Průzkum společnosti ING zjistil, jak lidé vnímají budoucnost kryptoměn

0
bitcoin

Průzkum společnosti ING jsme vám přinesli již včera v tomto článku. V první části jsme se však soustředili pouze na otázky a odpovědi zaměřené na minulost a současnost kryptoměn. Dnes se podíváme na odpovědi shromážděné od 15 000 respondentů. Otázky byly zaměřeny na budoucnost kryptoměn. Jaký názor mají lidé na Bitcoin a jiné kryptoměny a na šance těchto inovací uspět v budoucnu.

Jsou digitální měny budoucností online plateb?

Ano i ne. To vyšlo z průzkumu. Lidé po celém světě totiž reagovali výrazně odlišně při odpovědi na tuto otázku. Například Lucemburčané si myslí, že Bitcoin se nemůže stát budoucností. Až 84 % odpovědělo, že si Bitcoin neumí představit jako online platidlo budoucnosti. Zcela odlišný názor měli Turci. Ti si myslí (53 %), že největší kryptoměna se může stát nejrozšířenějším online platidlem budoucnosti.

Stejně pozitivně obstálo Turecko i v další otázce. V ní se dotazovali respondentů na to, zda věří, že kryptoměny do jednoho roku narostou na hodnotě. Opět až přes 50 % respondentů z tohoto státu věřilo, že kryptoměny budou mít za rok vyšší cenu než dnes. A opět „špatně“ obstálo Lucembursko. Pouze 20 % lidí si myslí, že kryptoměny narostou na hodnotě. Průměrně si 35 % Evropanů myslí, že kryptoměny porostou. Lidé žijící v USA jsou na tom velmi podobně, když si 34 % myslí, že digitální měny čeká růst. Skeptičtější jsou však Australané. Pouze 22 % si myslí, že kryptoměny budou mít za rok vyšší hodnotu než dnes.

Budou kryptoměny využívány v budoucnu?

Může se zdát, že je to velmi podobná otázka jako ta předcházející. Tato otázka měla za úkol zjistit, zda si lidé umí představit kryptoměny používat. Pokud ano, tak při jakých „typech“ plateb. Průzkum zjišťoval zjišťoval různé. Zda si lidé umí představit platit kryptoměnami za kávu, daně, elektřinu v domácnosti, dostávat výplatu v kryptoměnách, koupit si letenku, šetřit na univerzitu nebo udělat mezinárodní platbu. Ze všech těchto možností si lidé umí představit využívat kryptoměny zejména na uskutečňování mezinárodních plateb (30 %) a platit za letenku (23 %). Naopak nejméně si lidé uměli představit platit Bitcoinem za daně a elektřinu (obojí 21 %). Ještě menší procento lidí si neumělo představit, že by dostávali svou výplatu prostřednictvím kryptoměn. Konkrétně to bylo pouze 15 % ze všech dotázaných.

S tím, jak lidé vnímají kryptoměny, souvisí i to, zda se je rozhodnou koupit nebo ne. I na to se ptal průzkum a odpovědi určitě nijak nepřekvapí. Protože si mnoho lidí neumí představit nimi platit, tak je nemá mnoho lidí ani v plánu koupit. Nejméně lidí se chystá koupit kryptoměny v Belgii, kde pouze 10 % ze všech dotazovaných plánuje kryptoměny dokoupit. Evropský průměr se hýbe na úrovni 25 %. Evropa v tomto opět vyšla nejlepší, protože pouze 21 % Američanů se chystá dokoupit kryptoměny. Australanů je ještě méně, pouze někde na hranici 15 %. A hádejte, který stát měl nejvyšší procento i při této otázce? Ano, opět Turecko. Až 45 % obyvatel tohoto státu má v plánu v budoucnu vlastnit kryptoměny.

Na koho se obrátit o pomoc v kryptosvětě?

Průzkum končil velmi zajímavým scénářem, který byl představen každému respondentovi. Měli si představit, že jsou v pozici investora, který chce vstoupit do kryptoměn. Otázka byla stanovena jasně. Na koho byste se obrátili, pokud byste se chtěli o kryptoměnách dozvědět co nejvíce? Odpovědi se pochopitelně velmi lišily v jednotlivých státech. Nejčastěji by se obrátili na speciální web (27 %) nebo finančního poradce (21 %). Avšak co je více zarážející je jiný fakt. V některých zemích i přes jasně stanovenou otázku lidé odpověděli, že by do kryptoměn nikdy neinvestovali. Například v sousedním Rakousku takto odpovědělo až 44 % dotázaných.

Závěr

Tento průzkum společnosti ING přinesl mnoho zajímavých odpovědí. Proto vám vřele doporučujeme jedno. Pokud máte volný čas a chuť se dozvědět ještě více, přečtěte si jej sami. Link naleznete na konci článku. Příjemné čtení.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro Vás připravil Marek F.

Zdroj:
think.ing.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na