k podobnému růstu dojít znovu? Ano, stalo se to již opakovaně a je tedy poměrně snadné tomu uvěřit. Pokud ale hledáte jistotu a pocit bezpečí, tak tady ho nenajdete.

Jistota je silnější než víra

Tohle místo je spíše pro snílky, než pro zodpovědné obchodníky. Snadno tady narazíte na podvodníky a je třeba se mít na pozoru. Je to divoký svět, kde nikdo nemá jistotu, že bude existovat ještě za rok, ale můžeme získat jistotu v tom, že investujeme správným způsobem.

Víra není nikdy tak silná jako jistota. Věřit kryptoměnám je důležité, nedává nám to však jistotu, která lidem umožní plavat proti proudu a jít proti davu. Tuto jistotu nalézáme až v sobě. Díky kryptoměnám jsme ji našli v tom, že to co děláme, děláme správným způsobem. Je jedno, zda tuto jistotu naleznete v hodlování, nebo v tradingu. Důležité je, že ji máte.

Závěr

Jsme kryptokomunita a každý z nás si je jistý sám sebou a má odvahu jít tam, kam se většina neodváží. Naše síla spočívá v tom, že se konce kryptoměn nebojíme. Našli jsme své sebevědomí a jistotu, že umíme dělat věci správným způsobem a na tom se už nic nezmění. Bez ohledu na aktuální kurz jsme tak díky kryptoměnám získali značné bohatství.

Více podobných článků naleznete v rubrice Bohatství

Co číst dále?

Katalánsko a Sierra Leone plánují vývoj platformy pro identity postavené na blockchainu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře