Niall Ferguson označil Bitcoin za finanční systém budoucnosti

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

I přesto, že ceny kryptoměn jsou v současnosti v down trendu, mnoha lidem nedají spát (mnohým právě proto). Je mezi nimi i mnoho vědců, kteří varují centrální bankéře, že kryptorevoluce předčí systém, jenž mají na starosti. Niall Ferguson, britský ekonomický historik a autor, se nedávno pro Bank of England vyjádřil, že Bitcoin je finanční systém budoucnosti.

Budoucnost financí

Niall Ferguson je známým historikem, komentátorem a autorem patnácti knih, včetně The Out of Money a The House of Rothschild. V úterý na semináři pro Bank of England hovořil o finanční krizi v roce 2008 a reakcích na tuto událost. Ve svém závěrečném shrnutí tohoto tématu uvedl, že Bitcoin je součástí hlavních výzev, kterým čelí současný fiatový systém. Ferguson dále prohlásil:

“Dnešní finanční systém se zásadně neliší od finančního systému před krizí. Výjimkou je pouze to, že velké banky jsou lepe kapitalizované. Nemyslím si, že je něco opravdu jiného. Věci a vazby, na kterých v těchto deseti letech skutečně záleží, jsou stále relativně malé. Ať už je to Bitcoin, kryptoměny obecně nebo masivní revoluce v on-line platbách, to je finanční systém budoucnosti. Ale je ještě dost malý na to, aby byl v roce 2018 systémově důležitý. Stručně řečeno, mám pocit, že jsme jen krátce před další krizí.”

Může vás také zajímat: Proč trhy padají i přes množství pozitivních zpráv?

V minulosti komentoval i cenu Bitcoinu

Výše uvedené Fergusonovo prohlášení není až tak překvapující. Loni v prosinci napsal, že regulační orgány v USA v určitém okamžiku splasknou současnou Bitcoinovou bublinu. Ale nezastaví tuto finanční revoluci.

Přemýšlejte o tom takto. Maximální počet Bitcoinů, které lze vytěžit, je 21 milionů. Počet milionářů na světě je podle Credit Suisse 36 milionů. Jejich celkové bohatství bylo 128,7 bilionu dolarů. Pokud by se milionáři kolektivně rozhodli vložit pouze 1% svého bohatství do Bitcoinu, cena by měla být 60.000 dolarů. Kdyby tento vklad zvýšili na 5%, cena Bitcoinu by byla vyšší než 300 000 dolarů. Neříká, že se to jistě stane. Říká, že si to myslí jeho dospívající syn.

Věnoval se i ICO

Od té doby se věnoval mnoha stránkám kryptotrhu, jako je například i nekonečná záplava ICO. Ferguson minulý týden uvedl:

“Přál bych si, abych měl Bitcoin za každý falešný White paper, který jsem v posledních šesti měsících ukázal lidem, kteří se snaží získat peníze ještě předtím, než je SEC zruší. Když zde není žádná regulace, podvodníci se dostanou velmi rychle na scénu.”

Ferguson není jediný akademik, jenž se zabývá tím, jak Bitcoin zapadá do historie. Na toto téma jsem již psali článek – Robert J. Shiller přirovnal Bitcoin k revolučnímu politickému hnutí.

Co myslíte, akceptují Bitcoin centrální banky a vyšplhá se jeho cena až na 300 000 USD? Svůj názor můžete napsat do komentářů.

Naše nejnovější video. Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru videí na našem YouTube kanálu.

Přeloženo ze slovenského originálu, jehož autorem je Marek Hološka. 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img