Austrálský sázkař trolluje Warrena Buffetta – „Bitcoin bude hodnotnější, než Berkshire Hathaway“ – vsadil se o milióny

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Kryptoburza Gemini uvádí DeFi tokeny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • EU navrhuje zákon pro regulaci kryptoměn • Glassnode: Uniswap může být pod kontrolou Binance • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Po několika dnech prudkého poklesu...

Svět kryptoměn přináší opravdu velmi širokou škálu možností, jak si vydělat. Od těžby přes trading až po dlouhodobý HODL jsou kryptoměny možností, jak si finančně velmi slušně vydělat. Nicméně některým lidem nestačí ani to. Co takhle vsadit se o miliony, že cena Bitcoinu předčí cenu akcie společnosti Berkshire Hathaway? Vypadá to, že v dnešních dnech již není populární vsadit na cenu Bitcoinu své vlastní genitálie (všichni máme v paměti tento výrok Johna McAffee), ale rovnou miliony.

Kryptoexpert z Austrálie vyzýva Buffetta

Některým lidem už evidentně jde řádně na nervy to, jak se Buffett neustále naváží do Bitcoinu, čímž se snaží zdiskreditovat pozici této kryptoměny. Právě proto se jeden anonymní „crypto bull“ rozhodl vsadit s Warrenem Buffettem, že cena Bitcoinu do roku 2023 předčí cenu akcií společnosti Berkshire Hathaway (v dnešních dnech je o 280 000 dolarů vyšší než hodnota BTC).

A o tom, že tento anonymní býk a sázkař kryptoměnám opravdu věří, svědčí i částka, kterou se rozhodl vsadit. Rozhodl se totiž na danou sázku vložit 6,28 milionu amerických dolarů. Možná výhra však určitě také není malá. Tento Australan by si mohl přilepšit až o 890 milionů dolarů, pokud Bitcoin za méně než 5 let opravdu přesáhne 288 000 tisíc dolarů za jeden BTC.

Mohlo by vás zajímat: Robert Shiller přirovnal Bitcoin k revolučnímu politickému hnutí

Pomluvy Bitcoinu skutečně velkého kalibru

Warren Buffet se do Bitcoinu naváží pravidelně a poměrně často. V dubnu se například vyjádřil následovně:

„Pokud si koupíte něco jako farmu, dům nebo byt tak půjde o výbornou investici. Kupujete něco, co má hodnotu a může se vám vrátit. Pokud však kupujete Bitcoin nebo jinou kryptoměnu, nekoupíte nic, co by samo vygenerovalo jakoukoli hodnotu. Pouze věříte a doufáte, že člověk, který si koupí kryptoměnu po vás, zaplatí více než vy.“

Během jiného interview několikrát prohlásil, že Bitcoin je bublina. To tvrdil nejen v lednu tohoto roku, ale stejně mluví už od roku 2014, kdy byla cena Bitcoinu jen 320 dolarů. Už tehdy svým sledovatelům doporučoval, aby se od Bitcoinu drželi co nejdále.

Nicméně od té doby se hodně změnilo. Teď se už lidé z kryptokomunity nedají zastrašit a bojují zpět. Jen před zhruba dvěma měsíci, kdy se Buffet opět útočně vyjádřil a nazval Bitcoin „otravou na krysy,“ se v okolí kanceláře Berkshire Hataway objevily posměšné billboardy na adresu Buffeta.

Lidé z Genesis Mining, kteří billboardy vytvořili, se ptali Buffetta, zda se nemůže v případě Bitcoinu mýlit stejně, jak se mýlil v případě Googlu nebo Amazonu. Snažili se tak poukázat na fakt, že kvůli svému skepticismu přišel o obrovské zisky, které tyto společnosti umožnily.

Tip redakce: Niall Ferguson označil Bitcoin za finanční systém budoucnosti

Závěr

Debata mezi Buffettem a zastánci kryptoměn bude pravděpodobně trvat neustále. Buffett bude pravděpodobně pořád kryptoměnám nakládat, zatímco stále více a více lidí se nejspíše začne veřejně ohrazovat vůči jeho názorům. se tedy předpokládat, že takových sázek nebo podobných provokací na stranu Buffetta bude přibývat.

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu. Nabízíme ke zhlédnutí naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek F.

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře